19 Şubat 2002 Salı


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 
Yine töre mi?

Her yıl Tokat’tan ziyarete gelirdi, bu defa cinayet için İstanbul’daydı. Öz annesini bıçaklayarak öldüren 14 yaşındaki İ.K., geriye gözü yaşlı iki kardeş ve cevapsız sorular bıraktı...

     İSTANBUL Milliyet

     Küçükçekmece’de 14 yaşındaki bir çocuk, öz annesini öldürdü. Cinayetten sonra akrabalarının evine giden ve olayı anlatan çocuk, polise teslim edildi.
     Yeşilova Mahallesi’nde oturan anne Saliha Öztürk, Tokat’tan her yıl ziyaretine gelen ilk eşinden olan oğlu İ.K’yı karşılamak için hazırlandı. Yarıyıl tatili için gelen oğlunu hasretle bekleyen anne Öztürk, yanına bir de hediye cep telefonu aldı.
     Otogarda oğlunu karşılayan Öztürk, cep telefonunu verdikten sonra evine getirdi. Üvey babasından olan diğer kardeşleri Mustafa (7) ve Burcu (3) ile tanışan İ.K., bir süre sonra yanında getirdiği bıçağı çıkartarak annesine rastgele sapladı. Kanlar içerisinde kalan talihsiz kadın komşuları tarafından kaldırıldığı Özel Cennet Doğan Hastanesi’nde doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.
     
     Akrabaları polis çağırdı
     Olaydan sonra Fatih’te oturan akrabalarının yanına giderek cinayeti anlatan İ.K.’nın üzerine kapıyı kilitleyen akrabaları daha sonra polise haber verdi. Polisler tarafından alınan İ.K. ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.
     Anne Öztürk’ün memleketi Tokat’ta 8 yıl önce ölen kocasından sonra töre gereği kayınbiraderi ile evlendirilmek istendiği ileri sürüldü. İstanbul’a yerleşen ve Salih Öztürk ile evlenen Öztürk’ün bu evlilikten iki çocuğu daha dünyaya geldi.
      GÜNCEL


Şikenin her türlüsü var
Çıkarın şu yasayı artık!
Özel okullara % 102 zam
Başbakanım duy sesimi!
Ekmek yine poşetlik!
Ata’nın evinde akıl almaz soygun
Adalet’te 5 yeni adım
Yine töre mi?
Menemen Fenerbahçeli doktora ağladı
Matematikte aşk örneği verilir mi?
‘Yeni Oluşum’da Selçuk’a
vize çıkmadı

Bayram tatili uzadı
Loto talihlisi hâlâ kayıp
Yaralı kuğuya kimse bakmadı
Satırbaşı


 SAYFA BAŞI 

© 2002 Milliyet