11 Ağustos 2002 Pazar


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 
Ne var, ne yok?

Hugo Boss kışa girdi
     Boss Hugo Boss, 2002-2003 sonbahar-kış sezonu kadın-erkek koleksiyonları vitrindeki yerini aldı. Koleksiyonda Dr. Jivago tarzı kürk yakalı paltolar, 60’ların rock yıldızlarını hatırlatan dar kesimli takım elbiseler ve iki düğmeli, şal desenli, deri yakalı ceketlerin yanı sıra kaşmir ve devetüyü kazaklar dikkat çekiyor.
     
Atilla Dorsay’ın gözünden "Yaşam ve Ölüm Kentleri"
     Film eleştirmeni Atilla Dorsay’ın "Bir Kıtadan Öbürüne: Yaşam ve Ölüm Kentleri" adlı kitabı çıktı. Remzi Kitabevi’nden 1 Ağustos Perşembe günü çıkan kitapta Dorsay gittiği sayısız kentin tarihi ve arkeolojisinin yanında toplumsal koşullarını, insanlarını, dününü ve bugününü anlatıyor.
     
Amatör ressamlara ders
     Uygulamalı atölye çalışmaları ve sanat tarihi seminerleriyle resim sanatını geniş kitlelere yaymayı hedefleyen Art Studio temmuz ayında bir dizi workshop düzenliyor. Ressam Cem Arslan yönetiminde gerçekleştirilen 4 saatlik atölye çalışmaları amatör ressamlara gerekli bilgileri vermeyi amaçlıyor. Tel: (0216) 336 82 56
     
Genç sanatçılardan yeni öneriler
     Borusan Sanat Galerisi 15 Ağustos-28 Eylül tarihleri arasında Yeni Öneriler/Yeni Önermeler sergisinin ikinci bölümüne ev sahipliği yapıyor. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen sergi her yıl yaz aylarında yapılıyor ve genç sanatçıların eserlerine yer veriyor. Serginin ikinci bölümünde Filiz Azak, Burak Delier, Cemile Kaptan, Yelda Çamcı Köhler, Buket Uygur, Işık Kavuzlu ve Melike Özkarakahya’nın eserleri izlenebilecek.
     
Çocuklara atölye çalışmaları
     Borusan Kültür ve Sanat Merkezi 5 yaşından başlamak üzere her yaş grubuna yönelik çocuk atölyeleri çalışmasını sürdürüyor. Perşembe, cuma ve cumartesi günleri yapılan çalışmalar "Müziğin Rengi", "Çocuklarla Müzik" ve "Baskı Resim Atölyesinde Müzik" başlıkları altında ücretsiz gerçekleştiriliyor.
     
Bedensel engelliler için rahat banyolar
     Serel özel olarak tasarladığı lavabosu, klozeti ve tutunma barlarıyla bedensel engellilere banyoda rahat hareket etme imkanı getirdi. Bu ürünler işlevselliğinin yanı sıra estetik
     bir görünüme de sahip.
     
Balık ziyafeti yüzde 10 indirimli
     Hilton İstanbul Veranda Bar&Grill yaz ayları boyunca cuma akşamları konuklarını balık ziyafetiyle ağırlıyor. Mutfak şefi Anders Groenholm’un yorumuyla hazırlanan mevsim balıklarını tatmak için cuma akşamına rezervasyon yaptıranlara Hilton yüzde 10 indirim uyguluyor.
     
Nivea’dan saç bakımı
     Cilt bakımındaki uzmanlığını saç bakımı alanında da devam ettiren Nivea Hair Care serisi sayesinde saçlar daha bakımlı. Bu seride şampuanların yanı sıra saç balzamı ve yapranmış saçlar için saç kremi de bulunuyor. Nivea’nın sprey, saç köpüğü ve jöleden oluşan Nivea Hair Care Styling adında bir serisi daha var. Bu seride her saç tipine uygun ürünler var.
     
Zeki Triko’dan öğrencilere
     Bu yaz Zeki Triko ürünlerini öğrenci kimliğinizi göstererek yüzde 20 indirimli olarak satın alabilirsiniz. Kampanya Zeki Triko’nun İstanbul‘da Akmerkez, Akkavak, Capitol, Carrefour, Bağdat Caddesi; Ankara’da Migros; İzmir’de Alsancak, Antalya’da Konyaaltı ve Bodrum’da Oasis mağazalarında geçerli.
     
Park Orman’da çocuklara özel Party Kids programları
     Park Orman’da hizmet veren Party Kids, ağustos ayı boyunca çocuklara yönelik çok özel aktiviteler düzenliyor. Party Kids’in programında modern dans, el sanatları, ritmik step ve jimnastik, takı tasarımı dersleri ve süpriz hediye günleri düzenlenecek. Çocuklara popüler İngilizce şarkılar öğretilecek, doğum günü partileri düzenlenecek.
      CUMARTESİ


Eğlencenin tarihi yazıldı
Gece yarısına kadar açık nöbetçi kuaför
Türk Hıristiyanlarının ruhani lideri alaturka ilahi besteledi
Özgür Kız’dan çok Bridget Jones’a yakınım
Dinamit patlayacak
"Rock’ın geleceği"
Megadeth son kez çalıyor
Amigolar geri geliyor
Ne var, ne yok?
"Seviyeli bir beraberlik"
Aşk olmayınca nabız değişmez
Dilimizde tam 98.861 sözcük var


 SAYFA BAŞI 

© 2002 Milliyet