Sık Kullanılanlara Ekle  Açılış Sayfası Yap  Sitene Ekle  İletişim    Kurumsal 25 Temmuz 2006 / Salı  
   Milliyet Online    Blog    Emlak    Arabam    İnsan Kaynakları    Cumartesi    Pazar    Ege    Seri İlanlar    Mobil 
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER
  Bilim ve Teknoloji
  Kültür ve Sanat
  Eğitim
  TV Rehberi
  Tatil
  Otomobil
Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik Bülten
Emeklilik hayaline cenazesi gitti

49 yaşında kansere yenik düşen Türkiye'nin Bratislava Büyükelçisi Suna Çokgür Ilıcak'ın cenazesi dün Dışişleri Bakanlığı'ndaki törenin ardından emekliliğinde yerleşmeyi hayal ettiği Çeşme'ye gönderildi

Utku Çakırözer - Ankara

Kansere yenik düşerek 49 yaşında yaşamını yitiren Türkiye'nin Bratislava Büyükelçisi Suna Çokgür Ilıcak, Dışişleri Bakanlığı'nda çalışanlar dışında devlet protokolünden hiçbir yetkilinin katılmadığı tören sonrası gözyaşlarıyla uğurlandı.
Bakanlık önündeki törene Ilıcak'ın eşi Haluk Ilıcak, oğlu Ali, kayınvalidesi Sıdıka Ilıcak, Dışişleri Bakanlığı müsteşarı Ali Tuygan, MGK ile ABGS'nin dışişleri kökenli genel sekreterleri Yiğit Alpogan, Oğuz Demiralp ve bakanlık çalışanları katıldı.
Ilıcak'ın meslektaşları adına Cenevre'de görev yapan Aslıgül Üğdül tarafından kaleme alınan mesaj, yine diplomat olan eşi, Uluslararası Siyasi Kuruluşlar Genel Müdür Yardımcısı Tunç Üğdül tarafından okundu. Ilıcak'ın dönem arkadaşları adına okunan mesaj, "Melek yüzün, utangaç tebessümün, zarafetin, iyilik dolu yüreğin ve hatıralarınla hep içimizde yaşayacaksın. Yanında hep melekler olsun sevgili arkadaşımız" ifadeleriyle sona erdi.

Bir ay içinde eridi
Ilıcak'ın eşi Haluk Ilıcak'ın kız kardeşi Harika Coşkunoğlu da, Çeşme'de toprağa verilecek Ilıcak için, "Memleketi Çeşme'yi çok severdi. Emekli olup Mercankoy'daki yazlığına yerleşmek istediğini söylerdi. O günleri göremeden cenazesi gidiyor" dedi.
Ocakta Bratislava'da büyükelçi olarak göreve başlamadan önce çekap yaptıran Ilıcak'ın hiçbir sağlık sorunu olmadığını belirten Coşkunoğlu, "15 Mayıs'ta nefes alamadığı gerekçesiyle orada hastaneye yatıyor. Teşhis koyamıyorlar. 7 Haziran'da GATA'ya getiriliyor ve kanser olduğu anlaşılıyor. Hangi organdan yayıldığı belli olmayan çok agresif bir tür bütün vücuda yayılmış. New York'a da gitti ama 'yapacak bir şey yok' dediler. Bir ay içinde eridi" diye konuştu.
Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök'ün eşi Özenç Özkök ile teyze çocuğu olan Ilıcak'ın bugün Çeşme'de yapılacak cenaze törenine Özkök çiftinin de katılması bekleniyor.

Gül de gelmedi
Ilıcak için düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer dahil devlet protokolünden kimsenin katılmaması dikkati çekerken, Sezer'in yerine Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Sermet Atacanlı hazır bulundu.
Ilıcak ailesini telefonla arayan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül özel bir program nedeniyle İstanbul'da olduğu için törene gelemedi, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott ve eşi, Lübnan Büyükelçisi Georges Siam ile Kanada, İsviçre, Slovakya ve ABD büyükelçilikleri yetkilileri törende hazır bulundu.

GÜNCEL
Limandan doğru İncirlik'e
'Sınav sistemi değişmeli'
SAT ve SAS komandoları eşliğinde tahliye
Emeklilik hayaline cenazesi gitti
Avcı, yine bir çeteyi yakaladı
Rektör Bernay YÖK'e havale
'Keneyi İsrail ajanları mı getirdi!'
İşte Türkiye'nin yeni telefon dinleme üssü
Erdağı davası YAŞ sonrasına
Sorun, yanıtlayalım
Meslek liselerinde tasdiknameye son
Aydınlar Şam yolunda
Alemdaroğlu Danıştay'da kazanamadı
Özel İdare'de tutuklama
AKP bürosuna bombalı saldırı
İran'da bir PKK yöneticisi öldürüldü


Melih AŞIK
Lübnan'a sefer mi?
İsrail - Lübnan arasındaki gerilimin azaltılm...
Can Dündar
Zor denklem
Roma'da yapılacak "Lübnan konferansı"na Türk...


 2003 yılında neler oldu
 2004 yılında neler oldu

© 2006 Milliyet