08 Mart 2003 Cumartesi


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  

 


BELGELER

AB- KATILIM ORTAKLIĞI BELGESİ
KOPENHAG KRİTERLERİDYP vitrininde 28 ‘tanıdık’ isim

Yeni İstanbul İl Başkanı Mücahit Türkkan, "Bu listede Mehmet Ağar’ın gölgesini, düşünce tarzını, İstanbul’u nasıl görmek istediğiyle ilgili bir şeyler hissedersiniz" dedi

     PINAR AKTAŞ İstanbul

     DYP’de Mehmet Ağar’ın genel başkan olmasının ardından teşkilatlarda da hareketlilik başladı. İstanbul İl Başkanı Seyit Şahin gitti, yerine yağ fabrikası sahibi Mücahit Türkkan geldi. Değiştirilen il yönetiminde ise ilk kez siyasete atılan hayli ilginç isimler yer aldı.
     
     Gizli ünlüler
     Şubat ayının sonunda göreve başlayan Türkkan, öncelikle 28 kişilik bir il yönetim kurulu listesi hazırladı. Tanıdık isimler arasında şiir kasedi çıkaran İbrahim Sadri, ANAP’lı eski milletvekili Adnan Yıldız, ANAP’lı eski Şişli Belediye Başkanı Cüneyt Akgün bulunuyor. Türkkan yönetimdeki "gizli" ünlüleri ise şöyle açıkladı:
     Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süzer’in kız kardeşi Cennet Teker, Turgay Ciner’in ağabeyi Park Otomotiv’in sahibi Tuncer Ciner, ünlü jinekolog Teksen Çamlıbel’den geçtiğimiz günlerde boşanan Sıdıka Çamlıbel, Necdet Menzir’in oğlu, Microsoft Türkiye yöneticilerinden Murat Menzir, AKP İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu’nun ortağı Atilla Yener, Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Hüsnü Hayal, Taksiciler Derneği Başkanı Semih Kaçanoğlu, Türker Nakliyat’ın sahibi Faruk Türker, eski bakanlardan Nevzat Ayaz’ın damadı, avukat Fikret Öztemur, Eski İstanbul Valisi ve senatör Vefa Poyraz’ın oğlu Osman Poyraz.
     Türkkan, tüm bu isimler için şunu söyledi:
     "Bu listede Mehmet Ağar’ın gölgesini, düşünce tarzını, İstanbul’u nasıl görmek istediğiyle ilgili bir şeyler hissedersiniz. Bunların çoğu benimle birlikte politika yapmayan, hayatlarında ilk kez siyaset yapmak için zemin bulmuş kişiler. Siyasette bu insanların önünün açılması gerektiğine inandığım için çok değişik yelpazedeki arkadaşlarımı burada bir araya getirdim."
     Üsküp’ten Türkiye’ye göçen bir ailenin oğlu olan İl Başkanı Türkkan (43), üniversite öğrenimini yurtdışında işletme mühendisliği ve uluslararası yatırım ve planlama üzerine yaptı. 18 yıl yurtdışında kaldıktan sonra Türkiye’ye döndü. Şu anda uluslararası taşımacılık yapıyor ve Gebze’deki Sevkan Yağ Fabrikası’nın sahibi.
     Hayatı boyunca hiç aktif siyaset yapmadığını söyleyen Türkkan, Ağar’ın isteğiyle bu görevi kabul ettiğini belirtiyor.
      SİYASET


Tartışılan bakanlar topun ağzında
Gül: Erdoğan Siirt için şans
Mumcu kadro kuruyor!
DYP vitrininde 28 ‘tanıdık’ isim
Sivastanbul gerçeği!
Galiba tam doğru olmamış!
Ankara’nın amblemi soru önergesi oldu
Erdoğan’la öpüşerek ayrıldık
‘Referandum önemli fırsat’


 SAYFA BAŞI 
© 2002 Milliyet