Sık Kullanılanlara Ekle   Açılış Sayfası Yap   İletişim 04 Temmuz 2004 / Pazar  
Bugünkü Milliyet Gazetesi      Business      Otomobil      Cumartesi      Pazar      Ege      Vitrin  
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  TEKNOLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER
Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik
Öğle arası estetik operasyonu

Yoğun çalışanların tercih ettiği pratik estetik operasyonlar öğle arasında bile bitirilebiliyor. Parafinle tırnak uzatma, şipşak perma, brıght smıle (kalıcı diş beyazlatma), kirpik perması ve sprey solaryum gibi küçük çaplı estetik işlemler birkaç seansta bitiyor

TREND / ESRA AKIN

Sadece bir saat ve en fazla birkaç seans süren basit 'bakım' operasyonları, botoks gibi mimiklerin ifadesini değiştirmediği ve kalıcı iz bırakmadığı için kadınlar kadar işadamlarının da giderek ilgisini çekmeye başladı. Öğle paydosu ya da iş çıkışında kolayca uygulanan parafinle tırnak uzatma, 'de frize' operasyonu, şipşak perma, bright smile, kirpik perması ve sprey solaryumla bir gün içinde hatta bir saat içinde istedikleri operasyonu yaptırıp ardından da işe gitmek mümkün.
'De frize' özellikle son dönemlerde erkekler tarafından tercih edilen bir işlem. Erkek kuaförü Vehbi & Şükrü'de her gün en az bir kişiye uygulanan bu işlemde özel bir kremle saçlar bir saatlik işlemle düzleştiriliyor. Kısa saçlı erkekler tarafından tercih edilen De frize için saçın uzunluğuna göre 80 milyon ile 130 milyon lira arasında para ödeniyor.
Kıvırcık saçlara sahip olmak isteyenler de artık çok daha hızlı bir şekilde perma yaptırma şansına sahipler. Eskiden olduğu gibi saçların ince ince sarılmasına, sıcak mizampli makinalarına girmek gerekmiyor. Kısa bir sürede saçlar sarılıyor ve özel perma ilacıyla sonuca ulaşılıyor. Hemen hemen bütün kuaförlerde uygulanmaya başlayan altı ay ömürlü şipşak perma 80 milyondan başlayan fiyatlarla yapılıyor.
Hollywood ünlülerinin anında bronzlaşma isteklerine yanıt vermek için Amerika'da çok yaygın olarak kullanılan 'Instant Tan' kabinleri artık Türkiye'de de çok tercih ediliyor. Ankara'da 'Hollywood Tans' adlı özel bir merkezde uygulanan bu yöntemde dokuz farklı duş başlığıyla vücut spreyleniyor ve ince bir bronzlaşma losyonuyla tamamen kaplanıyor. Bu aşamalardan sonra üç saat içinde doğal görünümlü bir bronzluğa sahip olabilmek mümkün. Beş günden fazla bir süre dayanan bu bronzluk vücuda sürekli olarak da uygulanabiliyor. Ortalama 10 dakika süren Hollywood bronzluğunun seansı 30 milyon lira.

Popüler mekân Tırnak Center
Tırnaklarını uzatamaya sabrı olmayan kadınların önceleri biraz tabuyla yaklaştıkları protez tırnak, şimdilerde oldukça revaçta. Yaklaşık bir saatte uygulanan protezle tırnaklar akrilikle kaplanıyor. Bu işlemden üç hafta sonra tırnaklar uzadığı için düzenli olarak dolgu yaptırmak gerekiyor. Dolgu süreleriyse yaklaşık olarak yarım saat sürüyor. Takma tırnak isteyenler protez için 75 milyon, dolgu içinse 30 milyon ödüyorlar. Bu uygulama için Etiler'deki 'Tırnak Center' bunlardan en popüler olanı.
Kirpik perması iş kadınlarının en çok tercih ettikleri operasyonlardan biri. Nişantaşı'nda öğlen vakti güzellik merkezlerinde bir tur atıldığında, bigudilerle kirpiklerini sarmış döpiyesli kadınlara sık sık rastlamak mümkün. 30 dakika süren operasyonla kirpiklerin uzunluğuna ya da kısalığına göre kalın ve ince bigudilerle kirpikler sarılıyor ve özel bir ilaç sürülüp bekletildikten sonra üzerine boya sürülüyor. Bu işlemlerden sonra kadınlar üç ay boyunca rimelsiz gökyüzüne bakan kirpiklere sahip olabiliyorlar. Leyla İnanır Güzellik Merkezi'nin sık sık uyguladığı bu yöntemde perma için 25 milyon, boya içinse 20 milyon lira ödemek gerekiyor.
Diş temizleme artık rutin bir işlem olsa da yeni geliştirilen bir yöntemle kalıcı beyazlık sağlamak mümkün. Bayındır Diş Kliniği'nde uygulamaya başlanan 'Bright Smile' operasyonları sadece 20 dakikada ve üç seans süren uygulamalarla bembeyaz dişler yaratıyor.
Altı ayda dişin yapısına göre ön bakım yapılan bu yöntem için 600 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

BUSINESS
 BMW hayali, şarap ve Swatch saat
 Editörden
 Arkasında Birleşmiş Milletler var
 Hiç saati olmayan 'Saat'çi
 Asker bavulunda beş dikiş makinesi götürüp, atölye açtı
 'İşin hilesi dürüstlüktür!'
 Dalbastı kiraz Avrupa'da yok satıyor
 Rüşvet alan suçlu da veren suçsuz mu?
 Devlet yabancı sermayenin emlakçısı olacak
 Vergi kanunlarında yaz - boz mevsimi geldi
 Benzinde kadının adı var
 'Büyüme ve piyasa fetişizmi böler, sosyal destek birleştirir'
 Çarpışan medeniyetler
 Öğretim üyeliğini bıraktı şimdi Vodafone'la iş yapıyor
 Dijital Oyuncaklar
 Öğle arası estetik operasyonu
© 2004 Milliyet