19 Şubat 2002 Salı


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 Kaleci savaşı

Beşiktaş’ta Ankaragücü maçından önce kaleye kimin geçeceği konusunda Daum ile Koch arasında tartışma yaşandığı ortaya çıktı. Yardımcı antrenörün Myhre’ye karşı olduğu öğrenildi

     ORHAN YILDIRIM

     Koch’tan sert uyarı
     SİYAH - Beyazlı ekip, Ankaragücü yenilgisinin üzüntüsünü yaşarken, kalede Myhre ile Asper arasındaki çekişme, Teknik Direktör Daum ile yardımcısını da karşı karşıya getirdi. Maç öncesinde Daum’un kalede yine Myhre’yi oynatmak istemesi Roland Koch’u çileden çıkardı. Taktik toplantıda "Asper oynamalıdır" uyarısına Alman hocanın kulak asmaması, yardımcısını sinirlendirdi. Daum, İnönü Stadı’nda tahtaya Myhre’nin ismini yazınca Koch bu kez sessiz kalmayı tercih etti.
     
     Eleştiriler arttı
     ANKARAGÜCÜ karşılamasında Myhre’nin hatalı gol yemesi hem yöneticileri, hem de futbolcuları ayağa kaldırdı. Üstü kapalı olarak Christoph Daum’u eleştiren yöneticiler, "Onun işine karışmak istemeyiz. Ne var ki görünen köy kılavuz istemez" dediler. Siyah - Beyazlı futbolcular ise, "Kapanan rakiplere karşı zorlanıyoruz. Tam yüklendiğimiz anlarda çok basit goller yiyiyoruz, hem de moralmen çöküyoruz. Kalede Asper’in oynatılması şart" açıklamalarını yaptılar.
     
     Myhre’den itiraf
     NORVEÇLİ kaleci, Ankaragücü maçında yediği ilk golde hatası bulunduğunu açıkladı. Kendisini savunan Myhre, "Agustine yaklaşık 35 metreden topa vurdu. O bölgeden 100 kez vursa, ancak biri gol olurdu. O da benim başıma geldi. Savunmada sadece bir kişi var, Ali Eren. O da uzaktaydı. Alırım diye ileri çıktım, gol oldu. Bu pozisyonda hata yaptığımı kabul ediyorum" diye konuştu. Meslektaşı Asper ise bu konuda yöneltilen soruları yanıtlamaktan kaçındı.
     
Daum kızgın
     TEKNİK Direktör Daum, dünkü çalışma öncesi Fulya’da futbolcularıyla yaklaşık 45 dakika süren bir toplantı yaparak, sert uyarılarda bulundu. Daha sonra mahkemesi nedeniyle Almanya’ya giden tecrübeli hocanın artık puan kaybı istemediği bildirildi. Kocaeli maçının hazırlıklarına aralıksız başlayan takımda Ankaragücü karşısında sakatlanan Ahmet Dursun idmana katılmadı. Ronaldo, dün 29. yaşına bastı.
     
Baya’sız olmuyor
     TUNUSLU futbolcunun yer almadığı Diyarbakır, Samsun maçlarında Beşiktaş’ın 2’şer, Ankaragücü karşılaşmasında da 3 puan kaybetmesi gözlerin Baya’ya çevrilmesine yol açtı. Baya’nın boşluğunu Ümit’in dolduramadığı ifade edildi. Tecrübeli oyuncunun yokluğunda Beşiktaş’ın oyun kurmada ve hücumda zorlandığı gözlendi.
     
Curoğlu tepkili
     BEŞİKTAŞ’IN eski yöneticisi, Ankaragücü maçı öncesi Başkan Serdar Bilgili’nin yaptığı konuşmaları eleştirdi. Fahrettin Curoğlu, "Stadlarda seçim yatırımı yapmak büyük hata. Ayrıca Akatlar Spor Kompleksi, Seba başkanlığındaki yönetim zamanında kulübe kazandırıldı. İş imzaya kalmıştı. Bu kayıtlar kulüpte mevcut. Görüşmeler aksadığı için Akatlar gecikmeli olarak hizmete girdi" dedi.
     Bu arada dün Beşiktaşlı Eski Sporcular Derneği’ni ziyaret eden başkan adaylarından Hasan Arat kulübün kötü yönetildiğini söyledi.
     
İbrahim’in acı günü
     SİYAH - Beyazlı ekibin sol kanat oyuncusu İbrahim’in ağabeyi Kenan Üzülmez dün vefat etti. Üzücü haberi idman sırasında alan İbrahim adeta yıkılırken, çalışmayı bırakarak, Ümit ile birlikte İzmit’in Aslanbey Köyü’ne gitti. 32 yaşında hayatını kaybeden Kenan Üzülmez, dün ikindi namazının ardından toprağa verildi. Cenaze töreninde İbrahim’i takım arkadaşları teskin etmeye çalıştı.
      SPOR


‘VİCDANIM RAHAT’
Haftanın Analizi
At yarışları
Avrupa'dan futbol
İbo, el üstünde
2. ve 3. Lig
BÜYÜ BOZULDU
Filede bugün
Kaleci savaşı
Stad değil darphane
Aslan savaş açtı
Trabzon’da şenlik
Denizli Japonya’da
LİGE RENK GELDİ
Güneş’e sitem
Kara Tahta
Basından Seçmeler
Haber Turu
Zirvedekilerin analizi


 SAYFA BAŞI 
© 2002 Milliyet