GündemRSS
22.09.2013 - 15:22 | Son Güncelleme: 22.09.2013-15:32

2013 - 2014 AÖL Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Başladı

2013-2014 AÖL yeni kayıt nasıl yapılır? AÖL yeni kayıt ne zaman bitiyor? AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı mı? Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme son gn ne zaman? AÖl kayıtları nasıl yapılıyor?

Sitene Ekle
2013 - 2014 AÖL Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Başladı
2013-2014 AÖL yeni kayıt nasıl yapılır? AÖL yeni kayıt ne zaman bitiyor? AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı mı? Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme son gn ne zaman? AÖl kayıtları nasıl yapılıyor?
 
Açık Öğretim Lisesine Kimler Kayıt Yaptırabilir?
 
a) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar.
b) Bakanlığımıza bağlı veya diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim düzeyindeki genel lise ve Meslek Liselerinden ayrılanlar.
c) Astsubay hazırlama okulları, askeri ve polis okulları, Anadolu öğretmen liseleri, sağlık meslek liseleri, anadolu güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, sosyal bilimler liseleri, askeri liseler, anadolu lisesi türü okulların fen liseleri alanı programı uygulayan liselerden ayrılanlar, resmî ve özel anadolu liseleri, yabancı dil ağırlıklı liseler, sağlık meslek liseleri ve fen liselerinden ayrılanlar.
d) Açık Öğretim Lisesine veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı ancak öğrencilik durumu Silik olanlar, ya da Açık Öğretim Lisesinden veya Mesleki Açık Öğretim Lisesinden tasdikname alanlar.
e) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden Denklik Belgesi alanlar.
 
Yeni Kayıt Başvurusu İçin Gerekli Evrakları
Açık Öğretim Lisesine kayıt olmak isteyenlerin tamamlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir.
 
 
 
KAYIT YENİLEME
 
2013-2014 Öğretim Yılı I. Dönem Kayıt Yenileme Kılavuzu
Açık Öğretim Lisesi 2013-2014 Öğretim Yılı I. Dönem Kayıt Yenileme Kılavuzu için buraya tıklayınız.
Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?
Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yılda 2 kez (III. Dönem sınavlarının 1. gününde 18 yaşından gün almış öğrenciler 3 kez) yapılan sınavlar için, girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır. 
 
Kayıt Yenileme Döneminde Kimler Kayıt Yenileme İşlemini Yaptırmalı?
İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki öğrenciler kayıt yenileyebilirler.
Kimlerden Kayıt Yenileme Ücreti Alınmaz?
a) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
b) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından, 
c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlananlar; 
d) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilenler, 
 Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrencilerimiz durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır
Söz konusu belgelerin iki adet fotokopisi aslıdır gibi yapılarak bir tanesi öğrenci dosyasına  konulacak diğeri de istenildiğinde Açık Öğretim Lisesine gönderilmek üzere muhafaza edecektir. (şehit ve gazilerimizin eş ve çocuklarından evlenenler katılım bedeli muafiyetinden yararlanamaz.)
 
Not: Yeni Kayıt katılım bedelleri her yıl Açık Öğretim Lisesince belirlenir. Katılım bedelleri Açık Öğretim Lisesi ve kayıt yaptırılan İrtibat Bürosu  hesabına ayrı ayrı yatırılır.
 

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Soyadı Seki olan şarkıcımız kimdir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.