Ekonomi
26.03.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 26.03.2013-2:30

2013’TE 10 YENİ PROJE SATIŞA ÇIKTI

2013’ün ilk günlerinde KDV belirsizliğinin aşılmasıyla yıla hızlı bir giriş yapan gayrimenkul sektöründe yeni projelerin ardı arkası kesilmiyor. Yeni yılın henüz ilk aylarının yaşandığı şu dönemlerde her hafta birkaç projenin tanıtımı yapılırken, önümüzdeki günlerde de proje geliştiriciler yeni projelerini sunmaya devam edecek. İşte bu yılın satışa çıkan ilk konut projeleri...

Sitene Ekle

YAVUZ KARAMAN / ÇEVRE VE ŞEHİR yavuz.karaman@gmail.com

Quasar İstanbul
Viatrans - Meydanbey Ortak Girişimi’nin Mecidiyeköy’deki tarihi likör fabrikası arazisinde gerçekleştirdiği projesi Quasar İstanbul, 1 Mart’ta satışa çıktı. 500 milyon İsviçre Frangı yatırım ile gerçekleştirilecek olan Quasar İstanbul’da; otel, rezidans, ofis, mağaza ile kültür sanat moda merkezi olarak hayata geçirilecek tarihi likör fabrikası yer alacak. Fairmont Hotels de Quasar İstanbul’da yer alacak. Proje, 2015’in son çeyreğinde teslim edilecek.

Sofa Bahçeşehir
Gül İnşaat ve Başakşehir Belediyesi işbirliğiyle başlayan Sofa Bahçeşehir projesinde ‘Livin Lab ICT’ sistemiyle,  özel yazılıma sahip android tabletler belediyeye ait intranet ağına bağlı olacak ve bu intranet ağı ile daire sahipleri tüm kamu hizmetlerinden yararlanabilecek. Projede, 1+1’den 4+1’e kadar farklı büyüklüklerde 120 teraslı daireye yer veriliyor. 28 ticari birimin de bulunduğu proje, 6 kattan oluşacak.

Mavera Başakşehir
Makro İnşaat Başakşehir Belediyesi ile gelir ortaklığı kapsamında yeni projesi Mavera Başakşehir’e başladı. 274 akıllı evin bulunduğu projenin yatırım maliyeti 70 milyon lira. Mavera Başakşehir’de cadde konseptli 70 ticari ünite de bulunuyor.   3+1’den başladığı projede, 4+1, 5+1 ve 8+2 daire seçenekleri de bulunuyor.  Projede, altı adet şelale, göletler ve meyve bahçelerine yer veriliyor.

Qent İstinye
Lüks konuta iddialı bir giriş yapan TOYA, Boğaz aksında hayata geçirdiği Qent İstinye projesini dünyaca ünlü Porsche Dizayn’a tasarlatıyor. Projedeki mimari tasarımı ise Tabanlıoğlu yaptı.
Qent İstinye Dilek Gayrimenkul ve TOYA ortak girişimiyle hayata geçiriliyor. 21 ultra lüks daireden oluşan projede, 1+1 ile 4+1 dairelerden bazıları loft olarak planlandı. Projenin teslim tarihi 2013 olacak.

Eyüp Park
Gül İnşaat’ın iştiraki olan Gül Proje, İBB’den 2 yıl önce satın aldığı arsa üzerindeki yeni projesini satışa çıkardı. 110 milyon lira yatırımla 329 konut ile 119 mağazadan oluşacak. Eyüp Park adındaki projenin en önemli özelliği ise planlanan Kabataş-İkitelli metrosunun bir durağının projenin altından geçiyor olması.
329 konut ve 119 mağaza bulunan proje, 2015 Haziran’da teslim edilecek.

Vera ResIdence
Kağıthane’de Vera Group tarafından gerçekleştirilen Vera Residence, 220 rezidans daire ile bölgeye hizmet verecek 14 ticari üniteden oluşuyor.
28 bin metrekare inşaat alanına sahip projede 1+0, 1+1, 2+1, 2+1 dubleks ve 3+1 dubleks tiplerinde daire seçenekleri yer alıyor. 140 milyon lira yatırım bedeliyle hayata geçirilen Vera Residence’ta KDV oranı yüzde 1 olarak belirlendi.

Mahal Palas
Akarsu Holding, Yalova – Armutlu’da hayata geçireceği Mahal Palas projesini ocak ayında lanse etti. 95 milyon lira yatırımla hayata geçirilen ve 9 bin 200 devre tatil kapasitesine sahip proje 365 gün boyunca hizmet verecek. 1+1 ve 2+1 şeklinde tasarlanan dairelerin bulunduğu Mahal Palas’ta, 184 daire ve 808 yatak kapasitesi bulunuyor. Mahal Palas’ın 2014’ün Aralık ayında hizmete girmesi bekleniyor.

Ve güneşli
Keleşoğlu İnşaat, Depar Teknik Yapı ve Teleset Mobilya konsorsiyumunun inşa edeceği Ve Güneşli projesinin yatırım bedelinin 50 milyon lira. Kasım 2014’te teslim edilecek proje, toplam 214 adet daireden oluşacak. Tasarım ve mimaride Kraft Mimarlık ve Shape Architecture& Interior Design’in imzasını taşıyan projede, bahçe ve kat bahçeleriyle birlikte 6 bin metrekare yeşil alan bulunuyor.

