10 Ocak 2008 / Perşembe - 11:55Erzurum'da doğalgaz kesintisi

      Son bir haftadır Sibirya Soğukları’nın etkisi altında bulunan ve gece ısının sıfırın altında 30 dereceye kadar düştüğü Erzurum’da 1.5 saat süreyle doğalgazın kesilmesi, krize neden oldu. Sabah saatlerinde doğalgazın aniden kesilmesi, karakışta doğalgazla ısınan 37 bin aboneyi korkuttu. Vali Celalettin Güvenç, “Dağıtım merkezindeki cihazlarda meydana gelen arıza giderildi ve kente yeniden doğalgaz verilmeye başlandı. Endişeye gerek yok'' dedi.
      Bakü, Tiflis, Ceyhan ile İran hatlarını kullanabilen Erzurum’a verilen doğalgaz, bugün saat 09.30 sıralarından aniden kesildi. Kaloriferlerin hiç kısılmadan yakıldığı kentte kesintiyi farkeden aboneler, dağıtım şirketi Palen’in 187 numaralı telefonunu aramaya başladı. Ancak telefonun sürekli meşgul olması nedeniyle ulaşamayan aboneler, gazete ve ajanslardan yardım istedi.
      Gece sıcaklığın sıfırın altında 30, gündüz ise sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü kentte meydana gelen doğalgaz kesintisi, 37 bin aboneyi endişeye düşürdü. İran’dan Türkiye’ye gelen doğalgazın kesilmesi üzerine Bakü, Tiflis, Ceyhan hattını kullanan Erzurum’da doğalgaz deposu olmadığı için, ortaya çıkan ısınma sorununa karşı vatandaşlar elektrikli ve tüplü sobalara hücum etmeye başladı. Ancak, dağıtım merkezinde meydana gelen arıza giderildi ve Dadaşkent, Atatürk Üniversitesi, Palandöken, Yakutiye semtlerine kadameli olarak doğalgaz verilmeye başlandı.
     
     VALİ: ENDİŞEYE GEREK YOK

      Doğalgaz kesintisiyle ilgili Ankara ve Erzurum’daki ilgililerle görüştüğünü kaydeden Vali Celalettin Güvenç, “Erzurum dağıtım şirketi Palen’deki cihazlarda istenmeden meydana gelen arıza, kısa sürede giderildi. Kente kademeli olarak yeniden doğalgaz verilmeye başlandı. Endişeye gerek yok'' diye konuştu.
      Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Sibirya soğuklarının etkisi altına giren bölgede dün gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Erzurum ile Ağrı’da 30, Kars’ta 26, Ardahan, Muş’ta 23, Iğdır’da 17, Erzincan’da 15 dereceyi buldu. Günün en yüsek sıcaklığı ise yine sıfırın altında Erzurum’da 15, Ağrı’da 14, Muş ve Kars’ta 12, Ardahan'da 11, Iğdır’da 3 ve Erzincan’da 1 derece oldu.
     

DHA
     
     
Yorumlar (5)

Tarihi gün !!!

SARIKAMIŞ TRAJEDİSİNİ ANMA ETKİNLİKLERİ BAŞLADI, HAYDİ HAYIRLISI !!! VATANIMIZA MİLLETİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN!!! İŞTE, İRAN GİBİ OLALIM DEDİNİZ ADAMLAR ...

[18:39 - soru isareti]   yazarın tüm yorumları


Kime vermişler doğalgazı

saat 17:30 civarı sabah 10dan beri doğal gaz bekliyoruz battaniyelere sarılmış :S

[17:20 - Genc_ve_Duyarli]   yazarın tüm yorumları


© Copyright 2008 Milliyet.