07 Mart 2004 Pazar
 
 
 BİZE ULAŞIN | ARŞiV | KÜNYE | HABER İNDEKSİ |  SIK KULLANILANLARA EKLE |  AÇILIŞ SAYFASI YAP  
  ·  SON DAKİKA       
  ·  ANA SAYFA    
  ·  GÜNCEL         
  ·  SİYASET         
  ·  EKONOMİ         
  ·  YAZARLAR         
  ·  SPOR         
  ·  DÜNYA         
  ·  YAŞAM         
  ·  MAGAZİN         
  ·  SAĞLIK         
  ·  KADIN & MODA         
  ·  ASTROLOJİ         
  ·  OTOMOBİL         
  ·  ÇİZERLER         
  ·  BİLİM & TEKNİK         
  ·  TV'DE BUGÜN         
  ·  İŞ YAŞAMI         
  ·  OMBUDSMAN         
  ·  HAVA DURUMU         
  ·  CUMARTESİ         
  ·  PAZAR         
  ·  BUSINESS   
  ·  POPULER KÜLTÜR   
  ·  EGE   


Bilmek hakkımız

Türkiye'de 51 siyasi parti var. 22'si yerel seçime katılacak partilerin 21'i, seçim kurullarına bildirdikleri aday listelerini kamuoyuna açıklamadı!


Yayımlanan haberlerin tartışıldığı bu sayfa, ilk kez bir haber vererek başlıyor.Türkiye'de kayıtlı 51 siyasi parti var. 28 Mart'ta yapılacak genel yerel seçimlere katılacağı resmen duyurulan parti sayısı da 22. Siyasi partilerin seçim kurullarına aday bildirimi yapmaları için tanınan süre 24 Şubat Salı günü, saat 17.00'de sona erdi. Ve AKP dışında, seçime bütün Türkiye'de katılacağı açıklanan hiçbir parti, seçim kurullarına teslim ettiği aday listelerini eşzamanlı olarak ve izleyen gün kamuoyuna açıklamadı, basına duyurmadı!
Yardım haberinde adres aranıyor
Mehmet Doğruyol, Yiğit Vatansever ve Esra Bilgin, 21 Şubat'ta "Bir kaset de siz doldurun" başlığıyla yayımlanan haberde, görme engelliler için kasetlere kitap okuma çağrısı yapılmasına karşın irtibat kurulacak herhangi bir adres verilmemesinden yakınıyorlar. Haberi yazan Ümran Avcı, Beyazıt De...


Yanlış haber Zeliha'yı kurtarabilir!
Gazetecilerin haber kaynaklarının neden olabileceği kazalara karşı da dikkatli olmaları gerekiyor. 18 Şubat'ta, dikkatli okurların gözünden kaçmayan küçük, ancak önemli bir haber yayımlandı. "Zeliha'nın dramı" başlıklı haberde, karaciğer yetmezliği tedavisi gören Zeliha'nın (13) annesi Fatma ...


Herkes düşünce ve ifade özgürlüğü hakkına sahiptir; bu hak serbestçe düşünme, hangi yoldan ve nereden olursa olsun bilgi ve görüş alma, araştırma ve yayma özgürlüğünü içerir.
İnsan Hakları Evrensel bildirgesi


Okur Temsilcisi, Milliyet gazetesinin içeriği (haber, yorum, fotoğraf, başlık, spot, sayfa düzeni, baskı, kağıt vs.) ile ilgili olarak okurlardan gelen şikayetleri ele alır; bunları basın etiği (doğruluk, denge, tarafsızlık, adil yaklaşım...) ve temel kalite ölçütleri açısından inceleyerek görüşlerini okurlarla paylaşır.
Görüşleri kendisine aittir.
Okur Temsilcisi, Milliyet'in gazete ve internet içeriği ile ilgili tüm şikayetlerinizi bekliyor.
Tel: (90) 212 505 68 40
Fax: (90) 212 505 68 09
Posta: Doğan Medya Center, Bağcılar 34204 İstanbul
Ombudsman e-mail:
okur@milliyet.com.tr

OKUR ARŞİV
22 Mart 1999 ile 20 Kasım 2000 tarihleri arasındaki okur sayfalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. 20 Kasım 2000 tarihinden sonraki sayfalara gazete arşivinden ulaşabilirsiniz.