16 Kasım 2002 Cumartesi


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 

Uranüs, Balık’a hazırlanırken

Uranüs ani değişimin, devrimlerin, özgürlüğün ve dehanın gezegenidir. Fransız Devrimi’nin, Uranüs’ün 1781 yılındaki keşfinin ardından gelmesine şaşmamak gerekir. Bu tarihten sonra sosyal hayat hızlı bir değişimle, endüstri devrimine yol açmıştır. Uranüs özgür düşüncenin, sınırları aşıp otoriteye başkaldırarak gelenekseli sorgulayan aklın, hatta sezginin de gezegenidir. Uranüs son yedi yıldır kendi burcu olan Kova’da yer alıyordu ve şimdi 2003 ile birlikte Balık burcuna geçmeye hazırlanıyor.

Uranüs, Kova burcundayken (1995 - 2002) yaşadığımız internet devrimi yepyeni bir sosyal yaşam, ekonomi ve geniş potansiyeller sağladı. Çünkü Uranüs ve Kova ikilisi teknoloji ile, özellikle bilgisayarla ilişkilidir. Halbuki önümüzdeki yedi yıl içinde çok daha farklı bir trende doğru yöneleceğiz. Çünkü Balık öncelikle su elementinden bir burçtur. Su duygusal yaşamın, empatinin, sezgilerin ve irrasyonel denebilecek karmaşık enerjilerin bir arada olduğu bir elementtir. Balık son burç olduğu için tüm deneyimleri tamamlamayı, kabullenmeyi ve maddi yaklaşımlardan ruhsal olana yönelmeyi açıklar. Tüm bu göstergeler altında Uranüs’ün getireceği devrimlerin ve yeni perspektiflerin sezgiler, inançlar ve hepimizi duygusal yönden etkileyebilecek konular arasından çıkabileceğini söyleyebiliriz. Kuşkusuz bu dönemde elle tutulmayan, soyut diye adlandırdığımız pek çok konuda da buluşlar ortaya çıkabilir. Örneğin beyinler arası yaşanan ESP (duyu ötesi algılama) fenomeni laboratuvarlarda açıklanabilir, evreni anlayışımızda yeni ufuklar ortaya çıkabilir. Uyku da Balık’la yakından ilişkilidir. Örneğin uyku durumunu açıklayan yeni buluşlar, bilinçaltını açıklayan yeni teoriler geliştirilebilir, hatta pratiğe dökülebilir.

Balık ayrıca inançların, dinsel temaların ve ruhsal öğretilerin de burcudur. Bu bakımdan önümüzdeki yedi yıl boyunca (2003 - 2010) dinlerde reformun yanı sıra dünya çapında dine dayalı sürtüşme ve huzursuzlukların da yeniden şiddetlenmesi beklenebilir. Zira Pluto’nun Yay burcunda olması da bunu desteklemekte. Balık suları, denizleri, okyanusları simgeleyen burç olduğu için bu konularda ani gelişmelerin, doğa olaylarının da beklenmesi mümkün olabilir.

Bu arada 17 Kasım Pazar günü Doğuş Üniversitesi’nde (Acıbadem’de Avni Akyol amfisinde) saat 11:00 - 17:00 arasında "Saat Astrolojisi’nin İlkeleri" konusunda bir seminer var. Seminerde Saat Astrolojisi’nin temelleri değişik örneklerle anlatılacak. Mutlu bir hafta sonu dileğiyle.

       web: www.hakankirkoglu.com
       Faks: 287 74 37
       e-mail: kirkoglu@superonline.com


 SAYFA BAŞI 

2002 yılı burc mesajlarınız..

Yeni pencerede aç


BURÇLAR

  KOÇ
(21 Mart - 20 Nisan)  BOĞA
(21 Nisan - 20 Mayıs)  İKİZLER
(21 Mayıs - 21 Haziran)  YENGEÇ
(22 Haziran - 22 Temmuz)  ASLAN
(23 Temmuz - 23 Ağustos)  BAŞAK
(24 Ağustos - 23 Eylül)  TERAZİ
(24 Eylül - 23 Ekim)  AKREP
(24 Ekim - 22 Kasım)  YAY
(23 Kasım - 21 Aralık)  OĞLAK
(22 Aralık - 20 Ocak)  KOVA
(21 Ocak - 19 Şubat)  BALIK
(20 Şubat - 20 Mart)© 2002 Milliyet