24 Eylül 2000 Pazar 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 PAZAR SOHBETİ
 MİLLİYET 50. YIL
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
GAP'ta her gün şenlik

Atatürk Barajı yine Akdeniz sahilleri gibiydi. Uluslararası Susporları Şenliği'nde yarışlar, kızlı erkekli halaylarla sona erdi...

Cengiz Malgır


hab18.jpg        Atatürk Barajı'nda düzenlenen 6. Uluslararası Susporları Şenliği, dün yapılan final yarışları ve ödül töreni ile sona erdi.
       Yöre insanının kalkınmasını ve çağdaş sporlarla tanışmasını sağlamak amacıyla düzenlenen organizasyon, her yıl olduğu gibi bu yıl da GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, GSGM, DSİ ve TMOK tarafından düzenlendi.
       Toplam üç gün süren yarışlar boyunca bölge insanı su sporları ve dünyanın dörtyanından gelen sporcular ile kaynaşma imkanı buldu. Heyecanla izlenen yarışlar sonrası yenen bölge yemekleri ve davul zurna eşliğinde çekilen halaylar, GAP'ın nereden nereye geldiğinin de en güzel kanıtı oldu.

       Akbank ve Coca Cola'nın sponsorluğunu üstlendiği bu anlamlı şölende alınan sonuçlar ise şöyle:
       Yüzme:
       1700 metre: 1. Genco Uçan, 2. Deniz Özistek, 3. Serkan Sencer.
       400 metre bayan: 1. Çağla Korkmaz, 2. Yeşim Altıparmak, 3. Başak Yolgeçti.
       400 metre erkek: 1. Burç Toksöyle. 2. Gökhan Altıparmak, 3. Harun Gürhaz.
       800 metre bayan: 1. Çağla Korkmaz, 2. Yeşim Altıparmak, 3. Başak Yolgeçti.
       800 metre erkek: 1. Burç Toksöyle, 2. Gökhan Altıparmak, 3. Harun Gürbaz.

       Kürek:
       A genç erkek tek çifte: 1. Şişecam, 2. Hereke, 3. Beşiktaş.
       B genç erkek iki çifte: 1. G.Saray, 2. Hereke, 3. Tekel.
       C genç erkek tek çifte: 1. Şişecam, 2. ODTÜ, 3. Deniz İşletmeciliği.
       Hafif kilo erkek 2 çifte: 1. ODTÜ, 2. Hereke, 3. BJK.
       A genç bayan 2 çifte: 1. Ankara Üni., 2. CSKA Sofya, 3. Tekel.
       A genç erkek 4 tek: 1. Şişecam, 2. Hereke, 3. Tekel.
       Kulüplerde iki birincilik kazanan Şişecam GAP Kupası'nı da kazanan ekip oldu.

© 2000 Milliyet