01 Eylül 2001 Cumartesi


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SANAT  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  SERİ İLAN  

 
Sıradan SIRLAR

Büyüyünce ne oldunuz?

     "Yöneticiler iş dünyasının oyuncakları değildir.Onları sadece bir kafa ve bir çift el gibi görerek işe yerleştirmek mümkün değildir."
     Düşünün bir kere: Sizi şimdiye kadar yaptığınız işlerin ötesinde, birikimleriniz, beklentileriniz ve kişiliğinizdeki özellikleri görerek keşfetseler, içinizdeki o potansiyeli ortaya çıkarsalar, verimliliğiniz kaç kat artardı?
     Benim de böyle keşfedildiğim zamanlar olmuştur. O işlerde coşarak büyük bir hazla çalıştım. Hatta, ben de böylesi keşiflerde bulundum zaman zaman.
     Çokuluslu şirketlerden birinin genel müdürü ile mali işler müdürü bir olup, bir detektiften daha iyi bir şekilde çalışarak, bir muhasebeciyi ortaya çıkartmayı başarmıştık. Daha sonra şirketin mali işler müdürü, "Daha öyle bildiğin birileri varsa, hemen gönder, işe alalım" demişti. Pozisyon isimleri, departmanlar birebir denk düşmese de, ortak paydaları yakalayıp, geçmişteki birikimlerimizi yeni işimize transfer ettik diyenlerimiz vardır. Örneğin bir banka müdürü veya mağaza müdürü iken, daha sonraki işlerinde kaç kişi insan kaynakları müdürü veya satış müdürü olarak çalıştı?
     Masanın ne tarafında olursak olalım, keşfedilmeye ve keşfetmeye hazır olalım. Yetenekleri ve istekleri birleştirip, başarılı insanı bulmaya çalışalım. Özgeçmişlerin, iş tariflerinin sınırlarını ve ön yargılarımızı aşalım.
     Sevgili okurlar,
     Bu köşede buluşmaya devam edelim.....
     
 SAYFA BAŞI 

© 2001 Milliyet