21 Haziran 2007 / Perşembe - 11:50

KEmal Sunal'ın eşi ve çocukları dava açtı, avukat Durak'ın 2 yıl hapsi istendi

      Merhum sanatçı Kemal Sunal’ın filmleriyle ilgili açtığı davayı ihmal ederek işlemden kaldırılmasına neden olduğu iddiasıyla yargılanan avukat Ömer Durak’ın, 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.
      Sunal’ın eşi ve çocuklarının şikayetiyle İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın duruşmasına, tutuksuz sanık Ömer Durak katılmadı. Durak’ı, avukatı Ayten Hiçyılmaz’ın temsil ettiği duruşmada, Kemal Sunal’ın eşi Hafize Gülderen Sunal ile kızı Ezo Sunal "şikayetçi" sıfatıyla hazır bulundu.
      Duruşmada diyeceği sorulan Ezo Sunal, sanıktan şikayetçi olduğunu bildirdi.
      Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Fethi Türkmen, avukat Ömer Durak’ın şikayetçilerden aldığı vekalete istinaden Kemal Sunal’ın filmleriyle ilgili TV kanallarından hak talebi istemiyle İstanbul 1. Fikri Sınai Haklar Mahkemesi’nde dava açtığını hatırlattı. Durak’ın, davanın 14 Temmuz 2005 tarihindeki duruşmasına mazeretsiz olarak girmediğini, bunun sonucunda dosyanın işlemden kaldırıldığını belirten savcı Türkmen, 3 ay süreyle başka bir başvuru yapılmadığı için de davanın açılmamış sayıldığı bildirdi.
      Avukat Ömer Durak’ın bu süre içinde şikayetçileri oyaladığını öne süren Türkmen, Durak’ın görevini ihmal ettiğini ve görevinde gecikme gösterdiğini iddia etti. Bu şekilde Durak’ın, görevini kötüye kullandığını kaydeden savcı Türkmen, sanığın bu suçu düzenleyen TCK’nın 257. maddesi uyarınca 6 ay ile 2 yıl arasında hapis cezasına
      çarptırılmasını istedi.
      Durak’ın avukatı Hiçyılmaz ise dosyayı yeni aldığını belirterek, soruşturmanın genişletilmesi ve bazı tanıkların dinlenilmesi konusundaki taleplerini hazırlamak için süre verilmesini talep etti.
      Mahkeme heyeti, Hiçyılmaz’ın talebini kabul ederek, duruşmayı erteledi.
     

     

Milliyet.com.tr son dakika haberlerini sitenize ekleyin.
© Copyright 2007 Milliyet.