01 Eylül 2001 Cumartesi


BİZE ULAŞIN



HABER İNDEKSİ



ARŞiV



YARDIM



KÜNYE



·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SANAT  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  SERİ İLAN  

 




Kriz Planet’e uğramadı!

Ödeme sistemleri otomasyonu alanında çalışan Planet AŞ., kriz döneminde ofis alanını ikiye katlarken, yeni personel alarak işgücümüzü artırdı.

     Yaşadığımız kriz birçok kişiyi işsiz bırakırken, kimi şirketlerse krize rağmen personel yatırımlarını sürdürüyorlar. Teknoloji Holding şirketlerinden Planet AŞ. de, iki yeni ismi kadrosuna katarak, satış ve ürün geliştirme kadrosunu güçlendirdi.
     Genel Müdür Soner Çaşur, 'Kriz dönemleri, var olan hizmetleri iyileştirmek ve hizmet alanlarını genişletmek için olanaklar sunuyor. Biz krizi iyi koşullarda geçirmek ve kriz sonrası daha da güçlü olmak için yatırımlar yapıyoruz. Ofis alanımızı ikiye katladık, yeni personel alarak iş gücümüzü artırdık’ dedi. Ödeme sistemleri otomasyonu alanında hizmet veren Planet AŞ., satış ve ürün geliştirme bölümlerinde personel yatırımı gerçekleştirdi. Şirketin satış yöneticiliğini Aslı Uzer ve Ürün Müdürlüğü’nü Ender Abdullah yürütecek. İ.Ü. İngilizce İktisat mezunu olan Aslı Uzer, yeni projelerle ilgili pazar araştırmaları gerçekleştirme ve müşteri tanımlamaya yönelik çalışmalarla, Planet’in yeni pazarlarda yer alması ve pazar payının genişletmesini amaçladıklarını belirtiyor. Uzer, daha önce ixir’in piyasa araştırmalarını gerçekleştiriyordu.
     Planet’in hızla genişleyen ürün gamının, müşteriye uygun olarak sunulması ve bu ürünlerin pazarlanması konusunda çalışmalar yürüteceğini belirten Ender Abdullah ise, B.Ü. Yönetim Bilişim Sistemleri mezunu. Abdullah, Veripark şirketinde B2B ve B2C projelerinde, Demirbank’ın Kurumsal Internet Projesinin analiz, geliştirme ve uygulamasında ve KoçSistem’in Call Center proje görev aldı. Abdullah, Biletix’in Vensim Strateji Simülasyonunu geliştirip uygulamasını gerçekleştirdi.
     
     Teknik Müdür de yenilendi
     Şirketin Teknik Müdürlüğü’ne ise, Ahmet Ekim atandı. 10 yıl Netaş’da Ar-Ge bölümünde takım lideri olarak görev yapan Ekim, son olarak EGS Sistem’de Yazılım Geliştirme Birim Müdürlüğü’nü yürütmekteydi. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu olan Ekim, aynı bölümde master yaptı. Ekim’in, elektronik bankacılık ve iletişim teknolojileri alanında uzmanlıkları bulunuyor.
     




 SAYFA BAŞI 





© 2001 Milliyet