25 Kasım 2000 Cumartesi 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 RATİNG CANAVARI
 GÜNÜN FİLMLERİ
 TV'DE BUGÜN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 PAZAR SOHBETİ
 MİLLİYET 50. YIL
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
ekran1.jpg Tecrübe konuşacak

Dört kadının aşk maceralarını anlatan "Sex And The City" dizisinde oynayan Kim Cattrall, eşiyle birlikte "seks üzerine" bir kitap yazıyor

ABD"’de üç yıl, bizde ise birkaç aydır yayınlanan "Sex And The City" dizisinde başrollerden birini oynayan Kim Cattrall, eşiyle birlikte yazacağı kitapta kadınların cinsel dünyasını anlatacak.
Cattrall, New York’ta yaşayan dört bekâr kadının modern yaşamdaki sorunlarını anlatan "Sex And The City" dizisinde Samantha Jones’u canlandırıyor. Samantha Jones, özgür seksten yana olan ve çılgın bir halkla ilişkiler uzmanı... Kadınların da duygusal ilişkiye girmeden seks yapabileceğini düşünen Samantha, seksi ve bakımlı...
Bu habere kaynaklık eden MSNBC, böyle bir kitabı Kim Cattrall’ın yazmasının doğal olduğunu, çünkü onun, ABD’deki "seks düşkünü imajına sahip" en sevilen kişilerden biri olduğunu vurguladı. MSNBC’ye göre, yayıncılar da onun bu imajından yola çıkıp Kim Cattrall’i seks sembolü haline getirecek.


Yazım aşamasında
Cattrall’in kitabının ise şu anda yazım aşamasında olduğu belirtiliyor. Cattrall, eşiyle birlikte yazdığı kitapta, "kadınların nasıl tatmin edilebileceği"ni tarif edecek.


Geç gelen şöhret
44 yaşındaki Kim Cattrall, bugüne dek 50’yi aşkın yapımda rol aldı. İlk "Polis Akademisi"nde de oynayan Cattrall şöhreti, HBO kanalında yayınlanan "Sex And The City" ile yakaladı.ekran2.jpg Ruhsar’a şok gerek
Ruhsar rutin yolculuklarından birinde, aniden çakan bir şimşeğin azizliğine uğruyor

Başrollerini Hande Ataizi ve Cem Davran’ın paylaştıkları dizinin bu bölümünde Ruhsar, dünyaya gelirken küçük bir kaza geçiriyor. Fani kocasının yanına gelirken çakan bir şimşek Ruhsar’ı olumsuz etkiler. O sevimli ruh gitmiş, yerine fettan bir kadın gelmiştir. Kuralları çiğnemesi ve sürekli fani erkeklerle ilgilenmesi hem Mazhar’ı, hem de Gözüm Abla’yı rahatsız eder. Onun eski haline gelmesi için bir şok geçirmesi gereklidir. Bu şoku yaratmak hiç de kolay değildir.
KANAL D / 20.10ekran3.jpg Zeyno nereye kayboldu?
BAŞROLLERİNİ Mehmet Ali Alabora ve Meltem Cumbul’un paylaştıkları dizinin bu bölümünde, sinirler gergin. Çatışma bitmiş, fabrika boşalmış, herkes birbirini bulmuştur. Sadece Zeyno ortada yoktur. Memoli, hemen mendireğe gider, ama onu bulamaz. Tüm sinirler gerilir. Oysa Zeyno’yu Erkan götürmüştür.
KANAL D / 21.30ekran4.jpg Tartışılan rektör canlı yayında
HULKİ Cevizoğlu bir süre ara verdiği programına Kanal 6’da devam ediyor. Programın bu haftaki konuğu üniversitedeki uygulamaları pek çok kesimden tepki toplayan İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu.
KANAL 6 / 23.30

© 2000 Milliyet