17 Aralık 2007 / Pazartesi - 19:15Dünya Güzellik Yarışması finalistleri Beypazarı'nda...

      Dünya Turizm Güzellik Yarışması (Miss Tourizm World 2007) finalistleri, Ankara'nın Beypazarı ilçesini ziyaret etti.
      Merkezi İngiltere'de bulunan Miss Tourizm World Organizasyon Komitesi tarafından düzenlenen güzellik yarışmasının 40 finalisti, tarihi ve doğal güzelliklerini görmek için Beypazarı'na geldi.
      İlk olarak Hıdırlık Tepesi'ne çıkan güzeller, daha sonra Tarihi Taş Mektep'te yöresel yemeklerin tadına baktı. Sempatik tavırlarıyla ilçe halkının ilgisini çeken güzellik yarışması finalistlerine, tarhana çorbası, güveç, salata, baklava ve çay ikram edildi.
      Daha sonra Beypazarı Maden Suyu Fabrikası'nda incelemelerde güzeller, fabrika sahibi Niyazi Ercan'dan bilgi aldı. Ercan, maden suyunun önemine değinerek, içerdiği minerallerle cildi güzelleştirdiğini anlattı.
      Bunun üzerine güzellik yarışması finalistleri, yüzlerine maden suyu ile bakım yaptırdı. Bu arada finalistlerden birinin doğum günü, fabrikada kesilen pastayla kutlandı. Fabrika sahibi Ercan'ın ''maden suyu güzeli'' ilan ettiği finaliste, çeşitli hediyeler verildi.
      Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş, turizm beldesi olan Beypazarı'nda güzelleri ağırlamaktan memnun olduklarını söyledi.
      Yetkililer, Türkiye'yi Seyda Akgül ve Ezgi Dökme'nin temsil ettiği Dünya Turizm Güzellik Yarışması finalinin 20 Aralıkta Antalya'da yapılacağını bildirdi.
     

     
Yorumlar (2)

Başarılar

DİLİYORUM

[10:20 - ESINER06]   yazarın tüm yorumları


Herkese

basarilar

[22:41 - zekeriya keles]   yazarın tüm yorumları


© Copyright 2007 Milliyet.