Sık Kullanılanlara Ekle   Açılış Sayfası Yap   İletişim 16 Şubat 2005 / Çarşamba  
Bugünkü Milliyet Gazetesi      Kariyerim      Business      Otomobil      Cumartesi      Pazar      Ege      Vitrin  
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  TEKNOLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER
Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik Bülten
Aynı 'Susurluk'

ERDAL KILINÇ İstanbul

Sarıyer'de Ercan Düzgit'in villasını zorla üzerine geçirmekle suçlanan, 20'den fazla sabıkası bulunan Yusuf Daşdan'la ilgili şok iddialar gündeme geldi. İşadamı Düzgit, Kasım 2003'te, Daşdan'ın villasına el koyup eşyalarını haczettirdiğini bildirerek şikâyetçi oldu. Polis, Daşdan, sevgilisi Nil Göldağı ve 3 kişiyi gözaltına aldı. Düzgit ayrıca, "Daşdan'ı, 1. Sınıf Emniyet Müdürü ve polis müfettişi H. Orhan Özkışlalı koruyor" iddiasında bulundu.
Özkışlalı hakkında, idari soruşturma açıldı. Cezaevinde ifadesi alınan Daşdan, Özkışlalı'yla aynı araçta, Sarıyer'de silahlı saldırıya uğradıklarını, kendisinin yaralandığını ileri sürdü. Özkışlalı da ifadesinde, doğruladığı silahlı saldırı gününü şöyle anlattı:
"23 Temmuz 2003'te, dönemin Bakırköy Kaymakamı Hasan Bağcı'yla İstinye İskelesi'nde buluştuk. Yusuf da bizimleydi. Otomobile bindik, biri üzerimize ateş etti." Özkışlalı, Daşdan'ın, eski Bakırköy Emniyet Müdürü Hacı Murat Dursun, halen İstanbul Vali Yardımcısı olan Bağcı ve bir hâkimle iyi ilişkilerinin kendisini yanılttığını öne sürdü. Asker kaçağı olan ve aranan Daşdan'a, Bakırköy Emniyeti'nce teşekkür plaketi verildiği belirlendi.

'Emniyete güvendim'

İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Bağcı da, Daşdan'ı Bakırköy Kaymakamlığı döneminde tanıdığını belirterek, şöyle konuştu: "Bu şahısla, Nisan 2003'te eski Bakırköy Emniyet Müdür Hacı Murat Dursun'un bürosunda tanıştım. Emniyetin onarımını yaptırıyordu. Emniyetteki arkadaşlara fazla güvenmiş olmamdan kaynaklanan bir durum. Başka diyaloğumuz veya bu kişiye sağladığım bir şey yok."
YAŞAM
Berlin'in favori erkeği Mitterrand
2005 yakacak
Yargıtay: Hem aldat hem boşan olmaz!
Sadıkoğlu'nu çok 'ucuza' kurtardılar
Robin Hood'lar ilk hedefiniz Bob Dylan!
Kızlar da 'bakir' arıyor
Da Vinci'nin şifresi bu tabloda!
Yarı saydam beton çıkıyor
Airbus'larda 'cep' kullanılabilecek
'Kiling' podyuma düştü!
Aynı 'Susurluk'
Dünya'yı teğet geçecek!..
Penguenlere cinsel özgürlük
10 yaşında eroin kuryesi
Kısa... Kısa...
GÜNÜN 'EN'LERİ


© 2005 Milliyet