21 Aralık 2007 / Cuma - 14:50Bulgar kızlardan saf Türk bekarlara sınır ötesi aşk tuzağı

Bulgar kızlardan saf Türk bekarlara sınır ötesi aşk tuzağı       Bulgar kızları, internetten tanıştıkları saf Türk bekarlara bağı bahçeyi sattırıp dolandırınca diplomatik makamlar devreye girdi.
      Akşam Gazetesi'nde bugün yeralan habere göre, internette tanıştıkları Türk erkeklerinden evlenme vaadiyle para alan ve ortadan kaybolan Bulgar kızları için iki ülkenin konsoloslukları devreye girdi. Bulgaristan Başkonsolosluğu ‘sahte gelin’ şebekesine yönelik ülke çapında operasyon başlatılmasını sağladı.
     
      KIZLARA KANMAYIN

      Konu hakkında açıklama yapan Bulgaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Evgeni Genev bekarları uyararak “Türk erkekleri Bulgaristan’daki kızlara para gönderdikten sonra haber alamıyor. Çünkü bazı çeteler kızları kullanarak erkeklerden para koparıyor. Bulgar bayanlardan gelen yardım maillerine sakın kanmayın, dolandırılacaksınız'' dedi.
      Sınır ötesi dolandırıcılık ise şöyle işliyor. Türkçe konuşan Bulgar kızlar, internette tanıştıkları Türk erkekleriyle samimiyeti ilerleterek Türkiye’ye gelmek için para istiyor. Havale ise kimlik kayıtları tutulmayan Western Union aracılığıyla yapılıyor. Bu nedenle kızların izini sürmek mümkün olmuyor. Kızların telefon numaraları da sahte isimlerle değiştiriliyor.
     
      TEHLİKELİ NUMARALAR

      BULGARİSTAN Türk Büyükelçiliği dolandırıcılık haberleri üzerine harekete geçti. Büyükelçilik çalışanı Semra Avşar, Bulgar yetkililerle işbirliği yapıldığını ve polisin operasyon düzenlediğini söyledi.
      Bulgar sahte gelinlerin kullandığı bazı telefon numaraları ise şöyle:
      (+359 887 *** 558), .
      (+359 849 *** 252), .
      (+359 896 *** 186), .
      (+359 898 *** 385) .
     
     
Yorumlar (11)

Hangisi daha komik?

bu habere kadar, kurban keserken kendini yaralayarak hastanelik eden vatandaslara guluyordum. . . ancak, bu haberdeki vatandaslarda guldurdu. . . komik ...

[17:31 - murat özcan]   yazarın tüm yorumları


Eeeeee

NEFSİNE HAKİM OALMAYAN BÖYLE HALLERE DÜŞER ELBET. OH OLSUN. BURNUN DİBİNDEKİ TÜRK KIZLARINI BEYENMESSİN AL BAŞINA BELAYI OH OLSUN

[17:26 - sevgim1]   yazarın tüm yorumları


© Copyright 2007 Milliyet.