11 Ağustos 2002 Pazar


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 
Gece yarısına kadar açık nöbetçi kuaför

Cihangir’deki güzellik salonu M. Butterfly gece geç saatlere kadar açık kalıyor. Amaç "İnsanların gece dışarı çıkmadan gelip son hazırlıkları yapacakları bir mekan" yaratmak

     YİĞİT KARAAHMET

     Cihangir’deki Bilsak binasının dördüncü katında benzerlerine pek sık rastlanmayan tarzda "unisex" bir güzellik merkezi açıldı. M. Butterfly isimli bu mekan berber-kafe-butik hizmetini bir arada veriyor. Berberde aynı zamanda dövme ve piercing de yapılabiliyor. M. Butterfly’ın bulunduğu yer eskiden ünlü ressam Mehmet Güleryüz’ün atölyesi idi. Mekanın yeni sahipleri inşaat sırasında, dekorasyon sırasında "ortamın ruhunu hissetmek için" iki buçuk aylığına buraya taşındılar.
     M. Butterfly’ın sahipleri Kamil Çakır ve Savaş Hasıra. Çakır bu tip yerlerin benzerlerini Londra, Paris gibi Avrupa’nın büyük kentlerinde gördüklerini ve bu konsepti Türkiye’de uygulamaya karar verdiklerini söylüyor ve ekliyor: "Yıllardır gece hayatının içinde olan insanlarız. Trendleri yakından takip ediyoruz. Bizim hitap ettiğimiz insanlar ‘clubber’ denilen kitle. Burayı insanların gece dışarı çıkmadan önce gelip kulüp öncesi son hazırlıklarını yapabilecekleri bir mekan olarak düşündük."
     M. Butterfly’ın butik kısmında ise yalnızca Spasso marka kıyafetler satılıyor. Yakın zamanda mekanla aynı adı taşıyan bir marka altında clubber’lara yönelik aksesuvar ve oyuncaklardan oluşan bir koleksiyonla butiği zenginleştirmeyi düşünüyorlar.
     
Her ay ofis partileri düzenlenecek
     Kamil Çakır ve Savaş Hasıra burayı büyütmeye hevesli değil: "Hedeflenen ekibi kurup burayı aynı zamanda, şarkıcılar için bir ‘imaj stüdyosu’ haline getirmek istiyoruz. Bununla ilgili olarak birkaç büyük müzik firmasıyla görüşmelere başladık. Büyütmek niyetinde değiliz çünkü büyüyünce mekanın dağıldığını düşünüyoruz. " diyorlar.
     M. Butterfly’da eylül ayından itibaren her ay ofis partileri düzenlenecek. Konuk DJ’lerin çalacağı bu partilere öncelikle mekanın müdavimleri davetli olacak. Ama partiler "kulüp ruhu taşıyan herkese" açık olacak. Partiler için ise giriş ücreti alınmayacak. M. Butterfly pazar hariç hergün 10.00-23.30 arasında açık. n
Sıraselviler Cad. Soğancı Sok. No: 7, Kat 4 Taksim / (0212) 249 16 64

Dövme ve piercing...
     Mekanın ortaklarından Kamil Çakır, M. Butterfly’a gelmesini bekledikleri kitle arasında dövme ve piercing’in çok moda olduğunu ve bu yüzden de mekanda bunların da yapılmasına karar verdiklerini söylüyor. Onlara göre piercing ve dövme de vücut güzelliğiyle çok alakalı. Mekanda bu işlemleri yaptırmak için randevu almak gerekiyor.
     
Erkekler de kadınlar da saç kestiriyor
     Mekanın sahipleri M. Butterfly adını David Cronenberg’in aynı adlı filminden aldı. Bu ismi seçmelerinin nedeni "M. Butterfly"ın "Mösinin hem "mösyö" hem de "madam" olarak anlaşılabilmesi yani "unisex" olması. Buranın "unisex" olmasının avantajlarını da şöyle anlatıyor Kamil Çakır: "Bizim hitap etmeyi düşündüğümüz insanların cinsiyet konusunda kasıntı olmadığını biliyoruz. Burada kadın müşterimiz pedikür yaptırırken, erkek müşteri de rahatça manikür yaptırabilmeli, erkek ve kadın müşterimiz aynı anda saçını boyatabilmeli."
     M. Butterfly’da saç kesiminde workshop uygulamaları da yapılıyor. Böylece mekanda haftanın beş günü farklı bir kuaför çalışabiliyor. M. Butterfly’da manikür, pedikür, ağda, aromaterapi ve solaryum hizmetleri de veriliyor. Saç kesimi için randevu alınması şart. Randevular 22.00’ye kadar alınabiliyor. Saç kesim ücreti 20-50 milyon TL. arasında değişiyor.
     M. Butterfly’ın içine kafe açmalarının da bu kuaför ve güzellik salonuyla bir ilgisi var. Bunu insanların kuaföre genellikle bir arkadaşlarıyla birlikte gitmelerinden yola çıkarak karar vermişler. Amaç eşlik eden o arkadaşların da sıkılmaması, saç kesimlerini ve diğer hizmetleri rahatça izleyebilmeleri...
     Tabii ki M. Butterfly’ın kafesinden yalnızca saç kestirenlerin dostları faydalanmıyor. Mekan Cihangir’in üstünden Boğaz manzarası izleyip sohbet etmek isteyen herkese tüm gün açık. Kafenin mönüsünde soğuk sandviç, salata, tatlı ve sıcak-soğuk içecekler bulunuyor. M. Butterfly’da sandviç ve salatalar 3,5-4,5 milyon TL. arası, içecekler ise 2,5-3 milyon TL’ye satılıyor.
      CUMARTESİ


Eğlencenin tarihi yazıldı
Gece yarısına kadar açık nöbetçi kuaför
Türk Hıristiyanlarının ruhani lideri alaturka ilahi besteledi
Özgür Kız’dan çok Bridget Jones’a yakınım
Dinamit patlayacak
"Rock’ın geleceği"
Megadeth son kez çalıyor
Amigolar geri geliyor
Ne var, ne yok?
"Seviyeli bir beraberlik"
Aşk olmayınca nabız değişmez
Dilimizde tam 98.861 sözcük var


 SAYFA BAŞI 

© 2002 Milliyet