Sık Kullanılanlara Ekle  Açılış Sayfası Yap  Sitene Ekle  İletişim    Kurumsal 26 Kasım 2006 / Pazar  
   Milliyet Online    Blog    Emlak    Arabam    İnsan Kaynakları    Cumartesi    Pazar    Ege    Seri İlanlar    Mobil 
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER
  Bilim ve Teknoloji
  Kültür ve Sanat
  Eğitim
  TV Rehberi
  Tatil
  Otomobil
Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik Bülten
Mia'da Sezen ile sürpriz bir gece


İstanbul-Ihlamur'daki Polat Recidance'ın alt katında bulunan Mia Restaurat-Bar'da geçen çarşamba muhteşem bir gece yaşandı. Sermin Çapa'nın yönettiği Mia'ya, sosyetenin alımlı sarışını Sedef Bozok ve turizmci Müge Ay ile gittim. Yemeğimizi yemiş tam kalkıyorduk ki kapıdan bütün ihtişamıyla Sezen Aksu girdi. Yanında can arkadaşı senarist Meral Okay, menajeri Yaşar Gaga, köpeği Cano ve iki hanım misafiri vardı. Çarşamba geceleri Mia'da Bülent Özdemir-Nicola ikilisi müzik yapıyor. Bülent, Sezen'in şerefine, Sibel Can'ın son albümünde okuduğu 'Lale Devri'ni gitarıyla çalmaya başladı. Bu şarkının sözleri Sezen'in müziği Bülent'in. Baktım Sezen sahnede. Peşinde Cano. O gece Mia'da değişik masalarda, Erol-Tilda Tezman, Neslihan Yargıcı, Sema Cıngıllıoğlu, Mehmet Birgen, Atik Berberoğlu vardı. Sezen öyle güzel söyledi ki hepimiz mest olduk. Harika geceydi. Mia: (0212) 266 76 06.

Nevgüllü Cukka'da eğlence muhteşem

Hafta sonu Levent'de eski Camelot'nun yerine açılan Cukka'daydım. Patron Ahmet Mutafcı hemşerim. İzmirli. İşletme ortağı Nevgül Andaç sosyetenin güzel kadınlarından. Nevgül 1987'de Maçka'da Cafe&Mafe'yi açtığı zaman yer bulmak için torpil arardık. Nevgül sonra Fasıl-Sirtaki'yi açtı. Yine sosyete kapıda kuyruk oldu. Sonra kendini büyük bir aşka kaptırdı ve işi gücü bıraktı. Ve uzun bir aradan sonra bu yıl yine ortaya çıktı. Cukka bir evin salonu kadar: 55 kişilik. Tam bir fasıl meyhanesi. Mutfak muhteşem bir aşçı olan Nevgül'ün denetiminde. Ama tabii başaşçı Şenol Usta'yı da unutmayalım. Şenol'u, Ece'nin Aynalı Meyhanesi'nden tanırım. Mezeler, yemekler harikaydı. O gece bizim masada 20 çeşit meze vardı. Bir o kadar da masaya gelmeyi bekleyen meze vardı. Çünkü yer kalmadı! Finaldeki irmik helvası da rüya gibiydi. Cukka pazar hariç her gece açık. Canlı fasıl da harika. Özetle Cukka tam bir keyif yeri. Eski usül meyhane. Meze, rakı ve fasıl. Servis de mükemmel. Daha ne olsun. O gece konuklar arasındaki Gönül Yazar ile Yılmaz Morgül sahneye çıktı. Gönül aşka geldi ve 'Gecenin Siyahı'nı bir okudu ki anlatamam. Saat gecenin ikisiydi uykum geldi ve evin yolunu tuttum. Ama Cukka'ya bir daha, bir daha gideceğim. Çünkü yemeği de eğlencesi de çok güzel. Fiyatlar da uygun. Kişi başı en çok 70 YTL. Telefon: (0212) 325 68 21.

