Sık Kullanılanlara Ekle  Açılış Sayfası Yap  Sitene Ekle  İletişim    Kurumsal 24 Aralık 2006 / Pazar  
   Milliyet Online    Blog    Emlak    Arabam    İnsan Kaynakları    Cumartesi    Pazar    Ege    Seri İlanlar    Mobil 
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER
  Bilim ve Teknoloji
  Kültür ve Sanat
  Eğitim
  TV Rehberi
  Tatil
  Otomobil
Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik Bülten
Sayıların gizemi

Gizemci filozof ve matematikçi Pisagor, "Her şey sayılardan ibarettir" der. Yeni yılın sayısal anlamda hayatınızda neler ifade ettiğini beraber inceleyelim


hkirkoglu@ekolay.net
Faks: (0216) 418 54 99

Sayıların anlamı üzerindeki araştırmalar çok eskilere dayanır. Değişik kültürler kendi dillerinde sayı sistemleri oluşturdular. Eski Mısır'da sayılar resimler şeklindeydi. Fenikeliler ilkel sayı formları kullandılar. İslamda ebced hesabı vardır, Yahudiliğin ezoterik yönü Kabala'da da sayıların özel anlamları vardır.
Aynı zamanda doğum tarihimizin sayılarını topladığımızda da doğum sayımıza ulaşırız. Eğer doğum tarihimizde yıla denk gelen sayıyı, 2007 ile yer değiştirirsek, bu yıl etkisinde kaldığımız sayıyı buluruz. Örneğin 7 Mart'ta doğan bir kişi için 2007 yılının sayısı 7+3+2+0+0+7, yani 19, 1+9=10 kısaca 1 olacaktır. İçinde bulunduğumuz yılın etkileri doğum ayımız ve doğum günümüzden başlar.

Yeni bir dönem
Bu yılki yıl sayınız 1 ise bu yepyeni bir dönemin başlangıcında olduğunuzu, yeni adımlar ve girişimler yapacağınızı gösterir. Ortaya çıkan fırsatları değerlendirebileceğiniz, aktif bir dönemdesiniz. Kendinizle ilgili projelere odaklanabileceksiniz. Bu yıl atacağınız tohumlar önümüzdeki dokuz yıl için önemli olacak.
Eğer bu yıl 2 sayısının etkisindeyseniz, başkalarını dinlemek, ortaklıklar kurmak çok daha önem kazanıyor olacak. 2 yılında beklemeler ve başkalarının hayatımıza etkisi gündeme gelebilir. Önemli bir ilişki ve işbirliği bu yıl ortaya çıkabilir ve fikirlerinizi etkileyebilir. Başkalarının duygularına daha hassas olacaksınız.
Bu yıl sizin için 3 sayısı etkin hale geliyorsa, yaratıcılık ve sosyalleşme gündeme gelecektir. Bu sayı kendini ifade etme ve yaratıcılıkla ilişkilidir. Kendinizi ortaya koymak için güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz, başkaları ile daha rahat ilişkiler kurabileceğiniz bir dönemdesiniz.
Eğer sizin için 4 sayısı etkinse, bu yıl çalışma, sebat göstermeniz gereken konular ve daha fazla mücadele söz konusu olacaktır. 4 sayısının etkisi altında somut konular üzerinde durabilir, fiziksel enerjinizi konsantre hale getirmeniz beklenebilir. Elinizdeki kaynakları daha iyi kullanmanız ve becerikli olmanız gerekecek.
Bu yıl 5 sayısının etkisindeyseniz, bolca hareket ve iletişim dikkat çekecektir. 5 sayısı değişiklikler, yeniliklere uyum göstermek ve eğitimle yakından ilişkilidir. Yolculuklar, yeni yerler görmek ya da yeni kişilerle tanışmak heyecan verebilir.
2007'de 6 sayısı etkinse, duygusal uyum, ailede yakınlaşma, ev hayatınızı yeniden ele alabileceğiniz koşullar gündeme gelebilir. 6 sayısı sevdiklerinizle daha fazla ilgilenebileceğiniz bir zamanda olduğunuzu gösterir. Başkalarına daha fazla sempati ve cömertlik gösterebilir, duygusal açıdan olgunlaşabilirsiniz.

Başarıya giden yol
7 sayısının etkisi altında içe dönüş ve düşüncelerinizi gözden geçirme dönemi gelir. Bu yıl 7 sayısı etkin hale geliyorsa bu yaptıklarınızda daha fazla ruhsal arayışa girebileceğinizi ve kendinizi bir parça eleştireceğinizi, yalnız kalarak dinlenme ihtiyacında olabileceğinizi anlatır.
8 sayısı etkin oluyorsa, bu başarının önem kazanacağı ve daha hırslı olabileceğiniz bir yılda olacağınızı gösterir. Bu yıl kendi kişisel gücünüzü ortaya koymaya çalışacaksınız. Düzenli ve programlı olduğunuz takdirde başarı daha kolay gelecektir.
Eğer bu yıl 9 sayısının etkisi görülüyorsa, ektiklerinizi biçecek ve yeni değerlendirmeler yapabileceksiniz. Bu yıl bazı bitişler ve sonlanmalar meydana gelecek.


PAZAR
Bu filmin esas oğlanları bandocular
Bilmeceli heykeller yaptı
"Niye İngilizce öğreneyim ki, zaten bu parayı kazanıyorum diyorlar"
"Burası artık tekke değil, bari müzeye dönüşsün"
Genç yıldız savaşçısı 900 milyon kez izlendi
Sonra "Ah keşke" dememek için sevgiliye sorulacak sorular
Çırağan bu defa tarihe sadık kalacak
İşin uzmanları yılbaşı programı için ne öneriyor?
Geceleyin Bursa'da (1)
Aşka dokunan şarkılar
...izmler
Kütüphane kültürü
Birkaç iyi adam
Sayıların gizemi
Uluslararası bir marka: El Bulli
Özbekler Tekkesi korunmalı
Zekanızı B vitaminiyle geliştirin
Talk show'un sohbeti gitti, şovu kaldı yadigar
"Minibüs, otobüs, dolmuş hepsine bayılıyorum"
Uykusu kaçan ayı
Avşa şarabı canlanıyor

Ahmet Turhan Altıner
Yasemin Çongar
Can Dündar
R. Hakan Kırkoğlu
Vedat Milor
İlber Ortaylı
Taylan Kümeli
Tuba Akyol
Fatih Türkmenoğlu
Yalvaç Ural
Mehmet Yalçın

© 2006 Milliyet