22 Aralık 2000 Cuma
BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SANAT  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  TEKNOLOJİ  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  ENTELLEKTÜEL B.  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
 
 
Koç, kendi yöneticisini kendi eğitecek

Koç Üniversitesi - Migros işbirliği ile hayata geçirilen Perakendecilik Yöneticisi Eğitim Merkezi’nde, bugünün ve geleceğin yöneticilerine interaktif eğitim veriliyor

     Perakendecilik Yöneticisi Eğitim Merkezi, Koç Üniversitesi’nin sahip olduğu akademik bilgi birikimi ile perakende sektörünün öncü kuruluşlarından Migros’un uygulama deneyiminin yeni bir platformda birleştirilmesiyle kuruldu. Perakende ve hizmet sektörünün gereksinimlerine farklı bir eğitim yorumu ile yaklaşan merkez, bugünün ve geleceğin yöneticilerine yönelik her düzeyde eğitimi bütünsel bir yaklaşımla sunmayı hedefliyor.
     
     Migros’a canlı bağlantı
     Geçen yıl çalışmalarına başlanan Koç Üniversitesi kampüsü içindeki Migros Hall, tamamen yarının teknolojisi ile Migros tarafınan hazırlanırken, programa katılan yöneticilere teknolojinin tüm avantajlarını sunmayı hedefliyor. Merkezde tam donanımlı bir konferans salonu, workshop salonları, toplantı salonu ve idari bölüm bulunuyor. Katılımcılar, canlı - görüntülü bağlantı ile dünyanın herhangi bir yerindeki akademisyenle karşılıklı görüşebiliyor ve Migros mağazalarına bağlanarak uygulamaları canlı olarak takip edebiliyor. Konferansın sese ve görüntüye duyarlı kameralar tarafından kaydedilebilmesiyle, farklı zaman dilimlerinde farklı izleyicilerin programdan faydalanması sağlanıyor.
     
     İlk mezunlar işbaşında
     Perakende Yönetici Eğitim Programı 8 hafta süren bir program. 27 Eylül - 31 Mart 2000 tarihleri arasında programı tamamlayan yöneticiler sertifikalarını Migros Hall’un açılışında alırken; bu dönemin yeni yöneticileri programı son derece gelişmiş bir teknoloji üssü olan Migros Hall’de almaya başladılar. Programı tamamlayan yöneticiler, Migros’un 46 yıllık deneyimini ve gelecek vizyonunu akademi platforma taşıyorlar. Programda haftanın 4 günü Koç Üniversitesi akademisyenleri ders verirken, haftanın 1 günü de Migros’un üst düzey yöneticileri deneyimlerini katılımcılarla paylaşıyor. Executive MBA programına benzer şekilde hazırlanan programda; teorik bilginin, sektörün konusundaki uzman profesyonellerinin bilgi birikimlerini aktardığı uygulamalarla bütünleştirilmesi sağlanıyor.
     

 SAYFA BAŞI 

© 2000 Milliyet