Emaar Square
Emaar Türkiye’nin son projesi 1000 konutluk Emaar Square, konut, ofis, AVM ve otel birlikte harmanlanıyor.
 40 bin metrekarelik ofis, 155 bin metrekarelik kiralanabilir alanı olan 400 mağaza ile 5 yıldızlı Theadress otelin yer aldığı projede, daire büyüklükleri 51 metrekareden başlıyor ve 400 metrekareye kadar çıkıyor. Projede 1+0’dan 4+1’e farklı daireler yer alıyor.
40 katlı binaların bulunduğu Emaar Square projesinde 10. kattan sonra deniz manzarası sunuluyor. Projedeki teslimler 2014 sonu, 2015 ilk çeyreği gibi yapılacak.

 Greenist
Alüminyum profil, panel ve PVC üretimi yapan Saray Grup’un kurucusu Ahmet Saraylı, Güneşli’de satın aldığı arsada inşa ettiği Greenist projesini satışa çıkardı. Grup, aynı arsada yapılacak otel için Hilton ile de el sıkıştı.
Toplam 175 daireden oluşan Greenist’te, büyüklükleri 75 ile 250 metrekare arasında değişen 1+1’den 5+1 dublekse kadar farklı tipte daireler yer alacak. Projede konut teslimleri 2014’te yapılacak. Ayrıca projenin inşaat ruhsatının Mart 2012’de alınması nedeniyle 150 metrekareden küçük konutlarda yüzde 1 KDV uygulanıyor.

3 PROJE YOLDA

Aynı zamanda yeni proje lansmanları da devam ediyor. Buna göre önümüzdeki günlerde satışa çıkması beklenen projelerden biri Özak GYO’nun yeni projesi Hayat Tepe. Geçtiğimiz yılın ‘en değerli arazisi’ seçilen Özak GYO’nun Bayrampaşa’daki Hayat Tepe projesinin basın lansmanı da 27 Mart’ta gerçekleşecek. 546 konut bulunan Hayat Tepe’nin yatırım değeri 200 milyon dolar olarak belirtiliyor.
Lansmana çıkacak bir diğer proje de Dap Yapı’nın Vazo Kule projesi olacak. 28 Mart Perşembe günü tanıtımı yapılacak projede, 300 daire, ofis ve ticari üniteler yer alıyor.
Sonraki günlerde lansmanı yapılması planlanan bir proje de Eroğlu Gayrimenkul’ün Seyrantepe’deki yeni projesi Skyland İstanbul olacak. 830 konuttan meydana gelen Skyland İstanbul, 650 milyon dolar yatırım değerine sahip. Proje, rezidans, AVM, ofis ve otel konseptlerini biraraya getiriyor.

TEM’de artık tüm yollar Batışehir’e çıkıyor

EgeYapı Group tarafından TEM Otoyolu’na cepheli olarak yükselen Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi ödüllü Batışehir projesinin adı karayolları tabelalarındaki yerini aldı. Buna göre hem Arnavutköy hem de Tekstilkent yönlerindeki karayolları tabelalarına ‘Batışehir’ ismi de eklendi.
Tamamlandığı zaman 15 bin kişiye ev sahipliği yapacak olan Batışehir projesi, Bağcılar’da, 800 milyon lira yatırımla hayata geçiriliyor. 818 bin metrekare inşaat alanı üzerine inşa edilen projede, 3 bin 305 konut yer alıyor.
Batışehir’de, rezidans – ofis – otelden oluşan Batışehir Premium bölümü dahil toplam üç etabın satışa çıktığı proje kapsamında 1+1’den 5+1’e kadar farklı alanlarda konutlar bulunuyor. Projede, konut ve rezidansların yanı sıra Doğa Koleji’nin eğitim vereceği bir kompleks, mağazaların yer alacağı Batı Cadde ve Batı Meydan ile 100 bin metrekare yeşil alan bulunacak.
Batışehir Projesi, finansal açıdan da yatırımcılara avantaj sağlıyor. Proje, mevduatın artık yatırım aracı olmaktan çıktığı ve konut faiz oranlarının en düşük olduğu bir dönemde yatırımcılara yüzde 1 peşinat ve yüzde 0,49 banka faiz oranı sunuyor. Projedeki KDV oranı da yüzde 1 olarak belirtiliyor.

ArkiPARC’ta finale kalan projeler belli oldu

Türkiye’nin gayrimenkul alanındaki ilk gayrimenkul ödülünün finalistleri belli oldu.
Arkitera Mimarlık Merkezi’nin ‘Kentsel Kalite için Diyalog’ ana teması ile 10-11 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceği ArkiPARC Gayrimenkul Fuarı’nda verilecek ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü’nde 18 proje finale kaldı. ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü ile fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumların onurlandırılması amaçlanıyor.

