22 Aralık 2000 Cuma
BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SANAT  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  TEKNOLOJİ  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  ENTELLEKTÜEL B.  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
 
 ‘Kral olacağım’

Rayo Vallecanolu Elvir Boliç, İspanya’da Türkiye’yi temsil ettiğini ve huzurunu bulduğunu söyledi

     MEHMET ÇİFTÇİ

     Fenerbahçe’den İspanyol Rayo Vallecano takımına transfer olan Boşnak futbolcu Elvir Boliç, adeta ikinci baharını yaşıyor.
     İspanya Ligi’nde ve UEFA Kupası’nda bugüne kadar attığı toplam 12 golle, krallıkları tehdit eden Boliç, İstanbul’a geldi ve önce Milliyet’e konuştu.
     Eşi Bahar ile mutlu bir evlilik yaşayan Boliç, futboldaki başarısının sırrını da evindeki huzura bağlıyor. Türkiye günleriyle, İspanya’daki hayatının çok farklı olduğunu ifade eden Boliç, sözlerini şöyle sürdürüyor:
     
     "Baskıdan kurtuldum"
     "İspanya’da hiçbir medya kuruluşu, özel hayatıma girmiyor. Saha dışında son derece rahatım. Bu rahatlık, futbolumu da olumlu etkiliyor. Fenerbahçe’de oynadığım dönemde bunun sıkıntısını çok yaşıyordum. Tüm arkadaşlarımın olduğu gibi, üzerimde müthiş baskı vardı. İspanya’da kurtuldum."
     Fenerbahçe’deki günlerini unutamadığını söyleyen, ancak sitem dolu açıklamalar yapan Boşnak oyuncu şunları söylüyor:
     "Fenerbahçe çok büyük kulüp. Ben bu büyük camiaya beş yılımı verdim. Güzel anılarım oldu. Ancak son yılımda kötü davranışlarla karşılaştım. İsterdim ki Fenerbahçe, formasının hakkını veren futbolculara böyle davranmasın. Sahip çıkıp, hatırlasın. Beni kalbi kırık yolladılar. Fenerbahçe vefasız."
     "İspanya’da maç kaybetseniz de, kazanmış gibi rahatça çıkıp dolaşabilirsiniz" diyen Boliç devam ediyor:
     
     "İspanya’dan korkmayın"
     "Ancak Türkiye’de maç kaybedince öylesine psikolojik baskı ve saldırıya maruz kalıyorsunuz ki, bir sonraki maça kadar kendinizi toplayamıyorsunuz. Bu yüzden büyük takımların başarısızlığı seri olarak geliyor. Bunu aşmak lazım".
     Rayo Vallecano’da kendisinin de ilk haftalarda forma giyemediğini belirten Boliç, büyük amacını ve tavsiyelerini de sıralıyor:
     "Hiç şikayet etmedim. Geri dönmek aklımın ucundan bile geçmedi. Çünkü profesyonel futbolcu, bu durumlara alışık olmalı. Sabrımın meyvesini aldım. Şimdi ilk on birde oynuyorum ve gollerimi atıyorum. İlk haftalardan itibaren oynayabilseydim, belki 15’den fazla golle Rivaldo ve Raul gibi yıldızların üzerinde olabilirdim. Büyük bir hedefim ve iddiam var; İspanya’da gol kralı olmak. Bu durumda İspanya’da kral olan ilk Türk olacağım. Çünkü Bosna değil, Türk pasaportuyla oynuyorum. Son olarak buradan Türk futbolculara da sesleniyorum; İspanya’ya gelmekten korkmayın".
     
     Oktay - Arif’e mesaj
     "Arif ile Oktay’ın bu güzel ligi ve ülkeyi neden bıraktıklarını anlayamadım. Oysa burada her an Avrupa vitrinindesiniz. İspanya’da futbol, endüstri haline gelmiş. Herkesin uyum sorunu olabilir. Ben de yaşadım. Arif ve Oktay dişlerini sıkıp, sabır gösterselerdi, kendileri ve Türkiye için çok şey değişebilirdi."
     
     Tayfun’a mesaj
     "Tayfun ve ekibi Real Sociedad şu anda kötü bir dönem geçiriyor. Ama ben her zaman bir arkadaşı olarak kendisini arayıp, moral veriyorum. O da bana ne olursa olsun İspanya’da kalacağını söylüyor. Ben de onu destekliyorum. Uzun bir sakatlık yaşadı. Ancak düzeldi. Mutlaka kendisini kanıtlayacak."
     


 SPOR


DÖNMEYEBİLİRİM
Haftanın Analizi
AT YARIŞLARI
Avrupa Ligleri
Ülker’e soğuk duş: 73-68
2. Lig sonuçları
HİDAYET 16 dakika
Çeyrek final garanti: 3-0
‘Kral olacağım’
’Ameliyata gerek yok‘
AZİZ NİCHOLAS!
LUCESCU ‘Suçlu benim’
Trabzon gönül aldı: 3-0
TERİM: Daha sözleşme imzalamadım
Zirve Mutlu oldu
Trabzon bildiğiniz gibi
San Marino ve Siena
Futbol bilmecesi


 SAYFA BAŞI 
© 2000 Milliyet