30 Haziran 2000 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTEREKRAN
   RATİNG CANAVARI
   GÜNÜN FİLMLERİ
   TV'DE BUGÜN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
ekran1.jpg Bir mevsimlik dizi dahaYılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ hariç, "Bir Demet Tiyatro" ekibi, yaz aylarında adlı diziyle ekrana gelecek
Her yıl "Bizimkiler"in tatile girip "Yazlıkçılar"ın ekrana gelmesine alışmıştı TV izleyicileri. Bu yaz onlar yok, ama bugün başka bir mevsimlik dizinin çekimlerine başlanıyor. Dizinin adı "Güneş Yanıkları"... 13 bölüm olarak düşünülen dizide, ağırlıklı olarak, "Bir Demet Tiyatro" ekibi rol alıyor. Dizinin kadrosunda Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ yok, çünkü onlar yaz boyu film çekimleriyle meşgul olacak. Çekimleri Kilyos, Beşiktaş Kültür Merkezi ve Demirciköy Plajı’nda yapılacak dizide olaylar bir otelde geçiyor. Konu şöyle:


Macit’in eski oteli
Macit (Erdal Tosun), dökülen otelini hâlâ müşterilere pazarlamak için uğraşan uyanık bir işletmecidir. Oğlu Sacit (Engin Günaydın), tek personeli Hikmet (Caner Alkaya) ve resepsiyonisti Ertaç (Celal Tak) ile birlikte müşteri avını sürdürmektedir. Otelde on yıldır kalan Sami (Bican Günalan), karısı Sinem (Şebnem Sönmez) ve oğulları Ferhat (Gürdal Tosun) zoraki gelen müşterilere de soluk aldırmazlar. Bir trafik kazası geçirdikten sonra otelde konaklamak zorunda kalan Lütfü (Sinan Bengier) - Nebahat (Zerrin Sümer) çifti ve kızları Esra (Deniz Özarman) henüz başlarına geleceklerden habersizdirler. Bu arada Lale (Neslihan Yeldan) ve Akif (Serhat Özcan) çifti ile Aylin (Binnur Kaya) ve Şefik (Settar Tanrıöğen) çifti de hayatlarında ilk kez tatile çıkmalarına karşın bunu karşı tarafa hissettirmemek için çaba harcamaktadırlar.
Can Yılmaz’ın yazdığı, Sevgi Birsel’in yönettiği, yapımcılığını Necati Akpınar’ın üstlendiği "Güneş Yanıkları"nın oyuncu kadrosunda Salih Kalyon, Vural Çelik, Devin Çınar, Ayberk Atilla ve Emine Şans Umar da yer alıyor.
Yapımcı Necati Akpınar bu dizinin "Yazlıkçılar"a benzeyip benzemeyeceği konusunda, "Yaz mevsimini konu alan bu tip işlerin birbirlerine bir ölçüde benzemesi doğal. Sahilde ve daha rahat çekilen, düşük bütçeli yapımlar bunlar. Halen elimizdeki iki bölüm senaryoya bakarsak, bizim dizide yol öyküleri ve esnafın öyküsü gibi unsurlar da olacak" dedi.
Akpınar, temmuzda yayınlanmaya başlanacak dizinin, beğenilirse kışın da sürebileceğini, ama tabii o durumda senaryosunun da biraz değişeceğini söyledi. Akpınar, şöyle konuştu: "Bu dizinin senaryosunda hem bir süreklilik var, hem de her bölüm ayrı ayrı öyküler içeriyor."ekran2.jpg Bu gece, eğlencenin adresi Kanal D olacak


Neşeli saatler; "Olacak O Kadar"la başlayıp, "Şaşkın Damat" adlı filmle sürecek ve "Zaga"yla noktalanacak
İzleyiciyi bu gece Kanal D’de keyifli dakikalar bekliyor. Önce Levent Kırca ve Oya Başar’ın seçme skeçlerinden oluşan "Olacak O Kadar", ardından Kemal Sunal’ın oynadığı "Şaşkın Damat" adlı film (ayrıntı 16. sayfada) ve finalde Okan Bayülgen’in Ajda Pekkan’ı ağırladığı "Zaga"... Yani bu gece kahkahalarla geçecek...


Bir komedi klasiği
Levent Kırca ve ekibinin hazırladığı komedi klasiği "Olacak O Kadar" bu hafta da, izleyicilerden en çok istek alan skeçlerden hazırlanan bir bölümle ekrana geliyor. Gündemdeki konuları mizahi bir dille ele alan program izleyiciyi gülmeye davet ediyor.
OLACAK O KADAR / 21.15


"Diva" Süperstar
Okan Bayülgen, Ajda Pekkan’ı konuk edecek. Pekkan, çeyrek asrı aşan müzik birikimini ve deneyimlerini topladığını belirttiği "Diva" adlı yeni albümü piyasaya çıktıktan sonra ilk kez "Zaga"ya konuk olacak. Yeni albümünden şarkılar söyleyeceği yapımda Pekkan, Bayülgen’in ve hayranlarının sorularını da yanıtlayacak. "Aile", "Vampirler" ve "Zuzaylılar" da her zamanki yerlerini alacak.
ZAGA / 00.30ekran3.jpg Şans Abdi’den yana


Zengin bir amca ve söz dinlemeyen yeğeninin inatlaşması uşak Abdi’ye yarar... O artık zengindir
Çevrede "Amca Bey" diye bilinen bir zenginin, hiç söz dinlemeyen, hep aklına estiği gibi davranan yeğeni Serpil’le başı derttedir. Ne yapsa, ne etse ona söz dinletemez ve sonunda tepesi atar, uşağı Abdi (Kemal Sunal) ile evlendirmeye karar verir. Serpil’in buna hiç niyeti yoktur, ama eğer bu evlilik olmazsa amcasından beş kuruş alamayacağını aklı kesince, hemen bu zoraki evliliğe "peki" der, böylece amca - yeğen çekişir, arada devlet kuşu Abdi’nin başına konar.


Kemal Sunal sürüklüyor
"Şaşkın Damat", konusunu eski orta oyunlarından alan, onu eklerle zenginleştirerek günümüze uyarlayan bir senaryoyla çevrildi. Bu tür filmlerin çoğu gibi, bu filmde de her şey komedyene bağlı. Olaylar onun çevresinde ve ona bağlı olarak gelişiyor. Komedyen de Kemal Sunal olunca bize, oturup şaşkın damadın serüvenlerini keyifle izlemek düşüyor.ekran4.jpg Düş kırıklığı
Bir grup gencin yetişkinliğe geçerken yaşadıkları endişeler, aşklar, dostluklar ve iş deneyimlerinin komik bir dille anlatıldığı "İyi Dostlar", ilgiyle izleniyor. Yapımın bugün ekrana gelecek bölümü "Düş Kırıklığı" adını taşıyor. Konu şöyle: Rachel’ın çıkmaya başladığı yakışıklı İtalyan Paolo, Phoebe’un çalıştığı yere giderek, ona masaj yaptırmak ister. Ancak masaj sırasında ona sarkıntılık eder. Bunun üzerine Phoebe, bu olayı Rachel’a anlatır. Rachel, çok üzülür ve tüm hayallerinin yıkıldığını söyler.
İYİ DOSTLAR ATV / 18.00

© 2000 Milliyet