Siyaset
10.11.2017 - 11:33 | Son Güncelleme: 10.11.2017-11:37

2018 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Kalkınma Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının bütçelerinin görüşülmesine başlandı.

Sitene Ekle

TBMM (AA)

AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç başkanlığında toplanan  komisyonun 22. turunda Kalkınma Bakanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu, GAP Bölge  Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi  Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Karadeniz  Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile kalkınma ajanslarının bütçeleri  görüşülecek.

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, komisyon programının beşinci  kez değiştirildiğini belirterek, iki önemli bakanlık olan Aile ve Sosyal  Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçelerinin aynı  gün görüşülecek olmasını eleştirdi.

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, olağanüstü zamanlarda program  değişikliklerinin olabileceğini, ancak böyle bir durum söz konusu olmadığı halde  bakanlık bütçelerinin görüşme takviminde değişiklik yapılmasının uygun olmadığını  söyledi.

Komisyon Başkanvekili Erdinç ise bu tür değişiklikliklerin her zaman  olduğunu anımsatarak, geçen yıl da 6 kez programın değiştiğine dikkati çekti. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, komisyonda sunumunu yapmaya başladı.

 

 


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Flöre" hangi spor dalına ait bir terimdir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX