11 Ağustos 2002 Pazar


BİZE ULAŞIN



HABER İNDEKSİ



ARŞiV



YARDIM



KÜNYE



·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 




ÇALIŞANIN REHBERİ

     ATİLLA ÖZSEVER
Faks: (0212) 505 62 46


     Dul - yetim aylığı nasıl bağlanır?
S. Erdem’in sorusu: 63 yaşında hiç evlenmemiş bir bayanım. 1990’da vefat eden babam nedeniyle Bağ - Kur’dan yetim maaşı almaktaydım. Daha sonra SSK’dan emekli oldum. 2002 yılı başında Bağ - Kur’dan aldığım yetim maaşı ve sağlık hizmetleri kesildi. Bunun yasal dayanağı var mı?
     1479 sayılı Bağ - Kur Yasası’nın 45. maddesine göre, evli olmayan ya da dul kalan bayanlar herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan gelir veya aylık almaları halinde yetim maaşları kesiliyor. Bu konuyu üç sosyal güvenlik kurumu açısından bir tablo ile gösterelim. (Yardımları için sosyal güvenlik uzmanı Yılmaz Şipal’e teşekkürler...)
     




 SAYFA BAŞI 





© 2002 Milliyet