Sık Kullanılanlara Ekle   Açılış Sayfası Yap   İletişim 11 Eylül 2004 / Cumartesi  
Bugünkü Milliyet Gazetesi      Business      Otomobil      Cumartesi      Pazar      Ege      Vitrin  
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  TEKNOLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER

Herkes düşünce ve ifade özgürlüğü hakkına sahiptir; bu hak serbestçe düşünme, hangi yoldan ve nereden olursa olsun bilgi ve görüş alma, araştırma ve yayma özgürlüğünü içerir.
İnsan Hakları Evrensel bildirgesi

Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik
Yorumcularla özel temas


Okurlar, temsilcilerine sadece haberlerle ilgili olarak değil, farklı amaçlar ile de şikâyet gönderiyorlar.
Defalarca açıkladığım halde bu sürüyor.
Bir grup okur, bu köşede kendilerinin herhangi bir konuda görüşlerinin yer alması gerektiği kanaatinde. Gün geçmiyor ki, kısa veya uzun bir "mütalaa" metni gelmesin.
Bir diğer grup okur ise görüşlerini beğenmediği köşe yazarlarına tepki ve uyarılarının bu köşede yer almasını istiyor, olmayınca da bazen öfkeye kapılıyor.
İki noktayı tekrar açıklayalım:
 • Bu köşe gazetenin içeriği, baskı kalitesi ve dağıtımıyla ilgili sorunları gündeme taşıyan, okurlara ait bir yer. Bir "okur forumu" değil. Böyle bir bölümün açılması kararı da okur temsilcisine değil genel yayın yönetmenine ait.
 • Milliyet, yorumda çok seslilik ve çeşitlilik ilkesini benimser. Köşe yazısı dediğimiz bölümler, yazarlarının kişisel değerlendirmelerini içerir. Yorum, haber değildir; farklı ilkelere dayanır (hakaret etmemek, iftira atmamak gibi). Köşe yazarı seçtiği konuda dilediği görüşü işlemekte serbesttir, okur da onu okuyup okumama özgürlüğüne sahiptir. Okur, elbette ki, görüşleri tartışma ve itiraz etme hakkına da sahiptir, ancak bu köşelerde belirtilen e - posta adresleri, telefon veya posta yoluyla doğrudan yazarlara ulaşarak, diyalog halinde yapılmalıdır.

 • Okur Temsilcisi'nin yorumlara ilişkin tek ayrıcalığı vardır: Köşelerdeki bilgi ve dil hatalarına ilişkin şikâyetler olduğunda bunları öncelikle yazarlarına iletir, düzeltmelerini talep eder. Düzeltme yayımlanmazsa, makul bir süre sonrasında kendi köşesine alıp yayımlar. Görüşlere ise karışamaz.  OMBUDSMAN
  'Maktu Vergi' bilmecesi
  Yorumcularla özel temas


  Okur Temsilcisi, Milliyet gazetesinin içeriği (haber, yorum, fotoğraf, başlık, spot, sayfa düzeni, baskı, kağıt vs.) ile ilgili olarak okurlardan gelen şikayetleri ele alır; bunları basın etiği (doğruluk, denge, tarafsızlık, adil yaklaşım...) ve temel kalite ölçütleri açısından inceleyerek görüşlerini okurlarla paylaşır.
  Görüşleri kendisine aittir.
  Okur Temsilcisi, Milliyet'in gazete ve internet içeriği ile ilgili tüm şikayetlerinizi bekliyor.
  Tel: (90) 212 505 68 40
  Fax: (90) 212 505 68 09
  Posta: Doğan Medya Center, Bağcılar 34204 İstanbul
  Ombudsman e-mail:
  okur@milliyet.com.tr

  OKUR ARŞİV
  22 Mart 1999 ile 20 Kasım 2000 tarihleri arasındaki okur sayfalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. 20 Kasım 2000 tarihinden sonraki sayfalara gazete arşivinden ulaşabilirsiniz.  © 2004 Milliyet