GündemRSS
22.09.2013 - 16:35 | Son Güncelleme: 22.09.2013-16:34

2013-2014 AÖF EK Yerleştirme - ÖSYS- AÖF EK YERLEŞTİRME KILAVUZU

AÖF kayıtları, AÖF ek yerleştirme kayıtları. 2013-2014 AÖF ek yerleştirme kayıtları son gün ne zaman?. Açık Öğretim Fakültesi 2. ek yerleştirme kayıtları ne zaman başlıyor? AÖF ek yerleştirme kayıtları mazaretliler için son gün 25 ekim.

Sitene Ekle
2013-2014 AÖF EK Yerleştirme - ÖSYS- AÖF EK YERLEŞTİRME KILAVUZU
AÖF kayıtları, AÖF ek yerleştirme kayıtları. 2013-2014 AÖF ek yerleştirme kayıtları  son gün ne zaman?. Açık Öğretim Fakültesi 2. ek yerleştirme kayıtları ne zaman başlıyor? AÖF ek yerleştirme kayıtları mazaretliler için son gün 25 ekim.
 
ÖSYS EK YERLEŞTİRME
 
Başvuru Tarihi:
07 Ekim 2013 Saat: 00.00 - 25 Ekim 2013 Saat: 17.00
 
Kayıt Tarihi:
07 Ekim 2013 - 23 Ekim 2013, Mesai Saatleri
 
Mazeretli Kayıt Tarihi:
24 Ekim 2013 - 25 Ekim 2013, Mesai Saatleri
 
KAYIT ADIMLARI
 
 
   * Başvuru şartlarını taşıyorsanız internet başvurunuzu bu sayfa üzerinden yapınız.
   * Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
   * Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
   * AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.
 
 
 
 
BAŞVURU VE KAYIT
 
1) INTERNET BAŞVURU
 
ÖSYS Ek Yerleştirme başvuru koşulları aşağıdadır:
 
2013 yılı ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm/programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar bu sayfa üzerinden internet başvurularını yapabilirler.
 
Başvuru koşullarını taşıyorsanız 07 Ekim 2013 - 25 Ekim 2013 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet'ten başvuru işlemleri 25 Ekim 2013 saat 17.00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.
 
2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
 
Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. 
 
   * Öğrenim Belgesi
   * askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar için gereklidir)
   * Fotoğraf
   * Internet Başvuru Belgesi
   * Fotoğraflı-İmzalı Form
   * Öğrenci Bilgi Formu
 
* Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adaylar ayrıca “tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m'den, bayan adayların 1.65m'den kısa olmadığını belgeleyen sağlık kurulu raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge” lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.
 
Engelli öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için tıklayınız.
 
Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Malullerin kendileri ile eş ve çocukları, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları durumlarını kanıtlayan resmi belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.
 
3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ
 
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen "Dönem Öğretim Gideri" ödemelerini 07 Ekim 2013 - 25 Ekim 2013 tarihleri arasında, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce Vakıfbank’a yapmalıdırlar.
 
- Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Malullerin kendileri ile eş ve çocukları, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları banka ödemesini yapmayacaklardır.
 
- Engelli Öğrenciler; Sağlık kurulu raporu ile % 40 ve daha fazla oranda engelli olduğunu belgeleyen öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır.
 
4) AÖF BÜROSUNDAN KAYIT
 
Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 07 Ekim 2013 - 25 Ekim 2013 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
İstanbul'un fethi sırasında surlara ilk Türk bayrağını diken kimdir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.