GündemRSS
04.08.2013 - 18:37 | Son Güncelleme: 04.08.2013-18:41

2013 SBS Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanıyor! Sonuçlar

MEB 2013 sbs sınavını son kez yaptığını açıkladıktan sonra herkesin gözü en son yapılan SBS sınavlarına yöneldi. SBS sınav sonuçları açıklandıktan sonra SBS tercih işlemleri başladı. SBS tercih işlemleri 29 temmuz'da bitti. SBS tercihleri açıklandığında buradan yayınlanacaktır...

Sitene Ekle
2013 SBS Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanıyor! Sonuçlar

Seviye Belirleme Sınavı (SBS)

MEB 2013 sbs sınavını son kez yaptığını açıkladıktan sonra herkesin gözü en son yapılan SBS sınavlarına yöneldi. SBS sınav sonuçları açıklandıktan sonra SBS tercih işlemleri başladı. SBS tercih işlemleri 29 temmuz'da bitti. SBS tercihleri açıklandığında buradan yayınlanacaktır...

SBS tercihleri 29 temmzusa sonlandırıldı. SBS tercih işlemleri ne zaman açıklanacak. SBS 2013 tercih sonuçalrını MEB ne zaman açıklıyor. MEB sbs sonuçlarını açıkladığında MİLİYETTE yayınlacaktır...
 
SBS işlemleri için bu gün son... Meb 2013 SBS işlemlerini 29 Temmuz tarihine kadar uzatmıştı. Uzatılan sbs tercih işlemleri için son duyurular yapıldı. Bugün itibari ile işlemler son buluyor. Bu yıl son kez yapılan SBs sınavı seneye yapılmayacak.
 
 
2013 OGES SBS tercihleri işlemleri bitiyor!
SBS işlemleri için bu gün son... Meb 2013 SBS işlemlerini 29 Temmuz tarihine kadar uzatmıştı. Uzatılan sbs tercih işlemleri için son duyurular yapıldı. Bugün itibari ile işlemler son buluyor. Bu yıl son ke zyapılan SBs sınavı seneye yapılmayacak.
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasına göre 2013-2014 yılı sbs olmayacak. SBS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi tercih işlemleri ne zaman açıklanıyor.
 
 
TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK ?
 
Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacak. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacak. Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak duyurulacak.
 
Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler ’2013 Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nun II. Bölümünde açıklandı. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekiyor.
 
YERLEŞTİRME SONUÇLARI 6 AĞUSTOS 2013  AÇIKLANACAK
 
OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 6 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler, TC kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Yerleştirme sonuçları açıklandığında tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenci, 12-16 Ağustos tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek.
 
Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 16 Ağustos 19.00'dan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek. Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17.00'ye kadar kayıt yaptırmak zorunda. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybedecek.
 
Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi, 26 Ağustos saat 17.00'ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. 19-26 Ağustos 2013 tarihleri arasındaki yedek kayıt dönemi içerisinde yedek listeden kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrencilerin ilanı her gün saat 19.00'da açıklanacak.
 

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Etiketler: sbs, 2013 sbs, meb,
Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
"48 Saat", "Sosyete Polisi", "Çatlak Profesör" isimli filmleriyle anımsanan Amerikalı aktörün adı nedir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.