Sık Kullanılanlara Ekle  Açılış Sayfası Yap  Sitene Ekle  İletişim    Kurumsal 11 Mart 2006 / Cumartesi  
   Milliyet Online    Emlak    Arabam    Kariyerim    Cumartesi    Pazar    Ege    Seri İlanlar 
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER
  Bilim ve Teknoloji
  Kültür ve Sanat
  Eğitim
  TV Rehberi
  Tatil
Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik Bülten
Merkür geri gidiyor

Eğer yeni bir şeyler başlatmaya niyetliyseniz, Merkür geri giderken çok daha dikkatli olmalısınız

hkirkoglu@ekolay.net
Faks: (0216) 418 54 99


Astrolojiyle ilgilenenler Merkür'ün hareketlerini yakından takip ederler. Haberci Merkür yılda üç kez geri hareket yapar ve her birinde ortalama 22 gün kadar geri harekette kalır.
Bir gezegenin geri gitmesi olayların doğal akışını değiştirip karışıklıklara neden olabilir. Bu gezegen Merkür olursa, karışıklık çok daha belirgin olacaktır.
Eğer bu dönemde yeni bir şeyler başlatıyorsanız, çok daha dikkatli olmalısınız. 2 Mart'tan beri geri giden Merkür altında yapılan anlaşmalar mutlaka gözden geçirilir ve değişikliğe tabi tutulur.

Koç, Boğa ve İkizler
Genel olarak burçlar, Merkür'ün bu dönemde Balık burcundaki geri hareketinden nasıl etkileniyor? Bu değerlendirmeleri özellikle yükselen burçlarınıza göre okuyabilirsiniz.
Koçlar açısından bu durum elde olmayan nedenlerle gecikmelere ve üzerinde bilinçle durulmamış, gizli kalmış şeylerin planları bozmasına yol açabilir. Bu dönemde anlaşmalar yüzünden huzursuzluk yaşayabilirler.
Boğalar sosyal olaylar, grup çalışmaları ve geleceğe ait planlar açısından pek çok detayı bir kez daha kontrol etmeli ve ortaklaşa işlerde daha esnek olmaya bakmalılar.
İkizler burcu açısından geri giden Merkür'ün etkileri iş hayatında verilen kararlara ve projelere yansıyor. İşe ait bir konu ya da girişimin bu dönemde karmaşa yaratması ya da bazı işlerin sürüncemede kalması beklenebilir. Bu arada üstlerle ya da otoritelerle ilişkilerde de fikir değişiklikleri gündeme gelebilir.

Yengeç, Aslan ve Başak
Yengeçler Merkür'ün geri hareketinde çok zorlanmayacaklar. Ancak bu dönemde yolculuklar, yurtdışına ait konular ve özellikle eğitim alanındaki detaylar üzerinde daha fazla düşünmek ve hayat görüşünüzü değiştirebilecek fikirlere de dikkat etmek daha iyi olabilir.
Bu dönemde Aslanlar yapacakları anlaşmalar, borç-alacak konuları, kredi koşulları ve özellikle maddi durumlarını ilgilendiren işlerde çok daha özenli olmalılar. Beklenen paralar ya da belki de miras gibi ortaklaşa işlerde, alım-satım işlerinde fikir değişiklikleri yüzünden birikimlerini riske atmamalılar.
Başaklar da ortaklaşa konularda, evlilik hayatında ve genel olarak anlaşmalarda ortaklarının ya da eşlerinin tutumlarındaki değişiklik yüzünden kendilerini zorda bulabilirler. Verilen sözler yerine getirilmeyebilir ya da beklemeye bırakılabilir.

Terazi, Akrep ve Yay
Teraziler Merkür geri giderken günlük işlere, sağlıkla ilgili konulara daha fazla özen göstermeliler. Bu dönemde yeni bir diyet ya da onları bedensel açıdan etkileyebilecek ilaç kullanımına dikkat etmeliler. İş ortamındaki değişiklikler de gündeme gelebilir.
Akrepler olumsuz etkilenmemekle birlikte, düşündükleri projeler, yaratıcı çalışmalar ve çocukları ile ilgili konularda gözden kaçırdıkları şeylerle yeniden ilgilenmek durumunda kalabilirler.
Yaylar Merkür geri giderken yerleşim, ev ve güvenliklerine ait konularla daha fazla ilgilenme ihtiyacı duyabilirler. Evde hareketlenme ve daha fazla trafik olabilir. Bu arada kendi düşüncelerini ve iç seslerini daha fazla dinlemek durumundalar.

Oğlak, Kova ve Balık
Oğlaklar açısından bu durum kısa yolculuklar, eğitim, iletişim ya da kardeşlerle ilgili konuları öne çıkarabilir. Söylenen her şeyi doğru olarak görmemeli ve acele kararlardan kaçınmalılar. Yolculuklar ve ziyaretler açısından hareketli bir dönemdeler.
Kovalar bu dönemde maddi konularda ve harcamalarında daha gerçekçi olmaya bakmalılar. Yapılan harcamalar nakit durumlarında soru işaretleri getirebilir. Beklenen paralar zamanında gelemeyebilir.
Balıklar ise kişisel girişimlerinde daha dikkatli olmalı ve hazırladıkları projeleri tekrar tekrar gözden geçirmeliler. Bazı girişimler sabırlı olmayı gerektiriyor.

Bu yıl Merkür'ün 4-29 Temmuz ve
28 Ekim-18 Kasım tarihleri arasında da geri harekette olacağını hatırlatalım.PAZAR
"Bu işi para kazanmak için yapmadım"
"Ben siyasetçi ya da tarihçi değil yazarım, benim derdim insanla"
"Çocukken babam bana 'it ağası' derdi"
"O bir insan çapkınıydı"
"Roman kitaba denir;
onun aslı Çingene"

Belçika'da çikolata turu
Oscar'lar kime gidecek?
Gönüllerin fatihi huzurunuzda
İstanbul sanat hayatına ünlülerden destek
İnce işler
Cannes rüzgârı yelkenli getirecek
Oscar ziyafetinde altın tozlu kereviz çorbası
Hurraaa Cebelitarık'a!
Teksas 50 yaşında mı? Hay dedemin köse sakalı!
Merkür geri gidiyor
Miss Pizza'nın pizzaları nefis
Fenerli Beyler
Hangi besine ne zaman başlamalı?
Aynur teyzemi özledim
Votkanın şaheserleri

Ahmet Turhan Altıner
Can Dündar
R. Hakan Kırkoğlu
Vedat Mılor
İlber Ortaylı
Taylan Kümeli
Tuba Akyol
Mehmet Yalçın

© 2006 Milliyet