30 Ocak 2004 Cuma
 
 
 BİZE ULAŞIN | ARŞiV | KÜNYE | HABER İNDEKSİ |  SIK KULLANILANLARA EKLE |  AÇILIŞ SAYFASI YAP  
  ·  SON DAKİKA       
  ·  ANA SAYFA    
  ·  GÜNCEL         
  ·  SİYASET         
  ·  EKONOMİ         
  ·  YAZARLAR         
  ·  SPOR         
  ·  DÜNYA         
  ·  YAŞAM         
  ·  MAGAZİN         
  ·  SAĞLIK         
  ·  KADIN & MODA         
  ·  ASTROLOJİ         
  ·  OTOMOBİL         
  ·  ÇİZERLER         
  ·  BİLİM & TEKNİK         
  ·  TV'DE BUGÜN         
  ·  İŞ YAŞAMI         
  ·  OMBUDSMAN         
  ·  HAVA DURUMU         
  ·  CUMARTESİ         
  ·  PAZAR         
  ·  BUSINESS   
  ·  POPULER KÜLTÜR   
  ·  EGE   


Politika turu

   
        Çankaya'nın yoğun günü
    Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Çankaya Köşkü'nde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ve Bulgaristan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Nikola Kolev'le görüştü. Sezer, basının sadece görüntü almasına izin verilen görüşmenin ardından, Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Amanzhol Kazbekuly Zhankuliev ile (üstte) İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Talim ve Terbiye Kurumu Başkanı Mohsen Mehralizadeh'i de kabul etti.
   
    Eşcinsel ayrımına hapis
    Türk Ceza Kanunu tasarısı üzerinde çalışan TBMM Adalet Alt Komisyonu, "ayrımcılık" başlıklı maddeye "cinsel yönelimi" de ekledi. Böylece eşcinsellere yönelik ayrımcılık yapanlara 6 aydan 1 yıla kadar hapis veya adli para cezası verilecek. Örneğin eşcinsel olduğu gerekçesiyle bir kişiyi işe almayan, restoranına sokmayan, cezalandırılacak.
   
    Derviş'ten SDP'ye destek
    CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Derviş ve şarkıcı Haluk Levent, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde Almanya Sosyal Demokrat Partisi'ne (SPD) destek verecek. AP Milletvekili Ozan Ceyhun, "Almanya'da yaklaşık 500 bin Türk seçmen potansiyeli var. Bunu göz önüne alarak Derviş ve Levent'ten destek istedik" dedi.
   
    Ağar'dan hodri meydan
    DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, dokunulmazlığının kaldırılarak hakkındaki iddiaların yargıya intikal ettirilmesi için ikinci kez Meclis Başkanlığı'na başvurdu. Ağar, "AKP'lilere ilişkin tezkereler, yargıya güvenemedikleri gerekçesiyle sumen altında bekletilmektedir. Bu durum esef vericidir" dedi.
   
    8 milyon ekmek
    Kayseri Belediyesi'nin 8 milyon ekmek alımı ihalesi ilanında, ekmeklerin sosyal yardım büfeleri için alındığı belirtildi. İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi 2000 ton torba kömür alımı için, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi de 30 bin adet 3 kiloluk yoğurt (90 ton) alımı için ihaleye çıktı.
   
    Yoğurt savunması
    İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Piriştina, yoğurt ihalesiyle ilgili olarak, "Herhalde toplusözleşme gereğidir" dedi. Piriştina, toplam ağırlığın 90 ton olduğu anımsatılınca, "O kadar ediyor mu?" diye sordu. Yoğurdun kısa ömürlü olduğuna dikkat çekilmesi üzerine, Piriştina, "İşçiler tüketemediklerini bakkallara satıyordur. Aslında yanlış yapıyoruz. Almak yerine parasını ödemeli" dedi.
   
    MEF'ten Bilime Destek Platformu
    MEF (Modern Eğitim Fen) Dershaneleri, "Araştırma Projeleri Yarışması" kapsamında, "Bilime Destek Platformu" adıyla gönüllülük esasına dayanan yeni bir oluşuma imza attı. İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Atalay Şahinoğlu'nun fikir önderliğini üstlendiği, İstanbul Ticaret Odası ve Rotary Kulüp'ün de destek verdiği "Bilime Destek Platformu" ile girişimcilerin, geleceğin bilim adamlarına sunacakları katkılarla Türkiye'deki bilimsel çalışmaların önünü açacakları ifade edildi. İTO Meclisi, Karaköy Rotary Kulüp, MEF Dershaneleri'nin, Atalay Şahinoğlu'nun "gönüllülük" esasına dayanan çağrısına, platforma üye olarak destek verdikleri belirtildi. Geleceğin bilim adamlarının, bu girişimcilerin gerek danışmanlık gerekse maddi olarak sunacakları destekle, bilim dünyasına isimlerini ve buluşlarını yazdırma imkânına kavuşacakları kaydedildi. Oluşum kapsamında dünyada Türk patentli bilimsel buluşların çoğalmasına zemin hazırlanması hedefleniyor.
   
   
   

SİYASET


Kıbrıs için en kritik 50 gün!
Lady'lere Bush sürprizi
'Türkiye'ye her giden etkileniyor'
Ermenistan'a jest hazırlığı
Erdoğan'ın haberi yokmuş!
ABD, PKK'ya ilk darbesini indirdi
'Müzakerelere hemen başlansın'
Solda güç birliği
Belediyeler 'seçim ihalesi' yarışında
Castro'dan sonra o gelir
Polis stresten copluyormuş!
Erdoğan'a 'dur' kararı
'El Kaide'ci Yiğit yakalandı
YÖK'e zaman verin
Teziç, rektörlerle uzlaştı
Politika turu
TEKZİP
Tarihte bugün

Fikret BİLA
Yansımalar
Hasan CEMAL
Geçit yok!
Güneri CIVAOĞLU
Maya tutar mı?
Derya SAZAK
ABD'de yeni sayfa


 Partilerarası Uzlaşma Komisyonunun uzlaşmaya vardığı Anayasa değişikliği metni için tıklayın
 AB Ulusal Programı (Giriş ve Siyasi Kriterleri)
 DGM Savcılığı'nın Milli Görüş davası mütalaası


 AB - Katılım Ortaklığı Belgesi
 Kopenhag Kriterleri


 AKP
 ANAP
 BBP
 CHP
 DSP
 DYP
 MHP
 SP


 ADANA
 ADAPAZARI
 ANKARA
 ANTALYA
 BURSA
 ESKİŞEHİR
 GAZİANTEP
 İSTANBUL
 İZMİR
 KOCAELİ
 KONYA
 SAMSUN