11 Ağustos 2002 Pazar


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 
"İtalyan çardağı"nda bol lezzet seçeneği

Zincirlikuyu’daki La Pergola ağaçların gölgesinde bir bahçede yer alıyor. İçinde de aynı adı taşıyan İtalyan restoranı La Pergola, Ninja Sushi, Cafe Violetta ve North Shield Bar var

     TUBA AKYOL

     La Pergola; Zincirlikuyu’da, bankalar ve çok katlı iş merkezleri arasında, her daim trafiği bol bir caddenin kenarında, merdivenleri yemyeşil bir bahçeye doğru inen bir yeme-içme kompleksi.
     İş çevresinin uğrak yeri La Pergola dört ayrı mekandan oluşuyor: Komplekse adını veren İtalyan restoranı La Pergola, Ninja Sushi, Cafe Violetta ve North Shield Bar.
     
Öğle yemeği için bile rezervasyon şart
     La Pergola tipik bir İtalyan restoranı. Mekanın işletme müdürlüğünü yapan Sevil Özdikmen "Burası peçete renginden garson üniformalarına kadar, Roma Hilton Oteli’ndeki La Pergola’nın bir benzeri" diyor.
     Özdikmen "Burada hem lezzetli bir yemek ve iyi bir servis eşliğinde iş görüşmesi yapmak isteyenler hem de iş stresinden uzaklaşıp biraz rahatlamak isteyenler için çok uygun bir ortam hazırladık. Restoranın ilgi görmesinin nedeni bu ortam" diyor. La Pergola öğle yemeklerinde bile rezervasyonla müşteri kabul ediyor. Mekanın eskiden otopark olan bahçesi, şimdi mimar Ülkü Kulaca’nın ahşap ağırlıklı dekorasyonu ile 150 kişiyi ağırlıyabiliyor. Minimalist tarzda dekore edilen iç mekan ise 130 kişilik.
     La Pergola’nın mönüsünde ev yapımı makarnalar, salatalar ve pizzaların yanında Ahtapot Carpaccio, tartar sosu ile servis edilen Yengeç Eti Köftesi gibi başlangıçlar var. Dondurma ile servis edilen sıcak kestane sufle, frambuaz sosu ile sunulan panna kotta ise La Pergola’nın iddialı tatlıları. Yemeklerin mutfakta hazırlanışını barın arkasındaki iki ekrandan izlemek mümkün. "Yemekler büyük titizlikle, hijyen kurallarına uygun hazırlandığı için müşterilerimizin mutfağı izlemesinde hiçbir sakınca görmüyoruz" diyor Özdikmen.
     Kompleksin içinde yer alan bir diğer mekan Ninja Sushi. Mekanda 60 kişilik ufak bir restoran açan Ninja’da sadece suşi yenilebildiği gibi İtalyan yemekleri ile suşiyi birleştirmek de mümkün.
     La Pergola’nın girişindeki Cafe Violetta özellikle gençleri ağırlıyor. Özdikmen "Gençler, Cafe Violetta’yı tercih ediyorlar. La Pergola’ya gelmemeleri için bir sebep yok. Ama demek ki Violetta’da daha yaşlarına uygun bir ortam buluyorlar" diyor.
     
Komplekste yer alan North Shield
     Bar sonbaharı bekliyor. Özdikmen "İnsanlar bu sıcak havalarda, klimalı bile olsa kapalı mekanı tercih etmiyor. Ama öyle tahmin ediyoruz ki sonbaharda North Shield de hoş dekorasyonu, birbirinden güzel içki ve kokteylleri, müziği ile bu kompleksin yoğun ilgi gören mekanlarından biri olacak" diyor. n
     Büyükdere Cad. No: 149 Zincirlikuyu, İstanbul. Tel: (0212) 274 74 99
     
"İş çıkışı gelip sonra eşlerini de çağırıyorlar"
     Celal Altınel ve Necdet Göral’ın sahibi olduğu La Pergola, İtalyan mutfağının lezzetli örneklerinin yer aldığı mönüsü ve İtalyanca parçaların ağırlıklı olduğu yumuşak müziği ile öğle ve akşam yemekleri için ideal bir ortam sunuyor. İşletme müdürü Özdikmen "İş çıkışında bir içki içmek için uğrayan konuklarımız da oluyor. Ama daha sonra gitmiyorlar, eşlerini de buraya çağırıyorlar ya da burada tanıdıklarıyla karşılaşıp akşam yemeğine kalıyorlar. Burası deniz kenarı olmadığı için nem yok. Sıcak havalarda bile ağaçlar nedeniyle esinti oluyor. Bir de bizim müşterilerimiz yüksek volümlü müziği değil, birbiriyle sohbet etmeyi tercih ediyor" diyor. Bu yüzden La Pergola’da yemek saatlerinde müziğin sesinin sohbeti bölmeyecek düzeyde olmasına dikkat ediliyor. Ancak saat 23.00 civarında La Pergola’nın barı hareketleniyor. Club’tan Latin müziğine kadar geniş bir yelpazede müzik yapılan bar 02.30’a kadar açık kalıyor.
      PAZAR


"Tatil bitince sahtekar dünyaya geri dönüyorum"
Atlantik’i sörfle geçecek
‘Telefonlar kilitlenir sandım 15-20 kişi aradı’
"Erkekler kendini mesih sanıyor"
Süper modellerden kurulu ilk pop grubu: Models
"İtalyan çardağı"nda bol lezzet seçeneği
Şarapta Türk-Fransız sentezi
Aşk mektupları
Bodrum’da sanat da var
Lezzetli etin gürültüden uzak adresi
Kapalıçarşı’da "Abdulla"
Mucizelere inanın
Avrupa yolunda (1)
"Yararlı olma" sanatı
Ajda Pekkan’ın muhteşem konseri ve şaşırtıcı şarkı arası sözleri
Karanlıkta üç ışık
"Zekeriyaköy’ün papağanı"nı kim çaldı?
Keçi başkanı hadım ettiler


 SAYFA BAŞI 

© 2002 Milliyet