GündemRSS
30.09.2013 - 11:47 | Son Güncelleme: 30.09.2013-11:51

2013 KYK Burs ve Kredi Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor? YURTKUR Lefke Yurt Kayıtları

2013 YURTKUR - YURTKUR Lefke Yurt Kayıtları bugün sona eriyor. KYK Burs ve Kredileri ne zaman sonuçlanıyor? Burslar ne zaman verilecek? Burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanıyor? KYK burs sonuçları. KYK-YURTKUR bursları, KYK burs ve kredileri...

Sitene Ekle
2013 KYK Burs ve Kredi  Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor? YURTKUR Lefke Yurt Kayıtları
2013 YURTKUR -  YURTKUR Lefke Yurt Kayıtları bugün sona eriyor. KYK Burs ve Kredileri ne zaman sonuçlanıyor? Burslar ne zaman verilecek? Burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanıyor? KYK burs sonuçları. KYK-YURTKUR bursları, KYK burs ve kredileri...
 
2013 KYK Burs ve Kredi  Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor? YURTKUR Lefke Yurt Kayıtları
 
KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI
 
Üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından  öğrencileri yeni bir sonuç açıklama heyecanı sardı. Bu yıl üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerinin bir çoğunun başvuruda bulunduğu Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs ve Kredi Başvuru sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyor. 
 
Geçtiğimiz aydan itibaren başvuruları kabul eden KYK'nın burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencileri Aralık ayının ilk haftası açıklaması bekleniyor. Sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar bu yıldan itibaren burs veya kredi hakkı kazanı kazanamadıklarını KYK'nın resmi internet adresinden öğrenebilirler. Hak kazanan öğrenciler ilk burslarını 7 Ocak 2014 tarihinde alacaklar. 
 
Üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencileri yeni bir sonuç açıklama heyecanı sardı. Bu yıl üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerinin bir çoğunun başvuruda bulunduğu Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs ve Kredi Başvuru sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyor.
Üniversite kayıtlarının başlamasının ardından gençler kazandıkları yüksek öğretim programlarına kayıtlarını yaptırmaya başladılar. Kayıt yaptırıp üniversiteli olan çiçeği burnunda üniversiteliler ise şimdi yeni hayat şartlarına uyum sağlamaya çalışıyor. Herhangi bir kurumdan burs talebinde bulunan öğrenciler, burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda merak içinde. Peki Kredi ve Yurtlar Kurumu burs sonuçlarını ne zaman açıklayacak? 
 
Burs nedir ?
T.C. vatandaşı yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.
 
Burstan yararlanacak öğrenciler,
 
• Ön lisans öğrencileri,
• Lisans öğrencileri,
• Açık Öğretim öğrencileri,(Sadece öncelikli öğrenciler; şehit veya gazi çocuğu,anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)
• İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler,( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.)
• Yüksek Lisans(Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)
• Vakıf Üniversitesi öğrencileri,
• LYS  sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100'e giren öğrenciler,(öncelikli olarak),
• Üniversite kontenjanından bildirilen öğrenciler,
• Ülke adına müsabakalara katılan, Milli olmuş Amatör Sporcu olan öğrenciler,
• İkinci öğretim de okuyan öğrenciler,
 
burstan yararlanabilmektedir.
 
Not:Burs alan öğrenciye öğrenim kredisi, öğrenim kredisi alan öğrenciye ise burs verilmemektedir. Bir öğrenci hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.
 
 
2013-2014 KYK-YURTKUR Lefke Yurt Kayıtları 
 
KYK Lefke yurt kayıtları başladı. Lefke yurdunda kalmaya hak kazanan öğrenciler 30 eylüle kadar kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.  30 eylülden onra boşta kalan yerlere yedek kayıtlar yerleştirilecektir.
 
Lefke Yurt Müdürlüğünde kalmaya Hak Kazanan Öğrencilerin Dikkatine
 
Yeni Öğretim dönemi (2013-2014) için asil listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları  02 Eylül-30 Eylül 2013 (30 Eylül 2013 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır.
 
Kalan boş yatak sayısına göre hazırlanacak olan 1.yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 01 Ekim-04 Ekim 2013 (04 Ekim 2013 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Etiketler: kayıt işlemleri, öğrenim kredisi, vakıf üniversitesi, Dikey Geçiş Sınavı, lefke yurt kayıtları, burs, T.C., yedek, Vakıf, Resmi, Gören, kayıt, yatak, nedir, kanun, Kabul, kredi, mezun, Hakkı, lisans, amatör, ikinci, sporcu, sahibi, bu yıl, yurtlar, adaylar, sayısal, YURTKUR, ihtiyaç, öğrenci, kazanan, açıklama, ne zaman, internet, kyk burs, 2013-2014, Sonuçları, pazartesi, açıklaması, öğrenciler, yabancı dil, Açık Öğretim, burs ve kredi, kyk lefke yurt, YURTLAR KURUMU, yurt kayıtları, öğrenim kredisi, burs başvuruları, vakıf üniversitesi, Dikey Geçiş Sınavı, kyk burs başvuruları, lefke yurt kayıtları, Kredi ve Yurtlar Kurumu, kyk lefke yurt, Masret , burs öğrenim kredisi, yurtkur yerleştirme, yurt yerleştirme, Suat Kılıç, KYK, YURTKUR, üniversite, kamu, burs, evli, nüfus, kayıt, iptal, kredi, yedek, Maddi, mutlaka, yurtlar, kazanan, YURTKUR, öğrenci, internet, tebligat, açıkladı, KYK yedek, Sonuçları, interaktif, öğrenciler, kyk.gov.tr, kyk yurtkur, kyk sonuçları, YURTLAR KURUMU, öğrenim kredisi, yurt başvuruları, sonuçları açıklandı, kyk yurt başvuruları, YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ, yedek öğrenci listesi, üniversite öğrencileri, KYK sonuçları açıklandı, Kredi ve Yurtlar Kurumu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yedek öğrenci listesi, KYK yedek öğrenci listesi, yurt burs yedek öğrenci listesi, Yurt başvuru müracaatları, burs ve kredi başvuruları, KYK yerleştirme sonuçları açıklandı, burs, T.C., yedek, Vakıf, Gören, kayıt, yatak, nedir, kanun, kredi, mezun, lisans, amatör, sporcu, sahibi, ikinci, YURTKUR, öğrenci, ihtiyaç, sayısal, kazanan, pazartesi, 2013-2014, öğrenciler, yabancı dil, Açık Öğretim, yurt kayıtları, kyk lefke yurt, aşvurular, öğrenciler, tercihleri, ortaöğretim,
Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Peribacalarıyla ünlü ilimiz hangisidir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.