03.01.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 03.01.2018-1:30 A-A+

2018’E DURGUN KARŞILAMAHemen hemen herkes yılbaşı gecesini evinde geçirdi, tanıdıklar arasında tek tük şehir dışına veya yurtdışına gidenler vardı o kadar...

31 Aralık günü insanlar sokaklara dökülür, trafik olur diye düşünüyordum, merkezi yerlerde bile yollar boştu. Yıllardır gittiğim kuaför salonunda mesela, öyle bir izdiham olur ki, sıra beklerken cinnetin eşiğine gelirim ama bu kez salon boştu. Mekan sahibi tanıdıklarla sohbetlerimde, insanların arayıp “Güvenlik önlemleri ne durumda?” diye sorduklarını öğrendim. Güvenlik nedeniyle halk konserleri de son dakikada iptal edildi.

Tabii ki sahne programlarının olduğu, sevilen sanatçıların çıktığı bazı yerlerde kalabalıklar vardı ama benim gördüğüm ve insanlardan duyduğum kadarıyla bu yılbaşını eskisi gibi coşkulu kutlamadık. Geçen seneki Reina saldırısının hepimizde yarattığı endişe yeni yıla durgun bir “Merhaba” dememize yol açtı. Terör korkusuyla coşkumuzu kaybetmiş olmamız fazlasıyla üzücü...

Yeni yıl her zaman umuttur!

Yeni yıldan umut dolu beklentiler de duyamadım pek kimseden... Planlar, hayaller peşinde olan yok, tek istenen ‘huzur ve sağlık’... Ben, bütün bu durgunluğun üzerine bir de ağır grip olarak girdim 2018’e... Korumaya çalıştığım yeni yıl hevesimi iyileştikten sonraya saklıyorum mecburen! Hayatta işler planladığımız gibi gitmeyince, biz hayatın getirdiklerine ayak uyduruyoruz ne yapalım!

‘Yeni bir yıla girince, bir günde her şeyin değişeceğini mi sanıyorsunuz?’ diye düşünenler olsa da benim için yeni yıl hep yeni başlangıçlar, yeni umutlar, değişimler, alınan yepyeni kararlarla sıfırdan başlamak anlamına gelir.

Zaten umudunu kaybetmiş insan, yaşamıyordur ki... Yaşamak sadece nefes alıp vermek değil neticede! O yüzden varsın durgun başlamış olsun, biz heyecanımızı hiç kaybetmeyelim diyor ve yılbaşı gecesi ‘en’lerime geçiyorum...

En popüler: Yukarıda da dediğim gibi, bu yılbaşının en popüleri ev muhabbetleriydi. Haliyle en çok ilgi çeken de televizyon ekranındaki geceye özel programlar oldu.

En şık: Yeni yılı sahnede karşılayan ünlüler arasında en şık isim Gülben Ergen’di. Sagaza Madrid imzalı elbisesi olaydı!

En bomba: 2018’in ilk büyük magazin bombası yıllardır, küs olan Lerzan Mutlu ve Seda Sayan’dan geldi. Yurtdışında karşılaşan iki isim yeni yıla barışmış olarak girdi.

En kalabalık: Hande Yener’in sahneye çıktığı otelde kapasitenin çok üzerinde bilet satılması izdiham yarattı. Sanatçının sevenleri çileyle karışık eğlendiler!

En zengin: Tarkan yılbaşı gecesi konserinden 1.3 milyon TL kazanmış. Eee, bir tanecik mega starımız var, hakkıdır!

 

Bilgi YarışmasıGazi koşusunun başlangıç tarihi hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.