01 Eylül 2001 Cumartesi


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  SERİ İLAN  

 
Göklerin prensesi

Özge Özel, Hava Pilot Teğmen ve 20 yaşında... O, Hava Harp Okulu’nu birincilikle bitiren ilk kadın teğmen olarak tarihe geçti

     ÜMRAN AVCI İstanbul

     HAVA Harp Okulu’nda, dün mezuniyet sevinci vardı. 47’nci dönem mezunları diplomalarını törenle aldılar. Bütün mezunlar ve aileleri heyecanlıydı ama Hava Pilot Teğmen Özge Özel’in heyecanı daha bir "özelödi. O, Hava Harp Okulu’nu birincilikle bitiren ilk kadın teğmendi. Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan 20 yaşındaki Özel, mezunlar adına yaptığı konuşmasında ailelere şöyle seslendi:
     
Hep beraber ant içtiler
     "FEDAKÂRLIK, vatan sevgisi ve hayatını bir karış vatan toprağı için feda etmenin borç olduğunu bizlere siz öğrettiniz. Hiç şüpheniz olmasın ki, bu uğurda beyaz kefenleri ak gelinlik gibi giyer, vatan uğruna şahadetimizi size en mukaddes hediye diye sunarız." Konuşmasının ardından mezun olan teğmenlere ant içtiren Özel, yaş kütüğüne 47. dönem uçak maketini çaktı.
     
‘Gece gündüz çalıştım’
     DAHA sonra diploma törenine geçildi. Özge Özel, diplomasını Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in elinden aldı. Babası Albay Reşit Özel, annesi Hülya, ablası Elçin ve babaannesi Handan Özel’le kucaklaşan başarılı teğmen, "Dört yıldır hep birinciydim. Bu başarı için gece gündüz çalıştım. Kadınların da bu işi başarabileceklerini kanıtladım" diye konuştu.
     
Denizcilerin mutlu günü
     Deniz Harp Okulu 228. dönem mezunları diplomalarını törenle aldı. 10’u bayan 258 deniz teğmenin mezuniyet sevinci yaşadığı Tuzla’daki törende Genelkurmay Başkanı Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu da denizci üniforması giydi. Diplomasını Cumhurbaşkanı Sezer’den alan dönem birincisi Teğmen Hasan İlhan arkadaşlarına ant içirdi. Bu arada genç bir teğmenin sıcakta beklerken baygınlık geçirdiği görüldü. n PERVİN METİN İstanbul
      YAŞAM


Göklerin prensesi
Sokaklarda çok Pınar var..
Ölümüne zirve
Katil virüs can aldı
Uzaydan bakınca halimiz harap
Sığ kanal mağduru
hastaneyi de atlattı

‘Atla!’ diyenler bin pişman oldu
Tokyo’da facia: 41 ölü
Bu domates en süperi...
Kelliğin hapı bulundu
Çocuklar! Kafa topuna çıkmayın
First köpeğe selam
Bakan Taşar’dan okey taktikleri


 SAYFA BAŞI 


© 2001 Milliyet