18 Ekim 2007 / Perşembe - 16:45

Halk Bankası: Dolandırıcılık olayı yargıya intikal ettirilmiştir

      Girişim, Bankamız tarafından zamanında saptanarak gerekli işlemler yapılmıştır Ankara Büyük Sanayi Şubesi’yle ilgili olarak basına yansıyan haberler hakkında bir açıklama yapan Halk Bankası Kurumsal İletişim-Yapılanma Genel Müdür Yardımcısı Osman Arslan, bu girişimin Halk Bankası tarafından zamanında tespit edilerek gerekli işlemlerin yapıldığını belirtti.
      Halk Bankası’nın ülke kaynaklarının etkin kullanımı başta olmak üzere işinin gerektirdiği gibi güvene dayalı tüm faaliyetlerini hassasiyetle yürüttüğünü belirten Arslan, açıklamada, şöyle dedi:
      “Bankamızın Büyük Sanayi şubesinde 2007 yılı başında yaşanmış olan mevzuat dışı uygulamaların tespiti üzerine, 05.03.2007 tarihinde ilgili Şubemiz Teftiş Kurulu Başkanlığımız tarafından soruşturma altına alınmıştır.
      Yapılan soruşturma sonucunda; Bazı kooperatif yöneticileri ile üyelerin Bankamızı dolandırmak amacıyla organize hareket ettiği tespit edilerek Halkbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca gerekli inceleme ve değerlendirme yapılmıştır. Hazırlanan soruşturma raporu, 28.06.2007 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edilerek 2007/126786 sayılı dosya ile suç duyurusunda bulunulmuştur. Konu yargıya intikal etmiş olduğundan, daha fazla detay bilgi verememekteyiz.
      Halk Bankası, halkımızın güvenine layık olarak tüm bankacılık işlemlerini mevzuatı doğrultusunda uyguluyor ve takip ediyor. İstenmeyen olaylarla karşılaşıldığında Banka mevzuatının ve adalet sisteminin gereklerine göre harekete etmeye özen gösteriyor, mali ve adli her türlü olayda hukuk sağlayıcı kurumlarla temasa geçerek ilgili makamları bilgilendiriyoruz.''
     

     
Yorumlar (4)

Yargi

gerekeni yapacakdir

[19:58 - zekeriya keles]   yazarın tüm yorumları


Tebrikler

BUNU ORTAYA ÇIKARANLARA

[18:13 - Hep magdur halk]   yazarın tüm yorumları


© Copyright 2007 Milliyet.