22 Mart 2002 Cuma


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 Cim Bom için

Canaydın’dan sonra Mehmet Cansun da dün listesini tanıttı, camiaya projelerini anlattı. Başkan, yeni bir gelecek kurmak istediklerini belirtti, stadı ön plana çıkardı

     HALİL ÖZER

     Görkemli tören
     GALATASARAY’IN başkan adaylarından Mehmet Cansun da dün gece Çırağan Oteli’nde düzenlenen görkemli bir törenle listesini açıkladı. Yaklaşık 1700 üyenin katıldığı gecede önce Eren Talu ile Yiğit Şardan yönetimlerinin yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Ayrıca stat projesi için alınan krediyi onaylayan ABD’li bir bankanın temsilcisi de konuşma yaptı.
     
     Borçsuz kulüp
     CANSUN ile ekip arkadaşları stat projesinin Mayıs ayında start alacağını ve 14 ayda bitirileceğini açıkladılar. Ayrıca vergi probleminin çözüleceğini, tüzüğün günün koşullarına göre yeniden düzenleneceğini, Florya’da yüzme ve tenis kulübü açılacağını ifade ettiler. 2004 yılında yapılacak kongerede ise borçsuz bir Galatasaray’ı devredeceklerinin sözünü verdiler.
     
     Destek istedi
     MEHMET Cansun yaptığı konuşmada, "14 Temmuz’daki durumumuzu bir kez daha düşünün. Transfer yapacak parası olmayan Galatasaray 63 milyon dolar borç ödedi. 36 temlik kaldırıldı. Sizlerden iki yıl daha süre istiyorum. Amacımız Galatasaray’ı dünyanın en büyüğü yapmak. Üçüncü yıldızı takmazsak hesap sorun" dedi. Cansun, Fatih Altaylı’nın "Benim desteklediğim yönetim kazanır" sözüne, "Herşeyin bir ilki vardır" diye cevap verdi.
     
Mehmet Cansun’un listesi
•   Engin Kaptanoğlu
•   Adnan Polat
•   Selçuk Uygur
•   Yiğit Şardan
•   Celal Erkut
•   İbrahim Özdemir
•   Abdürrahim Albayrak
•   Eren Talu
•   Tuncer Hunca
•   Eşref Hamamcıoğlu
•   Nasuhi Sezgin
•   Osman Güneri
•   Jerfi Fıratlı
•   Haluk Hamurculu
•   Coşkun Yılmaz
     
Liste sıkıntısı
     MEHMET Cansun cephesi listesini dün geceye yetiştirmek için oldukça sıkıntılı saatler geçirdi. Liste defalarca değişirken sabah saatlerinde Selçuk Uygur listeden çıkartıldı, yerine Doğan Sarıbeyoğlu alındı. Ancak Selçuk Uygur’un kongrede bir hayli güçlü olması nedeniyle değişikliğe büyük tepki geldi.
     CANSUN, Çırağan Otel’de listesini açıklamadan önce kriz yine devam etti. Bu kez son dakikada Engin Kaptanoğlu listeden çıkarıldı, yerine Doğan Hasol alındı. Kaptanoğlu’nun karısı duruma tepki gösterdi ve Cansun’un eşine olayı iletti. Ardından Engin Kaptanoğlu ile Selçuk Uygur ikilisi listeye dahil edildi. Mehmet Cansun, "Hanımlar böyle istedi" dedi.
     
Yanıt geldi
     MEHMET Cansun’un, önceki gün Özer Saraçoğlu’nun, kendisi ile hiç konuşmadan yönetimden ayrıldığını iddia etmesi dikkati çekti. Ancak Saraçoğlu Liverpool’daki maç öncesinde ve sonrasında konuyu, ilk olarak Eşref Hamamcıoğlu, ardından Engin Kaptanoğlu ve son olarak da Mehmet Cansun’a faks ile bildirdiğini belirtti.
     
Duayen çıkarması
     CAMİA duayenlerinin, Mehmet Cansun’u desteklemesi Özhan Canaydın cephesini rahatsız ediyordu. Ancak Ritz Otel’de yapılan tanıtım gecesine Ali Tanrıyar’ın da gelmesi herkesi şaşırttı. Canaydın’ın konuşmasında Tanrıyar’ın desteğini aldığını açıklaması özellikle Cansun cephesinde sıkıntı yarattı.
     
Dürüst‘e alkış
     CANAYDIN’IN liste tanıtımında anons ettiği Ali Dürüst’e büyük alkış gelmesi, Başkan adayını çok sevindirdi. Dürüst, kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirtirken "Ama omuzlarımdaki yükün de daha çok arttığını biliyorum" ifadesini kullandı.
      SPOR


Cim Bom için
Haftanın Analizi
At yarışları
Avrupa'dan futbol
Ülker bildiğiniz gibi
2. ve 3. Lig
Jordan’ın adı yetti
Kıl payı Marmara
Ya hep, ya hiç
Yepyeni Fener
Canaydın’a tam puan
REHİNE KRİZİ
İngiliz dehşeti
Yozgat da müdahil
Skandal Le Monde’da
Haber Turu
Köyün Delisi’nden
Tek çıkar yol


 SAYFA BAŞI 


© 2002 Milliyet