TeknolojiRSS
05.03.2014 - 09:53 | Son Güncelleme: 01.04.2014-14:53

Son Seçim anketi 2014 (İşte Ak Parti, CHP, MHP, BDP Oy oranları)

30 Mart yerel seçimler öncesi yapılan Son seçim anketlerinde hangi parti önde gidiyor.2014 SON SEÇİM ANKETlerinde İstanbul Ankara İzmir ve 30 Büyükşehirde hangi parti birinci. Ak Parti, CHP, MHP, BDP Oy oranları ne kadar? Son seçim anketi yerel seçim en son güncel bilgiler Milliyet.com.tr'de

Sitene Ekle
Son Seçim anketi 2014 (İşte Ak Parti, CHP, MHP, BDP Oy oranları)

30 Mart yerel seçimler öncesi yapılan Son seçim anketlerinde hangi parti önde gidiyor.2014 SON SEÇİM ANKETlerinde İstanbul Ankara İzmir ve 30 Büyükşehirde hangi parti birinci.  Ak Parti, CHP, MHP, BDP Oy oranları ne kadar? Son seçim anketi yerel seçim en son güncel bilgiler Milliyet.com.tr'de

Orc'den son seçim anketi İstanbul ve izmir'de kim önde?

2014 SON SEÇİM ANKETlerinde İstanbul Ankara İzmir ve 30 Büyükşehirde hangi parti birinci. Araştırma Şirketleri SON SEÇİM ANKET leri ile ilgili tüm ayrıntıları analizleri halk yoklamaları milliyet.com.tr'de.

SON SEÇİM ANKET lerine ilişkin Araştırma şirketlerine ait fotogaleri ve görsel oy oranları dilimleri de online sitemizde mevcuttur. 2014 30 Mart Mahalli ve idari Yerel seçimler öncesi Araştırma şirketlerine ait SON SEÇİM ANKETLER fotogalerisine ulaşmak için resimdeki linklere tıklayınız.

Yeni Şafak yazarından iki anket!

Yeni Şafak gazetesi yazarı abdülkadir selvi bugün köşesinde iki anket açıkladı. İki ankete göre de AK Parti oyları yükselirken diğer partilerde ise ufak oynamalar var. Selvi'nin bugünkü köşesinden...

Elimde iki önemli düşünce kuruluşunun anketi var.

KONDA ANKETİ

Önce Konda'nın Şubat Barometresi.

Konda'nın anketinde dikkat çekici nokta, CHP'nin oy oranındaki gerileme. 2014 yılı Ocak ayında yüzde 28.5 olan CHP'nin oyları adayların açıklanmasından sonra yapılan Şubat ayında hızlı gerileyerek 21.8'e iniyor.

Konda'nın anketine göre Ocak ayında yüzde 47.7 olan AK Parti oyları Şubat ayında yüzde 49.4'e yükselmiş.

MHP'de bir artış var. Ocak ayında 14.4 olan MHP oyları Şubat ayında 15.8'e tırmanmış.

Aynı tırmanış BDP'de de kendini gösteriyor. BDP, Ocak ayında 3.6'dan Şubat ayında 8.3'e çıkıyor.

Şubat ayında ;

1-CHP'de

2-Diğer partiler seçeneğinde düşüş var.

ANAR ANKETİ

ANAR anketinin sonuçlarına geçmeden önce birkaç özelliğini vurgulamak istiyorum.81 ilde ve 121 bin kişi ile yapılan bir anket.

ANAR şimdiye kadar benim itimadımı hiç sarsmadı. Başarılı çalışmaları ile seçim sonuçlarını çok büyük bir isabet oranıyla tespit etti. Hakeza aynı şeyi Pollmark için de söylemek isterim.

ANAR'ın Şubat ayı anketine göre AK Parti 48.6 gözüküyor. CHP ise Konda'ya göre biraz daha yukarıda. 24.9. MHP'nin oranı 15.7. Konda da neredeyse aynı oranı bulmuştu. BDP'nin oranı 7.4 çıkıyor. Önemli bir oran. Diğerleri ise 3.4...


ORC'DEN BİR SON ANKETİ DAHA. . İSTANBUL VE İZMİR'DE KİM ÖNDE?

Ankete göre İstanbul’da ve İzmir’de yarış tam gaz devam etmekte.