6 kategoride yarışılacak
Ödül, ‘Alternatif Yatırımlar, Alışveriş Merkezi, Karma Kullanım, Konut, Ofis ve Otel’ olmak üzere toplam altı kategoride proje üzerinden geliştirici ve mimarına verilecek.
ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü finalistleri, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Işıl Dinçer, Extensa İstanbul Emlak Yatırım İnşaat ve Tic. AŞ Genel Müdürü Aysu Özlem Gökçe, Servotel Corporation İstanbul Başkan Yardımcısı Ayla Heyfegil, Milliyet Gazetesi / Milliyet Emlak Koordinatörü Yavuz Karaman ve Optimus Mimarlık Tasarım Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Cemal Mutlu gibi Türkiye’de sektörün gündemini belirleyen isimlerin bulunduğu ‘Gayrimenkul Ödülü 2013’ jürisi tarafından belirlendi.
Bu yıl dördüncüsü kez verilecek ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü için 6 kategoride yarışacak olan finalistler arasından kazananları, ArkiPARC 2013’e ziyaretçi, katılımcı, basın ve konuşmacı olarak katılan davetlilerin oyları belirleyecek.
18 finalist proje arasından kazananlar, 11 Nisan 2013 Perşembe akşamı ödüllerini alacak. Finale kalan projeler arasında, Eyüp Belediyesi Nikah Salonu, Autopia, Varyap Meridian, Akasya Acıbadem, Nidakule Göztepe, Doubletree by Hilton Old Town yer alıyor.

‘Sürdürülebilirlik resmi raporların içine girmeli’

Gayrimenkul, enerji, çimento ve döküm sektörlerinde birçok proje geliştiren Soyak Holding’in CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel 22-23 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) tarafından düzenlenen Dinamikler 2013 14. Proje Yönetim Kongresi’nde ‘Türk İnşaat Sektörünün Geleceği’ paneline konuşmacı olarak katıldı.
Çamlıbel, panelde sürdürülebilirliğin Türkiye’nin 10. Kalkınma Planı içinde yer almasının geleceğe dair çok önemli bir adım olduğunu belirtti.
Çamlıbel, “Sürdürülebilirliğin resmi raporlara, planlara girmesi gelecek konusunda umut veriyor” dedi.

Kurtköy’de 60 aya kadar sıfır faiz yaptı

Work-Square projesinde yüzde 1 KDV ile daire satışlarına devam eden MVK Yapı,  düzenlediği kampanya ile daire sahibi olmayı kolaylaştırıyor. Kampanya kapsamında MVK Yapı,  satış tutarının yüzde 75’e kadar olan kısmını anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile 60 aya kadar vade farkı olmaksızın taksitlendirme imkânı sunuyor.
Kurtköy’de gerçekleştirilen Work-Square projesinde, toplantı salonları, yüksek güvenlik sistemi, teknik altyapı desteği ve her daireye özel depo alanı gibi hizmetler bulunuyor. 2014 yılı sonunda tamamlanması beklenen projede, lobi, resepsiyon, fitness, SPA, kapalı havuz gibi sosyal donatılar yer alıyor.

Stüdyo 24’te peşinatı 1 yıl süreyle erteliyor

Türk ve İtalyan mimarların çizgileriyle konut kavramına yepyeni bir boyut kazandıran Stüdyo 24, ayda 500 lira taksitle Ispartakule’de ev sahibi olma imkânı sunuyor. Stüdyo 24’te, ilk yıl peşinat ödememe kolaylığı sunuluyor.
Emlak Konut GYO ve EPP güvencesiyle Ispartakule’de hayata geçirilen Stüdyo 24, Mayıs 2014’te teslim edilecek. Cathay İleri Projeler tarafından geliştirilen projede 3 yıl süreyle metrekare başına 3 lira aidat garanti ediliyor.
Sadece 1+0, 1+1 ve 2+1 konutlardan oluşan proje, daireler 38 metrekareden 207 metrekareye dek farklı büyüklüklerde tasarlanıyor.

Kandilli Konakları’nda hemen teslim 14 villa

Demsa Group tarafından inşa edilen Kandilli Konakları’nda yaşam başladı.
14 villadan meydana gelen projede villalar hemen teslim ediliyor. 6 villanın satıldığı projede,  600 ile 700 metrekare alanlı villalar yer alıyor.
3 kat + 1 bodrum katından oluşan Kandilli Konakları’nda her villanın kendine ait havuzu, otoparkı ve bahçesi bulunuyor. Ayrıca projede her villanın kendine ait 800 metrekarelik bahçesi mevcut. 25 bin metrekarelik bir arazi üzerine kurulan Kandilli Konakları, Sevda Tepesi Kandilli’de konumlandırıldı.

 


Etiketler: Kandilli
Bilgi YarışmasıGülben Ergen'in ilk albümünün adı hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Bir yıl kaç mevsimdir?
A
4
B
5
C
3
D
7
En Çok Konuşulan Haberler
  İMKB 100104.123 %0.12
  Deger%
  ESEMS0.4919.51
  NETAS13.459.00
  IHLGM2.058.47
  DENIZ4.788.39
  PENGD2.608.33
  Tümü »

  ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX