GündemRSS
16.09.2013 - 08:45 | Son Güncelleme: 16.09.2013-8:44

AÖF YENİ KAYIT (2013-2014 AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ)

AÖF Kayıt, 2013 ÖSYS yeni kayıt işlemleri başladı. ÖSYS yeni kayıt tarihleri ne zaman bitiyor? AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor? Açık Öğretim Fakültesi yeni kayıtlar ÖSYS başladı. Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenile işlemleri ne zaman başlıyor?

Sitene Ekle
AÖF YENİ KAYIT (2013-2014 AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ)
2013 ÖSYS yeni kayıt işlemleri başladı. ÖSYS yeni kayıt tarihleri ne zaman bitiyor? AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor? Açık Öğretim Fakültesi yeni kayıtlar ÖSYS başladı. Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenile işlemleri ne zaman başlıyor?
 
2013 AÖF YENİ KAYIT - ÖSYS Yeni Kayıt Başvuru
2013 ÖSYS sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm/programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar bu sayfa üzerinden internet başvurularını yapabilirler.
 
AÖF ÖSYS başvuruları 02 Eylül 2013 - 17 Eylül 2013tarihleri arasında yapılacaktır.  Internet'ten başvuru işlemleri 17 Eylül 2013 saat 17.00’da sona erecektir. 
 
 
KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
 
Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız.
   * Öğrenim Belgesi
   * askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar için gereklidir)
   * Fotoğraf
   * Internet Başvuru Belgesi
   * Fotoğraflı-İmzalı Form
   * Öğrenci Bilgi Formu
 
* Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adaylar ayrıca “tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m'den, bayan adayların 1.65m'den kısa olmadığını belgeleyen sağlık kurulu raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge” lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.
 
Engelli öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. 
 
Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Malullerin kendileri ile eş ve çocukları, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları durumlarını kanıtlayan resmi belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.
 
 
Anadolu Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Giriş Sınavı (AYÖS) ile Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenen Belgeler:
 
   * Lise Diplomasının Onaylı Fotokopisi
   * Lise Diploması Denklik Belgesinin Onaylı Fotokopisi
   * Türkçe Yeterlilik Belgesi
   * Askerlik Belgesi (Sadece uyruğundan biri T.C. vatandaşı olanlar)
   * Fotoğraf
   * Internet Başvuru Belgesi
   * Fotoğraflı-İmzalı Form
   * Öğrenci Bilgi Formu
 
 
AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BAŞLIYOR? 
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin tüm bölüm/programlarında kayıtlı öğrencilerden, 2013-2014 öğretim yılı Güz Döneminde kayıt yeniletecek olanlar ders ekle-sil işlemini bu linkten gerçekleştireceklerdir.
 
Ders ekle-sil ve kayıt yenileme tarihi: 16-27 Eylül 2013

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
"Açık Adres" şarkısı hangi bayan şarkıcımıza aittir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.