GündemRSS
26.09.2013 - 14:02 | Son Güncelleme: 26.09.2013-14:11

2013-2014 KPSS Öğretmen Atama Sonuçları - Ek Atama Sonuçları

KPSS sınavı sonuçlarına göre atama bekleyen öğretmen adaylarının atama sonuçları belli oldu. Atanamayan öğretmenler için ek tercih yapan öğretmen adaylarının atamaları ne oldu? Ek atama sonuçları... Nabi Avcı, öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı.

Sitene Ekle
2013-2014 KPSS Öğretmen Atama Sonuçları - Ek Atama Sonuçları
KPSS sınavı sonuçlarına göre atama bekleyen öğretmen adaylarının atama sonuçları belli oldu. Atanamayan öğretmenler için ek tercih yapan öğretmen adaylarının atamaları ne oldu? Ek atama sonuçları... Nabi Avcı, öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı.
 
2013-2014 KPSS Öğretmen Atama Sonuçları - Ek Atama Sonuçları
 
2013-2014 KPSS sınavına giren öğretmen adayları atama sonuçlarını merakla beklediler. Atama sonuçlarına göre görev yeri belli olan öğretmenler görevlerine başladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Öğretmen Atamaları ile ilgili açıklamada bulundu. Nabi Avcı ne dedi? ÖABT Öğretmen atamaları ek tercih yapan öğretmenler ise sonuçlara göre yerleri belli olacak.
 
 
Öğretmen Atamaları Nabi Avcı'dan Açıklama !
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, konuk olduğu tv kanalında sorulara cevap verdi. Öğretmen ataları hakkında Avcı neler söyledi? Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamaları ile ilgili sorulara ne cevap verdi?
 
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Şubat’ta atama bekleyen öğretmen adaylarına üzücü haber verdi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Samanyolu Haber TV’de yayınlanan Günlük Özel programında soruları yanıtladı.
 
Bakan Avcı Şubat’ta atama bekleyen öğretmen adayları için sevindirici bir haber vermezken, “Atama tarihlerini ve miktarlarını bizim bu konuda karar vermesi gereken Başbakan, Maliye Bakanı, Milli Eğitim Bakanı’dır. Bütçe dengelerinin hesaba katılması gereken kararlar. Başbakanımızın, Milli Eğitim Bakanın, Maliye Bakanının, Çalışma Bakanının böyle bir açıklaması yok” dedi.
 
Bakan Avcı, başörtülü öğretmenlik yapmak isteyenlerin önünde yasal bir engel olup olmadığı sorusuna “Öğretmenlerimiz kendilerine ne yakıştırıyorsa onu giysin” cevabı verdi. “Başörtüsü serbest mi?” sorusu üzerine de Avcı, “Öğretmenlerimiz kendilerine neyin yakışacağını bilirler. Öğretmenlerimiz kendilerinin karar vereceği konusunda birbirlerini rencide edecek şeyler söylemesinler” ifadelerini kullandı.
 
 
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Bu konuda Grup Başkanvekili arkadaşımızın yaptığı konuşmadan dolayı böyle söylentiler oldu. Ben o konuşmaları duyunca dinledim, Nurettin bey konuşması bir tavsiye niteliği taşıyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda uygun şartlar oluştuğunda açıklar, ama şu anda böyle bir açıklalamız yok. Zaten verdiği cevaba da bakarsanız konuya çok hakim olmadığı görülüyor. Nurettin beyin konuya hakim olmadığı hemen görülüyor. Çünkü son dönemde 50 bin atama yapıldığını söyledi. Biz 50 bin atama yapmadık, 37 bin atama gerçekleştirdik. Şubat'ta atama için Maliye Bakanı, Başbakan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın konuşması gerekiyor, Hiçbirimizde böyle bir açıklama yapmadık.
 
Kadrolar yine boş kaldı
 
Avcı, 60 taban puanı ile yeterli müracaat olmadı bizde 50 puana indirdik. Buna rağmen kadrolar boş kaldı. Nerelerde ne açık kalmışsa iller bazında bakacağız. Ağrı'ya verilen kontenjan kadar öğretmen gitmemişse onlara tekrar bakacağız dedi.
 
Mahkeme kararı bizi zor durumda bıraktı
 
Bakan Avcı: Alan değişikliği ile ilgili mahkeme kararı bizi zor durumda bıraktı. Mahkeme kararı alan değişikliği için öngörülen hizmet içi eğitim süresini yeterli bulamıştı. Şimdi yeterli bulunmayan eğitimi tamamlamak için Talim Terbiye Kurulu çalışmalarını sürdürüyor.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
İlk olimpiyat oyunları nerede düzenlenmiştir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.