22 Mart 2007 / Perşembe - 16:55

AKP'li Gülle: Elimizdeki araştırmalar CHP'nin baraj sınırında olduğunu gösteriyor

      AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle, Cumhurbaşkanlığı konusunda yürürlükte bir Anayasa ve Cumhurbaşkanını seçecek bir Meclis bulunduğunu belirterek, "Sayın Baykal’ın yaygara koparması ancak acziyet çırpınışlarıdır" dedi.
      Gülle, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın tavırları yüzünden CHP’nin her geçen gün oy kaybettiğini ileri sürdü.
      Gülle, ellerindeki araştırma sonuçlarının CHP’nin baraj sınırına dayandığını gösterdiğini savunarak, şunları kaydetti:
      "Sayın Baykal, Cumhurbaşkanlığı seçimi üzerinde polemik yaptıkça baraj seviyesinin de altına düşecektir. Kırılganlık, alınganlık ve agresiflik, başarılı bir insan olmanın önündeki en büyük engel olduğu gibi siyasetin de en büyük engelleyici unsurudur. Örneğini görmek isteyenler sadece Baykal’a baksınlar. Bir taraftan gönlünü ve eylemini tümüyle aziz Türk milletinin hak ettiği başarıya ulaşması için gecesini gündüzüne katan ve çalışan, bunun karşılığı olarak da milletinden hak ettiği desteği alan sayın Başbakan varken diğer taraftan böyle bir zat var. Sayın Baykal bu tutumuyla zelil ve saldırgan bir tipe bürümüştür. Bu tür bir iğrençleşme siyasetin büyük bir ayıbıdır."
     
     "KENDİNİ VE PARTİSİNİN İTİBARINI SORGULAMALI"
      Baykal’ın halkın arasına karışıp kendisinin ve partisinin itibarını sorgulamasını isteyen Gülle, "Milletimiz, gönülden ve büyük bir coşkuyla sayın başbakanımızı sevmekte ve başarılarının devamı için her türlü desteği vermekte kararlıdır" dedi. Gülle, sözlerini şöyle sürdürdü:
      "Milletten bu desteği bulamayan CHP ise hiç de yakışık olmayan tutumlar sergilemektedir. Yıllardır siyaset yapan sayın Baykal’ın ve elinin altındaki partisinin düştüğü durum budur. Şunu da açıkça ifade edelim; Bu tespit sadece bize ait değil, tümüyle aziz milletimize aittir." Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işleyeceğini ifade eden Gülle, "Milletin arzusu, Cumhurbaşkanlığında liyakat ile temsil edilecektir. Bundan da kimsenin şüphesi olmaması gerekir" dedi.
      Milletten güç alan TBMM’nin görevini yapacağını ve sancısız bir şekilde Cumhurbaşkanını seçeceğini dile getiren Gülle, buna karşı duranların "sandığa gömüleceğini" ifade etti.
      Gülle, bu süreçte oluşabilecek demokrasi dışı tutum ve davranışların millet tarafından cezalandırılacağını söyledi.
      Akif Gülle, "Cumhurbaşkanlığı konusunda yürürlükte bir Anayasa ve Cumhurbaşkanını seçecek bir Meclis vardır. Böyle bir ortamda muhalefetin özellikle sayın Baykal’ın yaygara koparması ancak acziyet çırpınışlarıdır" diye konuştu.
     
Yorum yaz
Bu habere ilk yorumu yazan siz olun   

© Copyright 2007 Milliyet.