2018'in en popüler 7 PlayStation oyunu

Bu yıl, PlayStation oyunları da çığır açtı. Beklenen serilerin devam oyunları geldi, yepyeni deneyimlerle tanıştık. 2018'de olay örgüleri ve hikayeler daha fazla öne çıktı. Bu yılın en popüler PlayStation oyunlarına şöyle bir göz attım.

2018'in en popüler 7 PlayStation oyunu

20 yıllık bağ

20 yıllık bağ

PlayStation, oyun konsolları arasında hep kendi yerini korumuş bir konsol. Kullanıcıları hayranlık seviyesinde seviyor. Bu gönül bağı 20 yıldan uzun süredir sabit. Oyuncular için güzel anılar ve güzel hayallerin birleşimi olan konsol, 2018'de her anlamda kaliteli bir yıl geçirdi. PlayStation'a özel çıkan pek çok oyun, sektördeki önemli gelişmelerin habercisi gibiydi. Bu yılın en çok konuşulan PlayStation oyunlarını biraz da biz konuşalım.

7- Hitman 2

7- Hitman 2

Çok bekleniyordu. Hitman'in yıllarca peşinden ayrılmayan ciddi bir hayran kitlesi var. Bu kitlenin istediği neredeyse her şey, Hitman 2'de bir aradaydı. Sağlam çalışılmış ve sıkıca planlanmış 'level' mantığı, zeki ve eğlenceli oyun mekaniği ve detaycı yapısı Hitman 2'yi öne çıkartıyor. Agent 47, yeni oyunda 6 yeni konumda dünyanın farklı köşelerindeki görevleri yerine getirerek ekmeğinin peşinde koşuyor. 

6- God of War

6- God of War

God of War, bu yılın tartışmasız en iyi oyunuydu. Karakteri derinlikli bir şekilde geliştirme şansı, harika bir baba-oğul ilişkisi, Kratos gibi bir Kratos, doyuran oyun oynama süresi ve inanılmaz görsellik.

God of War, sektörün başına gelen en iyi şeylerden biri oldu yine. Herkes merakla bekliyordu ve beklendiğine de değdi.

5- Marvel’s Spider-Man

5- Marvel’s Spider-Man

Spider-Man olmayı kim istemez ki? Çok eğlenceli bir şey olmalı... Nitekim Marvel's Spider-Man'de, tahmin ettiğimizden çok çok daha eğlenceli bir şey olduğunu gördük. Bir gökdelenin tepesinde selfie çekip sosyal medyada paylaşabilmek, pek çok kişi tarafından eleştirilen görselliğinin aslında hiç de öyle olmaması, bir koca şehri ağlarla gezebilmenin keyfi ve daha fazlası...

4- The Witcher 3: Wild Hunt

4- The Witcher 3: Wild Hunt

Seri gibi serilerden biri olan The Witcher, Wild Hunt'ta kendisiyle birlikte seviye atlayan oyuncularına yenilikçi ve güncel bir şekilde yaklaşarak büyük sükse yaptı. Büyük bir evren kurarak o evrenin içinde oyuncunun da öykünün de kaybolmasını engelledi Witcher 3: Wild Hunt.

Oyun mekaniği ve olay örgüsü, birbiriyle etkileşim halinde ilerliyor, başarıyla detaylandırılmış karakterler ve senaryo övgüleri hak ediyor. Yan görevler ve yan aktiviteler yeterli dozda tutulmuş. Üstelik Geralt artık çok daha yetişkin!

3- The Last of Us Remastered

3- The Last of Us Remastered

Görsellik açısından bekleneni veremese de, grafiklerin geliştirildiğini söylemek mümkün. Left Behind eklentisi başarılı. Çoklu oyuncu modu gayet iyi olmuş ve PS3'ün en iyi oyunlarından biri olan The Last of Us, PS4 için güzel bir şekilde uygulanmış.

2- Yakuza 6: Song of Life

2- Yakuza 6: Song of Life

Bir serinin altıncı oyunu... Uzun süren oyun serilerinin başarıyla  geliştiğini söylemek mümkün. Yakuza da bu başarıyı sürdüren bir seri. Oyun içerisinde yapılabilecek onlarca şey var. Öte yandan sarsıcı bir çatışma-kavga-dövüş mekaniği içeriyor. İki farklı şehri keşfediyorsunuz ve inanılmaz bir deneyim yaşatıyor.

1- Detroit: Become Human

1- Detroit: Become Human

Kimse kıymetini bilmese de ben bilmeye devam edeceğim. Döneminin sanayi lideri olup daha sonra ekonomik sıkıntılar yaşamaya başlayan Detroit, tekrar teknolojide öne geçip robotların kanlı canlı yaşadığı bir kente dönüşürse ne olur?

Onlarca farklı öykü, onlarca farklı kombinasyon, seçeneklere göre değişen olaylar ve daha fazlası... Detaycılık ve çalışma mantığı içinizi ferahlatacak. Ben böyle güzel bir oyun görmedim.


andac.uzel@demirorenmedya.com
twitter.com/andacuzel


 

Bu makaleye ifade bırak