2018 yılının en kötü 8 filmi

En iyi filmleri herkes izlemek ister. Asıl mesele kötü filmlere tahammül edebilmek. Önde gelen eleştiri sitelerine göre, 2018 yılında çekilmiş filmlerden en kötü olanlarını merak ettik. Peki izleyecek miyiz? Yoo :))

2018 yılının en kötü 8 filmi

1- God's Not Dead: A Light in Darkness

1- God's Not Dead: A Light in Darkness

ABD yapımı bir dram filmi olan 'God's Not Dead: A Light in Darkness'ın yönetmeni Michael Mason.

6,4 milyon dolar gişe yapan yapım, yönetmen Michael Mason'ın ilk filmi. Görüntüye göre son filmi de olabilir. Başrolde ise Megan Alexander, Adeeja Rochele Anderson var.

IMDB'den 3,7, Rotten Tomatoes'dan 3,2, Metacritic'ten ise 100 üzerinden 33 puan almış.

2- A Wrinkle in Time (Zamanda Kırılma)

2- A Wrinkle in Time (Zamanda Kırılma)

2012 yılında Middle of Nowhere filmiyle En İyi Kadın Yönetmen, 2017'de ise 13th ile BAFTA ödülünü alan Ava DuVernay, aynı sene Oscar Ödülü'ne de aday gösterilmiş fakat alamamıştı.

duVernay bu sene ise Disney'in 100 milyon dolar bütçeli bilimkurgu filmi olan Zamanda Kırılma'nın yönetmenliğini yaptı fakat beklentilerin çok altında kaldı. IMDB'den 4,2, Rotten Tomatoes'dan 5,2, Metacritic'ten ise 53 puan alabildi. Oyuncu kadrosunda Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Storm Reid, Zach Galifianakis isimler bulunuyordu.

3- How It Ends

3- How It Ends

David M. Mitchell'ın yönetmenliğini yaptığı How It Ends adlı aksiyon/dram filminde Theo James, Kat Graham, Nancy Sorel oynuyor. Netflix'e pek yakışmayan bir yapım.

Film IMDB'den 5,0, Rotten Tomatoes'dan 2,9, Metacritic'ten ise 36 puan aldı.

4- Blumhouse's Truth or Dare (Doğruluk mu, Cesaret mi)

4- Blumhouse's Truth or Dare (Doğruluk mu, Cesaret mi)

Gerilim/korku kategorisinde yer alan film, ucuz Hollywood klişelerinden oluşuyor. Korku namına pek de bir öge bulundurmayan yapımın korkuya dair tek içeriği İngilizce'de jump scare denilen, ekranda aniden beliren görüntüler ve yüksek ses efektleri.

Yönetmenliğini Jeff Wadlow'un yaptığı filmde Lucy Hale, Tyler Posey, Violett Beane, Sophia Ali gibi isimler oynuyor. IMDB puanı 5,1, Rotten Tomatoes'dan 3,6, Metacritic'ten ise 35 puan aldı.

5- The Cloverfield Paradox - (Cloverfield Paradoksu)

5- The Cloverfield Paradox - (Cloverfield Paradoksu)

Gizem ve bilimkurgu türündeki Cloverfield Paradoksu'nun yönetmeni Julius Onah. Onah'ın ilk uzun metrajlı filmi olan Cloverfield Paradoksu'nda Gugu Mbatha-Raw, David Oyelowo, Daniel Brühl, Ziyi Zhang, John Ortiz gibi isimler oynuyor.

Filmin IMDB puanı 5,6, Rotten Tomatoes puanı 4,5 ve Metacritic puanı 37.

6- Insidious: The Last Key (Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar)

6- Insidious: The Last Key (Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar)

Paranormal Activity'nin senaristlerinden olan ve kendini korku filmlerine adamış Adam Robitel'in yönetmen koltuğunda oturduğu ikinci korku filmi. 2014 yılında yönettiği The Taking'le fena bir sınav vermeyen yönetmenin yeni filmi pek beğenilmedi. Paranormal Activity'den izler taşıyan filmde Lin Shaye, Leigh Whannell, Angus Sampson, Kirk Acevedo gibi isimler oynuyor.

Filmin IMDB puanı 5,7, Rotten Tomatoes puanı 5,1, Metacritic puanı ise 49.

7- Pacific Rim: Uprising (Pasifik Savaşı: İsyan)

7- Pacific Rim: Uprising (Pasifik Savaşı: İsyan)

Spartaküs'ün yönetici yapımcısı olarak bilinen Steven S. DeKnight, bu filmin yönetmen ve senarist koltuğunda oturuyor. Aksiyon, bilimkurgu ve macera türündeki filmde John Boyega, Scott Eastwood, Cailee Spaeny, Charlie Day, Jin zhang gibi isimler oynuyor.

IMDB'den 5,7, Rotten Tomatoes'dan 5,0, Metacritic'ten 44 puan aldı.

8- Extinction (Tükenme)

8- Extinction (Tükenme)

Hounds of Love filminin de yönetmenliğini yapan Ben Young, suç ve dram türündeki Extinction'da da yönetmen koltuğunda. Michael Pena, Lizzy Caplan, Emma Booth, Amelia Crouch, Erica Tremblay, Lex Shrapnel, Mike Colter gibi isimlerin oynadığı filmin IMDB puanı 5,8, Rotten Tomatoes puanı 3,5, Metacritic puanı ise 40.

Bu makaleye ifade bırak