22 Aralık 2000 Cuma
BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SANAT  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  TEKNOLOJİ  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  ENTELLEKTÜEL B.  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
 
 
Zina AIDS’ten koruyor

KENT ve seks

     Sibel evlenmeye karar verdi. Şaşırdık diyemem. Zaten beş yıldır aynı adamla, aynı evde yaşıyor. Ve bir süredir televizyonda yayımlanan çocuk bezi reklamlarının mini mini yıldızcıklarına pek bir heyecanla tezahürat yapıyor: "Ayyy, aman da ne de şirinmiş, di mi? Baksanıza ya, acayip güzel gülüyor" gibi gibi...
     Ne zaman erkeklere, ilişkilere güvenimizi yitirsek, Sibel’in koca adayı imdadımıza yetişiyor. Bize yemek pişiriyor, çay demliyor, içkileri hazırlıyor, esprilerimizi anlıyor, bizimle gülebiliyor. Gerçek olamayacak kadar iyi. Üstelik -ben Sibel’in yalancısıyım- her anlamda fevkalade.
     Böyle zamanlarda Sibel kadar olamadık diye hayıflanıyoruz. Ne çare ki biz arızaçeker burcundanız. Bizim olayımız da bu işte. Nerede iflah olmaz bir kadın düşmanı, biz onun yakasına asılı...
     Doğru düzgün adamlar dehşete düşürüyor beni mesela. Onlara bakınca düzenli bir iş artı düzenli bir hayat artı harfiyen hesaplanmış bir gelecek eksi sürpriz görüyorum. Ayaklarımı, (annem dedi ki bir daha o kelimeyi asla kullanmayacakmışım) üzerine oturulan vücut bölgesine vurarak, kaçıyorum.
     Ama bir seferinde, ben de kaçmamıştım. Annemi dinlemiştim. Hem de ne dinlemek! Amerika’da bir araştırma yapmışlarmış. 30 yaşını geçen bir kadının evlenme olasılığı, uçak kazasında ölme olasılığından daha düşükmüş. Bunu anlattı annem bana! Anladım ki, yasımı tutmaya başlamış. Tabutumun üzerine sermek için Paris’e gelinlik siparişi verdiğini bile düşündüm bir an. İki hafta sonra, apar topar, kimselere haber vermeden -değil Paris’ten kiralık bir gelinlik bile giymeden, şahitleri kapıdan toplayıp bastım imzayı. Takdir edersiniz ki, böyle kompleksli bir evlilik yapmam, hatamı sürdürecek kadar aptal olmamı gerektirmez. Sürdürmedim de nitekim.
     Sibel’in hevesini kırmamak için ona anlatmadım. O da, sizinle birlikte bu satırlarda okuyacak. Evlilikten vazgeçmemin bir nedeni de, bilimsel bir araştırmaydı.
     Maymunlar üzerinde yapılan incelemeler, çokeşli yaşamanın bağışıklık sistemini geliştirdiğini göstermiş de. Dişi şempanze, tek bir yavru doğurmak için 9 ayrı erkekle 580 kez
     cinsel ilişkiye giriyor mesela. Bu yüzden şempanzeler, AIDS’in maymunlara özgü türü olan SIV’e karşı acayip dayanıklı. Uzmanlar diyor ki; çok eş değiştiren türlerin hastalığa yakalanma riski yüksek olduğundan, zaman içinde bağışıklık sistemleri güçleniyor.
     Bencillik kötü şey! Bakın bana, insanlık soyu için yapıyorum ne yapıyorsam...
     


 PAZAR


Doğumsuzluk...
Kahve bahane, manken şahane!
KİM NE OKUYOR?..
CİNAYETİ yazıyor
Bu da kitabın formülü: 13+1
Cervantes Ödülü sahibini buldu
Çetin Altan’ın İstanbul’u...
Liberalleşmekten mi liberalleşememekten mi?
Magazin sendromu
Film-food keyfi
Roboköp Türkiye’de
Academia yenilendi...
Safran sağlıksız dükkan
‘Sarhoş olma hakkım olmadı’
Surf
Köşeyi dönün nokta com!
En seksi sanal kadın
VİTRİN
Zina AIDS’ten koruyor
Biz onurlu insan ihtimalini sevmiştik!
Rüzgarın bildiği
Yurdumuzu tanımalı ama nasıl?
Gecelerin loş sesi
Yabancı şefler lokanta kültürünü değiştiriyor
Bataklık çiçekleri
"İngilizleştirilmiş Thai"
Antoloji nasıl yapılır?
Kuş bakışı anıtlar


 SAYFA BAŞI 

© 2000 Milliyet