Elhamra Laila

Geçenlerde Laila'nın patronu Şefik Öztek ile konuştum. Yazları Antalya'daki Dedeman Oteli'nin plaj ve gece kulubünü Laila&Beach Clup olarak işletiyor. İstanbul'da kış için projeleri vardı. Ne olduğunu sordum. İlk teklif Beyoğlu/İstiklal Caddesi'ndeki eski Elhamra Sineması'nın yerini muhteşem bir eğlence kompleksi haline döndüren Arif Kılıç'dan gelmiş. Arif Kılıç 1999'daki yangından sonra 2005'e kadar kaderine terk edilen eski Elhamra'nın yerini Laila yapmak istiyor. Şefik ile pazarlık sürüyor. Şefik mekanın tamamını kiralamak istiyor ama duyumlarıma göre kira bedeli olarak Kılıç Ailesi aylık 100 bin dolar istemiş. Kılıç Ailesi Şefik'e işletmeye yüzde 30 ortak olmasını önermiş. Bakalım ne olacak? Beyoğlu'nun en muhteşem yapılarından biri olan Elhamra Han'ın girişinde bulunan ve İstanbul'un ilk sineması olan Elhamra'nın yerine açılacak bu eğlence merkezinin bünyesinde kafe, lokanta, bar, gece kulübü olacak. Son dakikada bir değişiklik olmazsa da lokal yılbaşından önce mutlaka açılacak.

Haber Turu...

Theo Kuruçeşme'de
4Yazın Bodrum Torba'da büyük ilgi gören Theo'nun kışlığı İstanbul Kuruçeşme'deki Şükrü Balık Lokantası'nın üst katında Sea House by Theo adıyla açıldı. Ünlü taverna sanatçısı Fedon'un oğlu Theo Kalyoncu'nun işlettiği Theo'da yine canlı müzik ön planda. Her perşembe Ferdi Özbeğen, cuma ve cumartesileri de Fedon sahne alıyor. Program 22.30'da başlayacak. Haftanın diğer geceleri Theo yine açık ama canlı müzik yok. Mönü Akdeniz mutfağı ağırlıklı. İşte Theo'nun telefonu (0212) 358 05 60.

Süslü'den Bistro 28
Çok şık giyindiği ve hep çok bakımlı olduğu için 1984'te benim 'Süslü' lakabını taktığım Celal Altınel ortağı, Necdet Göral'dan yıllar sonra koptu. Süslü Celal Şimdi tek başına Levent Akçam Sokak'da 'Bistro 28' ve 'Süslü Meyhane'yi açtı. Şimdilik sadece kapıdan uğradım. Yemeklerini tadıp sizlere buradan aktaracağım. Telefon (0212) 325 28 80.

Buz'dan Gönen'e minübüs
Buz Group Genel Koordinatörü Tolga Sezgin'i çok severim. Nişantaşı turumda Tolga'ya da uğradım. Bana müthiş bir gençten söz etti. Bağdat Caddesi'ndeki Buz'da her perşembe sahne alan Gönen ortalığı yıkıyormuş. Amerika'daki New Jersey Stevens Institute of Technology mezunu işletme mühendisi Gönen oyunculuk, şan, piyona dersleri de almış. Tolga, "Türk Sanat Müziği'ni de harika söylüyor" dedi. Her perşembe Nişantaşı Buz'dan Gönen için özel minibüs kalkıyormuş. Vallahi merak ettim. En kısa süre içinde izleyeceğim. Buz Göztepe telefon (0216) 368 45 46.

sdudek@posta.com.tr

MAGAZİN
Asena şarkı söyledi görünümü değişti!
Gülben yine 'Bu son' dedi
Pop Star Bahar'ın ilk işi alışveriş
Almanya'da en çok Euro D izleniyor
Gerçekten 'Rüya Gibi'!
Mia'da Sezen ile sürpriz bir gece
'Atıldığımız liseye imza gününe çağrıldık'ALİ EYÜBOĞLU


NİLAY ÖRNEK


ŞENAY DÜDEK

© 2006 Milliyet