Sık Kullanılanlara Ekle   Açılış Sayfası Yap   İletişim 11 Eylül 2004 / Cumartesi  
Bugünkü Milliyet Gazetesi      Business      Otomobil      Cumartesi      Pazar      Ege      Vitrin  
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  TEKNOLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER
Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik
80'li yılların efsane "zehir"i geri döndü

Poison 1980'li yılların efsane kokusuydu. Çıktığı ilk altı ay boyunca beş saniyede bir şişe satılarak rekor kırdı. Christian Dior markası 19 yıl sonra kendi rekorunu kırmak için Pure Poison'ı çıkardı


Fransız Christian Dior'un 1985 yılında yarattığı Poison (zehir), 1980'li yılların en çok öne çıkan parfümüydü. Poison'un lansmanı sırasında altı ay boyunca her beş saniyede bir şişe satıldı. Tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de geçtiğimiz hafta satışa sunulan ve 'saf zehir' anlamına gelen Pure Poison, işte bu Poison efsanesini geri getirmek için yaratıldı. 21'inci yüzyıl kadını için hazırlanan bu parfüm Poison ailesinin en genç üyesi. Çünkü Pure Posion'dan önce Christian Dior tarafından 1994 yılında Tendre Poison ve 1998 yılında Hypnotic Poison adındaki parfümler satışa sunulmuştu.
Beyaz amber, sandal ağacı ve misk kokularının birleşiminden oluşan parfümün şisesi de ismine uygun; Adem'in Havva tarafından "zehirlenişini" temsil etsin diye elma şeklinde. Ama bu sefer bir değişiklik var; 19 yıl önce tasarlanan ilk Poison parfümünün şişesi mor iken yeni Pure Poison şeffaf bir görüntüye sahip.
Christian Dior Türkiye Genel Müdürü Deniz Aksoy 19 yıl sonra Poison'ın yenilenerek tekrar satışa çıkarılma nedenini şöyle anlatıyor: "Poison'un piyasaya çıkmasının ardından neredeyse 20 yıl geçmesine rağmen satış rekorunu kırabilen başka bir parfüm olmadı. Dior, 20 yıl sonra kendi rekorunu kırmayı hedefledi ve 20 yıl önce yarattığı efsaneyi 21'inci yüzyıla taşımak istedi. Bu yüzden Poison adını koruyarak Pure Poison'u yarattı."

Liz Taylor da Julia Roberts da aynı kokuyu kullanıyor

Poison farklı yaşlardaki ünlü isimlerin de tercihi. Ornella Muti, Monica Belluci, Cindy Crawford, Elizabeth Taylor, Raquel Welch, Sharon Stone, Michelle Pfeiffer, Kim Basinger, Julia Roberts ve Laetitia Casta bu parfümü kullanan ünlülerden bazıları.

CUMARTESİ
"İyi bir oyun bize penaltı kurtarmak gibi haz verir"
"Ben modern bir çöpçatanım"
Bici bici, macun, taş kadayıf
Okula iki gün var
Artık her pazar antika günü olacak
İstanbul'da tasarım sokakları
80'li yılların efsane "zehir"i geri döndü
10 gün boyunca evde, sahnede, kilisede Bach
Renklerin dünyası
"Biz dev bir sirk müziği topluluğuyuz"
Hem kışlıklara hem de yazlıklara ihtiyacınız olacak
Duygular
ALTI NOKTA KÖRLER VAKFI
Mimarlar vadi için yarıştı

Donatella Piatti
Sarıkız''ın Anıları
Tuba Akyol
İlhan Uçkan
Yalvaç URAL

© 2004 Milliyet