08:1504 Aralık 2006 / Pazartesi 


Göz göre göre ölüme gittiler

      Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)

İZMİR- Aydın Otoyolu'nda otomobillerinin patlayan lastiğini, güvenlik şeridi yerine orta şeritte değiştirmeye çalışan Mehmet Yaren ve kardeşi Üzeyir Yaren'e arkadan gelen TIR çarptı. Hayatını kaybeden iki kardeş, İzmir Buca'da gözyaşları içinde toprağa verildi. 2 ay sonra anne olmaya hazırlanırken acı haberi alan Zuhal Yaren, oğluna eşi Üzeyir'in adını vereceğini söyledi.
      Kaza, dün saat 18.30 sıralarında İzmir- Aydın Otoyolu, Selatin Tüneli yakınlarında meydana geldi. Geçen cuma günü gittikleri Aydın'da alçı dekorasyon işleri yapan 36 yaşındaki Mehmet Yaren, kardeşi 23 yaşındaki Üzeyir Yaren ve yanlarında çalışan 18 yaşındaki İsmail Sevgi'yle İzmir'e dönmek üzere yola çıktı. Tüneli geçtikten sonra Mehmet Yaren, yönetimindeki 35 DVV 67 plakalı otomobilin sol ön lastiğinin patladığını farkedince aracı durdurdu.
     
     ORTA ŞERİTTE LASTİK TAMİRİ

      Otomobili güvenlik şeridine almayan Mehmet Yaren, yanlarında çalışan İsmail Sevgi'yi arkadan gelen araçları uyarmakla görevlendirdikten sonra kardeşi Üzeyir Yaren'le lastiğini değirtirmeye başladı. Bu sırada, kullandığı 09 S 2995 plakalı TIR'la arkadan hızla gelen Mehmet Koçak, son anda orta şeritte duran otomobili farketti. Manevra yapmaya çalışmasına rağmen İsmail Sevgi'ye çarpmadan geçen TIR, yol ortasında duran otomobille, Mehmet Yaren ve Üzeyir Yaren'e çarptı. Çarpmanın etkisiyle Üzeyir Yaren kaza yerinde hayatını kaybetti. Yapılan ilk müdahalenin ardından Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Mehmet Yaren de kurtarılamadı.
     
      BABA OLACAKTI

      Kardeşlerin acı haberini alan yakınları hastanede sinir krizi geçirdi. Sabah saatlerinde Mezarlıklar Müdürlüğü'nden cenazeleri alınan Mehmet Yaren ve Üzeyir Yaren için Buca Bilali Habeşi Camii'nde öğle vakti cenaze namazı kılındı. İki kardeşin cenazesi daha sonra gözyaşları arasında Kaynaklar Mezarlığı'nda toprağa verildi.
      Geçen yıl askerden döndükten sonra hayatını birleştirdiği ve iki ay sonra da baba olmanın hayalini kuran eşi Üzeyir Yaren'in acı haberiyle yıkılan 7 aylık hamile olan eşi Zuhal Yaren, yakınlarınca güçlükle sakinleştirildi. Zuhal Yaren'in doğacak oğluna eşinin ismini vereceği öğrenildi.
     
      ACI FREN SESİ KULAKLARIMDAN GİTMİYOR

      Kazaya tanık olan, ölümden de son anda kurtulan İsmail Sevgi ise yaşadığı şokun etkisinden uzun süre kurtulamadı. TIR'ın lastiklerinden çıkan fren sesinin kulaklarından gitmediğini söyleyen Sevgi, “TIR'ı uyarmaya çalıştım ancak duramadı. Bana çarpacağını anlayınca son anda kendimi kenara attım. Ahmet ağabeyleri uyarmaya çalıştım ancak olayı farkettiklerinde kaçamadılar'' dedi. Kazayla ilgili soruturmanın devam ettiği bildirildi.
     
Yorumlar(1)Yorum yaz
Trafik affetmiyor
daha ne kadar canlar bilinçsizlik ve eğitimsizlik kurbanı olacak. her ülkede trafik kazası oluyor ama bizdeki kadar basit ve ucuz kazalar yok. yaptıklarımızın ...