AYLİN KOTİL YARIŞI GERİDEN TAKİP EDİYOR

İstanbul’un üç önemli ilçesindeki son durum anketini yayınlayan ORC şirketinin anketine göre Beyoğlu ilçesinde AK Parti adayı A. Misbah Demircan CHP adayı Aylin Kotil’e neredeyse %5’lik bir fark atmış durumda.
 

BEYOĞLU

 

BEYKOZ

Beykoz’da CHP ile AK Parti arasındaki fark azalmış durumda. Ancak AK Parti yarışı neredeyse %3’lük bir farkla önde sürdürüyor.

 

ÜSKÜDAR

AK Parti’nin önemli ilçelerinden Üsküdar’da Ak Parti açık ara önde.

 

SARIYER

CHP’nin gözde ilçelerinden Sarıyer’de AK Parti CHP’nin ensesinde yarışa devam ediyor.

 


 

İZMİR’DE AKP-CHP AT BAŞI GİDİYOR

İzmir’de yapılan son anket çalışmasında dikkat çeken bir rekabet grafiklere yansıdı. Özellikle İzmir’in yedi ilçesinde AK Parti CHP ile neredeyse at başı yarışı sürdürüyor.

İşte İzmir’in 7 ilçesindeki son durum:

BAYRAKLI

 

BORNOVA

Bornova’da CHP önde seyretmek ancak AK Parti ile aralarındaki fark hemen hemen %4 olarak ankete yansımakta.

 

BUCA

Buca’da da CHP önde ama AK Parti ile gözle görülür bir fark yok.

 

ÇİĞLİ

Çiğli’de AK Parti ile CHP ile arasında neredeyse %1’lik fark kalmış.

 

KARABAĞLAR

AK Parti ile CHP’nin kafa kafaya olduğu ilçelerden biri de Karabağlar.

 

KARŞIYAKA

CHP’nin kalesi olarak bilinen Karşıyaka’da ise CHP açık ara önde.

 

KONAK

 

 

ORC'DEN SON YAPILAN ANKET  ORC 12 BÜYÜK İL SONUÇLARINI AÇIKLADI

30 mart yerel seçimlerine 39 gün kala ORC Araştırma Şirketi'nin İstanbul, İzmir, Ankara, Diyarbakır, Şanlıurfa, Van, Erzurum, Trabzon, Bursa, Balıkesir, Eskişehir ve Aydın illerini kapsayan araştırmanın sonuçları açıklandı.

ARAŞTIRMA 22 GÜN SÜRDÜ
22 gün süren araştırmada 12 büyükşehirde vatandaşların siyasi tercihlerini belirlemek için katılımcılara 30 Mart yerel seçimlerinde hangi partinin adayına oy verecekleri sorusu yöneltildi.

İSTANBUL

30 Mart yerel seçimlerinde siyasi partiler için en önemli büyükşehir hiç kuşkusuz ki İstanbul. Kadir Topbaş ve Mustafa Sarıgül arasında geçecek yarışta Topbaş'ın Sarıgül'e karşı üstünlüğü devam ediyor. İstanbul seçmenine yöneltilen '30 Mart'ta hangi partinin adayına oy vereceksiniz?' sorusuna yanıt verenlerin yüzde 45.3'ü tercihini Kadir Topbaştan yana kullandı. Megakentte CHP adayı Mustafa Sarıgül'ü destekleyenlerin oranı da yüzde 38 olarak belirlendi.

İZMİR

CHP'nin kalesi illerden biri olan İzmir'de Aziz Kocaoğlu ile Binali Yıldırım yarışacak. ORC anketinde İzmir halkının yüzde 42.3'ü yerel seçimlerde CHP'nin adayını destekleyeceğini açıkladı. İzmir'de Binali Yıldırım'a destek verenlerin oranı yüzde 38.1'de kaldı.

ANKARA

Başkent Ankara'da ibre mevcut başkan Melih Gökçek'i gösteriyor. CHP'nin 2009 yerel seçimlerinde MHP adına seçime giren Mansur Yavaş'ı tercih ettiği Ankara'da katılımcıların yüzde 47.6'sı Melih Gökçek'e oy vereceğini açıkladı. Başkent'te Mansur Yavaş'ı destekleyenlerin oranı ise yüzde 34.1.


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!

Yorum Yazın
Gönder
Yorumlar 1 yorum
Tüm Yorumlar +
Osmanlı devletinde padişahın verdiği uyulması gerekli hükümleri taşıyan yazılı buyruk nedir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX