13 Şubat 2001 Salı


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SANAT  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  ENTELLEKTÜEL B.  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  İSTANBUL  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
 
 
LEZZET

     Denizi donduruyorlar...
     Deniz ürünleriyle arası iyi olanlara müjde... 1985 yılında çipura ve levrek üretimiyle dondurulmuş deniz ürünleri sektörüne adım atan Pınar Deniz, ürün yelpazesine dondurulmuş kefal, karides, kalamar, mezgit, midye, balık fileto ve balık kroketi de ekledi. Türkiye’deki hayvansal protein açığını kapatmak amacıyla, kontrollü ortamlarda ve hijyen kurallarına bağlı olarak dondurulan bu ürünler, tüketiciye de denizden çıktığı andaki tazeliğiyle sunuluyor.
     
     Dardanel’in gözdesi, patlıcanın közdesi
     Biber ve patlıcan közlemenin zahmetlerinden sıkılanların imdadına Dardanel yetişti. Firmanın piyasaya yeni sürdüğü "Dardanel Közlenmiş Patlıcan" ve "Dardanel Közlenmiş Biber" özellikle beğendi ve salata düşkünleri için pratik bir çözüm. İki ürün de 370 ml’lik ambalajlarda satışa sunuluyor.
     
     Esentepe’de Akdeniz mutfağı
     Esentepe’de açılan Caretta Restaurant, mönüsü ve dekorasyonuyla civardaki büyük iş merkezlerinde çalışanlara şık ve leziz öğle ve akşam yemeği alternatifleri sunuyor. 120 kişilik oturma kapasitesiyle üç katlı bir villada hizmet veren Caretta’nın mönüsü Akdeniz mutfağı ağırlıklı. Şef Aşçı Mehmet Tonbul tarafından hazırlanan deniz mahsulleri sebze ve tahıllarla destekleniyor. Leyla - Alper Bayhan’ın işlettiği restoranın spesiyalleri Akdeniz usulü balık çorbası "Bouillaba Isse" ve sakızlı su muhallebisi. Restoran yaz aylarında bahçesinde de hizmet verecek.
     
     Kahvenizi Amazon’da için!
     Avrupa’da birkaç ülkede şubesi bulunan Rainforest Cafe’nin bir benzeri Profilo Alışveriş Merkezi’nde açıldı. 100 bin metrekarelik dev merkezde açılan Amazon Cafe de tıpkı Rainforest gibi orman atmosferinde kahve ve içkinizi içip, sohbet edebileceğiniz enteresan bir mekan. İki dev akvaryumun yer aldığı kafede, çeşit çeşit papağanlarla, Afrika ve Asya maymunlarını da izleyebiliyorsunuz. Mönü ise dünyanın çeşitli mutfaklarından örneklerden oluşuyor.
     


 CUMARTESİ


Seyyah oldum bu sahnede
İnternet dedikoduları
‘Erkekler bana âşık olmakta haklı’
Müritlerden e-mail var
LEZZET
Kazancı Bedih evinizde...
Tavanarası hikayeleri
ÇAL ANAHTARI
Mistik caz
Evinize kuş kondurun
Amerika rüyası
Yeni bir başlangıç: MEZUN.COM
Sevgililer Günü’ne özel...
Kendi filmini yap
Meclisin yürek ve beyin ortalaması nedir?
Bu yazıyı kötü polisler okumasın
Farkına varmadan alışıyoruz


 SAYFA BAŞI 

© 2001 Milliyet