24 Ekim 2000 Salı 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 PAZAR SOHBETİ
 MİLLİYET 50. YIL
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Türk halkı GÜZEL DEĞİL

‘Irkımız çirkin’ diyen Özlem Kaymaz: Sırf suratıyla, ön plana çıkanları dama taşı gibi belli noktalara getiriyorlar

SERKAN DUYGU


mag02.jpg        Hollanda’dan iş kadını olarak dönen 1993 Türkiye eski güzeli Özlem Kaymaz, TV’lere sadece güzellerin çıktığını belirterek, “Irkımız çirkin" dedi. Türk halkının güzel olmadığını öne süren Kaymaz, mankenliğe devam etmesi halinde birçok meslektaşını zora sokacağını söyledi. Kaymaz, şöyle konuştu:
       “Bugün herkes güzel olduğu için televizyona çıkıyor. Çünkü ırkımız çirkin. Türk halkı güzel değil. O yüzden sırf güzelliğiyle, suratıyla ön plana çıkan insanları tıpkı dama taşı gibi belli noktalara yerleştiriyorlar. O insancıklar da beyinleri olmadığı için oralara yerleşiyor."
       Mesleğine devam etmesi halinde film çekmeyeceğini söyleyen Kaymaz, “Buna yeteneğim yok. Mesleğimi tam zirvedeyken bıraktım. Eskisi kadar defile olmadığı için mankenler gündemde kalmak için meslekleri dışında her türlü yola başvuruyor. Mankenler, ilginç projelere adım atmak yerine aşklarıyla ve gece yaşantılarıyla gündeme geliyor" dedi.
       Mankenliği bırakıp Hollandalı Watze Deries’le evlenen Kaymaz şimdi Tara isimli bir kız çocuğu annesi.

       İş hayatına atıldı
       Hollandalı ünlü fıstık markası Duyvis’in Türkiye temsilciliğini alan Kaymaz, iş hayatına atılışının öyküsünü ise şöyle anlattı:
       “Mankenlik yaptığım dönemde kazandığım parayı gayrimenkule yatırdım. Daha sonra eşimin inşaat şirketi sahibi olması ve evde sürekli iş konuşulması üzerine uzunca süre eşimle çalıştım. Amsterdam’da bir ev hanımı olarak çok sevdiğim bir ürünü misafirlere ve Türkiye’den gelenlere ikram etmeye başladım. Siparişlerin artması üzerine, Türkiye’ye her gün bir sürü ürün geliyor neden ben de bu işi yapmayayım diyerek, eşimin de finansal desteğiyle gıda sektörüne adım attım."© 2000 Milliyet