Cumartesi

05.01.2013 - 02:30

2013’ün aşk ve ilişkiler takvimi

Sitene Ekle
Astroloji tüyoları  |  R.Hakan Kırkoğlu Tüm Yazıları »

2013’te Venüs’ün değişen konumuna bakarak aşk hayatı ve ilişkiler için bir rehber hazırladık

Venüs’ün değişen konumu aşkta, ilişkilerde ve arkadaşlıklarda farklı olasılıklar sunuyor. Bu yazıda yıl boyunca ilişkilerimize rehber olabilecek bilgiler bulabilirsiniz.
Bunu yaparken, Venüs’ün geçtiği burcun elementini özellikle hesaba katacağız.
9 Ocak’a kadar olan dönem, 22 Mart-15 Nisan, 27 Haziran-22 Temmuz ve 7 Ekim-5 Kasım arasında Venüs ateş elementinden burçlarda
(Koç, Aslan, Yay)  yer alıyor. Bu dönemlerde duygularımızı eyleme dönüştürme heyecanı içerisindeyiz. Venüs ateş elementinde ilerlerken aşkta daha heyecanlı, maceracı ve tutkulu oluruz. Aşkı hemen sabırsızca tüketmek isteyebiliriz. Özellikle Koç burcunda olduğu 22 Mart-15 Nisan arasında aşk saman alevi gibi olabilir. Sözünü ettiğimiz bu dönemlerde arkadaşlıklara, dışa dönük uğraşlara ve bizi hareket, cesaret yönünde yüreklendiren ilişkilere daha çok yönelebiliriz. İlişkiler açısından yeni deneyimlere, riskler almaya açık olacağız.
 Venüs, 9 Ocak-2 Şubat, 15 Nisan-9 Mayıs,
22 Temmuz-16 Ağustos ve 5 Kasım sonrasında toprak elementinden Boğa, Başak ve Oğlak burçlarında olacak. Boğa hariç, Venüs toprak elementinde donuklaşır ve daha bencil hale gelir. 15 Nisan-9 Mayıs arasında güven duymak istediğimiz, bizi tatmin eden, güzelliklere ve huzura yönelten ilişkiler içerisinde olabiliriz. Bu dönemde aşk daha yavaş ama doyurucu olabilir.

21 Aralık sonrasında evlenmeyin
Venüs’ün toprak elementinde kaldığı diğer dönemlerde aşkta duyguları anlatmak ya da paylaşmak pek kolay olmayabilir. Başak ve Oğlak daha işlevsel ve maddi burçlar olduğu için Venüs bu burçlarda daha çok kendi çıkarlarını gözetecektir. Dolayısıyla genel olarak bu dönemdelerde maddi çıkarları gözeten beraberlikler söz konusu olabilir. 21 Aralık’tan itibaren Oğlak burcunda geri gideceği için genel olarak 5 Kasım sonrasında ve Aralıkta evlilik, nişan ya da genel olarak ortaklıklar açısından düşünülen olaylar pek istenen sonuçları vermeyebilir. Özellikle evliliklerin 21 Aralık-31 Ocak 2014 arasında yapılmaması daha iyi olacaktır.

Eylül-ekim arası fırtınalı aşklar
 Venüs su elementinde son derece hassaslaşır, çoğunlukla romantik ve daha kırılgan hale girer.
26 Şubat-22 Mart, 3 Haziran-27 Haziran ve 11 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında Venüs su elementinden Yengeç, Akrep ve Balık burçlarında olacak. Bu dönemlerde ilişkilerimizde ve arkadaşlıklarımızda başkalarının duygusal yaralarına daha açık, daha verici ve daha organik bağlar içerisinde olabiliriz. Böyle zamanlarda aşkta akılcı olmak pek mümkün olmayacaktır. Koruma ve kollama duygusu, ilişkilerde annelik etmek
ya da yoğun bir biçimde iç içe geçmek söz konusu olabilir. Ancak Venüs, Akrep’teyken fazla tutkulu, şiddetli, yıkıcı olmaya ve kıskançlığa eğilimli olduğu için özellikle 11 Eylül-7 Ekim arasındaki aşklar, beraberlikler fazla iniş çıkışlı, fırtınalı ve heyecanlı olabilir. Bu dönemde beraberliklerimizi yıpratmaya eğilimli olabiliriz.
Venüs, hava elementi burçlar olan İkizler, Terazi ve Saka’da olduğu zamanlarda ilişkilerde ve arkadaşlıklarımızda daha entelektüel, arkadaş canlısı, konuşkan ve zihinsel yönden meraklı olabiliriz. 2 Şubat-26 Şubat, 9 Mayıs-3 Haziran
ve 16 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında beraberliklerimizde daha özgür, dışa dönük, sosyal açıdan hareketli ve  ince esprili olma yönündeyiz. Duygusal bağlar hemen kurulmasa bile özellikle 16 Ağustos-11 Eylül arası evlilikler, anlaşmalar ve ilişkiler açısından oldukça yararlı bir dönem olacaktır. Venüs, hava burçlarındayken ilişkilerin daha çok fikir alışverişi yönüyle ilgili olacaktır. İlişkiler serbestleşebilir.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.